Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nieaktywny status GG...
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
KsZyHoO
Mam taki problem
Mimo iz jestem dostepny, to u niektorych znajomych mam caly czas status niedostepny (nie widza rowniez moich statusow). Sprawdzalem w opcjach czy nie ustawilem sobie zeby nie widzieli moich statusow, ale taka opcja nie jest wlaczona:/
Co sie moglo stac? wiem ze wina lezy po stronie konnektu (ktorejs z wtyczek), bo na normalnym GG wszystko jest okey i kazdy widzi moje statusy...
Pozdrawiam!
djcaro
A jakich wtyczek używasz ? bo może to faktycznie wina którejś z wtyczek
bakerss
Cos sie chyba dzieje na serwerach GG bo widze po innych forach ze tez sie tak dzieje w Tlenie czy Mirandzie
Katar83
Od tygodnia może zauważyłem że niektóre osoby cały czas widza mnie ze statusem niewidoczny bez opisu ,ja ich także mimo iż wcześniej nie było tak. Nawet jak zmienie status na jakikolwiek i tak widza mnie niewidocznego bez statusu i ja ich także. Do tego dziś jeden ze znajomych zapytał mnie czy mój status: "Śpie" jest specjalnie tak na czasie o godzinie 12:00. Nie wiedziałem oco chodzi na poczatku mu ,ale potem powiedział że taki własnie status mam u niego na liście. Wynika z tego że niektórzy widzą mój status sprzed paru dobrych godzin a inni statusy obecne blink.gif Teraz pytanie ,czy to da sie jakos ustawiac w konnekcie?smile.gif Bo to raczej na 100% wina serwerów GG i tego ze ostatnio zmieniałem je dość często wskutek padów "huba" Czyżby jeden serwer trzymał stary status a inny nowy? blink.gif

Z góry thx za pomoc ;-)

PS
Instalowałem konnekta ostatnio mojej kolezance. Nie mogłem w żaden sposób połaczyć sie z GG gdyz pisało iz wpisuje jej niepoprawne hasło. Wpisywałem chyba z 50 razy i cały czas ten sam komunikat. Najśmieszniejsze było to że wpisując te same hasło w gg zwykłym było poprawne. Po dwóch godzinach metoda pób i błędów doszedłem do wniosku ze problem polegał na tym że jej hasło było za długie blink.gif Gdy w normalnym GG zmieniłem hasło na około 6 literowe wpisałem z powrotem w konnekcie nowe hasło połaczyło mnie normalnie blink.gif Wynika z tego ze jesli ktos ma hasło powyzej tam chyba 12czy ilus tam znaków to nie połączy sie przy pomocy konnekta zanim go nie zmieni na krótsze. Dziwna sprawa ,polecam poprawić ;-)
riddle
Nieprawda, mam hasło 16znakowe i zaręczam że są tam różne dziwaczne znaki i loguje mnie normalnie.
Katar83
QUOTE(riddle @ 18.04.2005 - 13:50)
Nieprawda, mam hasło 16znakowe i zaręczam że są tam różne dziwaczne znaki i loguje mnie normalnie.
*




Że tez nie pamietam ile tam było znaków w tym haśle ,ale napewno duzo smile.gif W kazdym badz razie jak zmieniłem hasło ,zaczęło działać wiec nie wiem co i jak smile.gif
djcaro
Faktycznie jednak coś sie dzieje na serwerach gg bo mój brat siedzi na ekg i mial to samo normalnie więc to napewno nie wina Konnekta.
duch-x
Witam.. od kilku dni z Konnektem dzieja sie dziwne rzeczy unsure.gif
z calej listy (gg,tlen i jabber) dostepna, badz z widocznymi opisami jest ok polowa listy, reszta jest na niedostepnym. Tak samo ja u wiekszosci moich kontaktow jestem niedostepny na wszystkich 3 sieciach wacko.gif
Dodam tylko ze te dziwne cuda zaczely dziac sie jakies 2 dni po przywroceniu z backupa profilu po jego padzie (k+). Nie wiem czy to ma cos wspolnego, ale zawsze warto wiedziec.. Konnekta uzywam drugi rok i nigdy takie cuda sie nie dzialy.. nic nie zmienialem, nei aktualizowalem ani nie dodawalem.. wiec nie wiem co sie dzieje..
Za kazda pomoc bylbym wdzieczny
ps. z kontaktami z ktorymi siebie nie widze, albo nie widzi mnie ten kontakt przesylanie obrazkow nie dziala unsure.gif

Edit:
usunalem problem z aktualizacjami
Katar83
Doszedłem do wniosku że to wina serwerów GG chyba, np na serwerze z końcówką .83 czesc kontaktów mnie nie widzi jako dostepnego z opisem czy wogole jakiegokolwiek statusu innego niz niewidoczny bez opisu. Jak zmienie serwer na ten z końcówką .85 część z tych osób widzi mnie po zmianie swojego statusu czy tam przelogowaniu sie. I ja ich także. Do tego np serwer z końcówką .93 potrafi pamiętac mój opis z poprzedniego dnia mimo że łacze sie z innym obecnie np tym .83 i mam tam zupełnie inny opis i status. Czy da sie coś z tym zrobić w konnekcie ?smile.gif Bo taka sytuacja jest dość drażniąca.
djcaro
Ale przecież to jest tylko i wyłącznie wina serwerów gg dużo znajomych miało to samo nawet pod zwykłym gg to nie wina konnekta smile.gif to admini serwerów gg muszą sprawdzić co jest nie tak miejmy nadzieje że szybko to naprawią
skolima
Rzeczywiście, sypnęła się synchronizacja między serwerami. Nawet mając włączone da komunikatory na jednym kompie, na jednym widzę dostępność i opis kontaktu - na drugim już nie. Dobrze chociaż, że wiadmości dostarcza...

