Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Info statusu w oknie wiadomości / IRC :(
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
miluti
Hao w ostatniej wersji wprowadził kilka "małych" udogodnień które są naprawdę niezłe. Najbardziej mi się spodobały informacje o zmianie statusu i opisu pojawiające się w oknie rozmowy. Niestety, myślałem że to info zostanie też zapisane w historii, ale tak nie jest.
Stąd moja propozycja: może tak dorzucić jeszcze zapisywanie takich informacji do historii wiadomości?
Ja Zapraszam na #konnekt, bot jest trochę umysłowo chory ale to nikomu nie przeszkadza :]...
Ludwik
Ja mimo wszystko wolał bym czat na WWW. Jave odpalić może prawie każdy, a ja nie będę specjalnie ściągać programu do IRCa. Mamy pokój na onecie.
SandmmaN
Osobiscie uwazam ze #konnekt na IRC'u to niezla alternatywa dla osob, ktore nie lubia chatow (m.in. ja :mrgreen:).
No a pozatym okna IE nie zminimalizujesz do tray'a tongue.gif
Co do "specjalnego" sciagania mIRC'a to nie jest to chyba problem bo instalka zajmuje aktualnie 1.16MB (ftp://ftp.mirrors.degnet.de/pub/misc/mIRC/mirc603.exe). Problem moze moim zdaniem stanowic jedynie to ze mIRC nie jest programem typu "odpal_nacisnij_dwa_razy_OK_i_zrobione" ;-) - koniecznosc przebrniecia przez kilka opcji wymagajacych odpowiedniego ustawienia moze kogos zniechecic - tak przynajmniej mi sie wydaje.
ps-pozdrowienia dla calego forum 8)
hao
Dlatego najlepszą opcją byłby jakiś prosty ircowy klient do Konnekta biggrin.gif Ktoś chętny?
Ja mogę zrobić clienta lecz w Delphi a jak to przeniesc do konnekt'a to juz nie wiem smile.gif.
Ludwik
QUOTE(SandmmaN)
No a pozatym okna IE nie zminimalizujesz do tray'a  tongue.gif

Ja stanowczo protestuję! wink.gif
Znowu ktos mnie powierzchownie ocenia nie zastanwiając się czy ma rację wink.gif
Oswiadczam, że mogę minimalizować moje IE do tray'a biggrin.gif
hao
QUOTE
Ja mogę zrobić clienta lecz w Delphi a jak to przeniesc do konnekt'a to juz nie wiem


Można to zrobić bezproblemowo... Potrzebna jest tylko pewna wiedza o strukturach w C++ żeby je "przetłumaczyć" na Delphi... W SDK nie ma użytych raczej żadnych "specjalnych" struktur, nie powinno więc być żadnego problemu z ich szybkim przeniesieniem (nie wiem, czy w Delphi jest union, ale jak nie ma, to i to da się obejść...)... Ja kiedyś pisałem w Delphi ale na dzień dzisiejszy już nic z tego nie pamiętam smile.gif
Dobra to zaczynam pisać smile.gif, zeby bylo szybciej skorzystam z jakiegos komponentu. Najlepiej Hao podaj mi swoje gg, wiesz jakby co biggrin.gif...
hao
Z Delphi jest tylko jeden bug... Gotowe DLLki są gigantyczne i lubią zjeść sobie sporo zasobów :?
SandmmaN
QUOTE(Ludwik)
Ja stanowczo protestuję! wink.gif
Znowu ktos mnie powierzchownie ocenia nie zastanwiając się czy ma rację wink.gif
Oswiadczam, że mogę minimalizować moje IE do tray'a biggrin.gif

hehe smile.gif OK OK
Nie chcialem ograniczac niczyich mozliwosci :mrgreen:
miluti
Bardzo się cieszę że tak ładnie odpowiadacie na mojego posta, szkoda że większe zainteresowanie wzbudził mój podpis niż to co umieściłem w temacie i treści wiadomości...
A może nie wyraziłem się zbyt jasno? Czyżbym pisał aż tak niezrozumiale :?:
Może nie umieściłem tego postu w tym dziale co trzeba :?: :?: :?:

Nieeee, już wiem... Mój pomysł był tak dobry że nie mieliście nic do dodania więc przyczepiliście się do podpisu laugh.gif laugh.gif laugh.gif
SandmmaN
QUOTE(miluti)
Stąd moja propozycja: może tak dorzucić jeszcze zapisywanie takich informacji (zmiany statusu osoby, z ktora sie rozmawia) do historii wiadomości?