Czy coś da się zrobić w Konnekcie? Ależ jak najbardziej. Przesiądź się na Jabbera. biggrin.gif
djcaro
No co racja to racja :] gg to już taka poprostu słaba sieć i tyle.Ale może staną na wysokości zadania i to naprawią.
Swift
mam to samo, ale nie z wszystkimi
wydaje mi sie ze jest tak z osobami które 'razem z nami' mają "Tylko dla znajomych"
Moja dziewczyna ma ustawione Tylko dla znajomych, ja tez - nie widzimy siebie nawzajem
jesli ja albo ona wyłączymy tą opcje to odrazu wszystko normalnie widac
Katar83
Mhm ,chyba trzeba bedzie wkońcu Jabbera poczytać własnie ;-)
Havana
No cóż mam podobny problem jak Wy lecz widze tylko tych co mają starszego klienta gg, lecz z najnowszej kompilacji (Gadu-Gadu 6.1 [build 158] ) niestety nie widze użytkowników, sam założyłem sobie drugi nr gg i siebie nawet teraz nie widze mimo że w katalogu widać iż jestem dostępny, w związku z tym uważam że ekipa gadu-gadu coś zmieniła w najnowsze kompilacji i zarazem na swich serwerach....
Ikarii
Mam taki sam problem jak kolega, kilka osob widzi moj stary opis/nie widzi go w ogole, i na odwrot. Nie widze opisow kilku kolegow, ba, ani statusow. Gadac gadam z nimi normalnie, ale przydaloby sie widziec ten opis i status smile.gif Jest moze na to jakis sposob?
macie3k
QUOTE(Ikarii @ 23.04.2005 - 10:18)
Mam taki sam problem jak kolega, kilka osob widzi moj stary opis/nie widzi go w ogole, i na odwrot. Nie widze opisow kilku kolegow, ba, ani statusow. Gadac gadam z nimi normalnie, ale przydaloby sie widziec ten opis i status smile.gif Jest moze na to jakis sposob?
*


jedyny sposób - czekać, aż serwery GG zaczną działać dobrze.
duch-x
hm.. a moze oni cos zrobili na servach by blokowac inne niz ich orginalny komunikatory?
djcaro
No właśnie może to nowa polityka gadu-gadu tej wspaniałej śieci tongue.gif hehe no ale myśle że nie oni są za głupi żeby takie coś umieć zrobić biggrin.gif tak mi sie przynajmniej wydaje poprostu sie coś posypało i nie potrafią tego naprawic.
Dugi
ciekawe czy jest to zwiazane z beta-testingiem gg 7 ? bo jakos zaczelo sie sypac jak sie pojawily informacje o poszukiwaniu betatesterow (o ile dobrze kojarze...)



np: Suicide Commando - Cause Of Death (Club Edit) "Endzeit Bunkertracks"
pamo
Widze, że coraz więcej osób ma ten problem...... i wyhodzi na to, że to błędy w konfiguracji niektórych serwerów GG.... niedobrze - może planują jakieś blokady w GG 7.0 ?

Może warto się tym zainteresować i coś z tym zrobić ? :P
TaO
Jakie blokady np. innych komunikatorow ? niesadze, wydaje mi sie ze to problem spowodowany problemem lub brakiem polaczenia miedzy serwerami na ktorych sie loguja poszczegolni uzytkownicy i/lub wersja oprogramowania gg ew. wtyczek
duch-x
hm.. czy mi sie wydaje, czy juz wszystko wrocilo do normy? (u mnei chyab tak.. widze jzu kazdego status i opis smile.gif )
reCON
Mi też tak się wydaje. Obrazki dochodzą już normalnie, widzę już statusy i opisy chyba wszystki... mam nadzieję ,że tak zostanie ^^
ikari
Yay! A juz mialem zaczac grzebac w ustawieinach konnekta mojej dziewczyny korzystajac z okazji bycia przy jej kompie tongue.gif Bo wiem, ze do niektorych osob obrazki mi dochodzily, wiec JAKIS sposob musi byc smile.gif

Nie cytuj posta tuż przed sobą
Zbiggy
Jest 19.V. - i, niestety, problemy opisywane w niniejszym wątku dalej dają się stwierdzić. Faktycznie, cuda się dzieją (chyba) w przypadku korzystania z opcji "widoczny tylko dla znajomych". Po jednorazowym odblokowaniu, oraz ponownym uaktywnieniu tej opcji wygląda na to, że jest OK. Tylko: na jak długo? I co właściwie jest przyczyną?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.