Jestem rowniez za ta opcja 8) i rowniez bylem rozczarowany tym ze owe info o zmianie statusu w oknie rozmowy jest a w historii go nie ma :-( a nie jest to chyba trudne do dodania, prawda Hao ?
Mysle ze brak tej funkcji to tylko drobne przeoczenie ;-)
miluti
Aha, jeszcze jedno. Tak przy okazji można pominąć wyświetlanie i zapisywanie w przypadku gdy kontakt osoby zmienia się częściej niż np. 5 minut. No chyba że w tym czasie zmieni się opis na danym statusie, np. przy włączonym Winampie i Autostatusie...
SandmmaN
QUOTE(miluti)
Tak przy okazji można pominąć wyświetlanie i zapisywanie w przypadku gdy kontakt osoby zmienia się częściej niż np. 5 minut. No chyba że w tym czasie zmieni się opis na danym statusie, np. przy włączonym Winampie i Autostatusie...

Jezeli oto chodzi to uwazam, ze jest to niepotrzebne i nie nalezy tym zawracac glowy Hao. Osobiscie nie mam wielu znajomych, ktorzy zmienialliby tak czesto status, a ewentualne zbyt czeste zmiany moga sugerowac ze maja jakies problemy z polaczeniem z internetem (co z kolei jest rowniez rodzajem pozytecznej informacji ;-) ).
ps-nawet jezeli jezeli bedzie ktos mial zmiany statusu jedna na drugiej to i tak mysle ze bedzie to zauwazac w Historii przez tydzien, a potem sie przyzwyczai :wink:
pzdr.
hao
Mam nadzieję, że nie oczekujecie, że będzie zapisywał zmiany statusu nawet gdy okno rozmowy z daną osobą jest zamknięte? Bo to nie ma być sposób na logowanie aktywności użytkownika... Jeżeli coś będzie zapisywane do historii, to tylko zmiany statusu, które zaszły podczas rozmowy...
SandmmaN
QUOTE(Hao)
Mam nadzieję, że nie oczekujecie, że będzie zapisywał zmiany statusu nawet gdy okno rozmowy z daną osobą jest zamknięte?

Niewiem skad ten pomysl :roll:
Ja tylko sie ustosunkowalem do propozycji milutiego, gdyz slusznie zauwazyl ze odbiegamy w postach od tematu tego watku.
hao
Ja się tylko upewniam biggrin.gif
Ludwik
Oczywicie chodzi wyłącznie żeby w archiwum było to samo co w oknie rozmowy.
---
W nowym gg jest ukrywacz. To zabiera jedną z ciekawszych funkcji konnektowi.
Ludwik
Jeszcze jedna refleksja z tym związana: w gg zapewne jest to zrobione częciowo po stronie serwera, bez wszystkich cyrków z "tylko dla znajomych" i w konnekcie też trzeba będzie to przebudować.
Lukas77
W GG polecieli na skróty i ta opcja nazywa sie "Ukrywaj przy statusie Tylko dla znajomych" więc nic nie będzie tzreba przebudowywać. smile.gif
Ludwik
smile.gif
Z dziwniejszych funkcji w nowym gg jest możliwoć podawania nazwiska panieńskiego w swoich danych. Ulepszono też wyszukiwanie (np. można szukać we własnym przedziale wiekowym od-do, w konnekcie to chyba jest od dawna?). Słyszałem też o zmianach przy zmianie hasła - przypominanie już nie będzie się opierać na mailu tylko systemie pytanie/odpowiedź. Co ciekawe wersja 5.0.2 jakis czas po opublikowaniu znikneła ze strony SMS Expres. Czyżby jaki bug? Już wróciła na nowo.
cRoMo
QUOTE(Ludwik)
Z dziwniejszych funkcji w nowym gg jest możliwoć podawania nazwiska panieńskiego w swoich danych.

Ewidentny dowod na to, ze w SMS-Express nie maja juz pomyslow 8) Czyzby nadchodzil 'CZAS POGARDY' ??? (Lukas77 a.k.a Prorok ?? wink.gif)

QUOTE
Co ciekawe wersja 5.0.2 jakis czas po opublikowaniu znikneła ze strony SMS Expres. Czyżby jaki bug? Już wróciła na nowo.

Skad my to znamy ? laugh.gif :twisted:
Ludwik
Ja trochę nie na temat, ale nawiązując do pierwotnego tematu - czyli ststusów.
Otóż to chyba nie było by problemem gdyby po najechaniu na przycisk ze słoneczkiem w głównym oknie (ten od zmiany ststusów) nie pojawiał się tylko opis "GG", a "GG (status_opisowy)"? Było by to całkiem logiczne, bo w końcu tam zmieniamy ten status i często się łapię na tym, ze próbują sprawdzić swój status sprawdzając opis właśnie tego przycisku (oczywiście - nic z tego). Może być to przydatne również w przyszłości - gdy w różnych sieciach będą różne opisy.
cRoMo
Co ciekawe, u mnie nie wyswietla nawet tego 'GG'...
sporin
Ludwik: jestem za tak będzie dużo wyraźniej.

:arrow: ...a tak z innej beczki
QUOTE(Hao)
Mam nadzieję, że nie oczekujecie, że będzie zapisywał zmiany statusu nawet gdy okno rozmowy z daną osobą jest zamknięte? Bo to nie ma być sposób na logowanie aktywności użytkownika...

Myśle, że nie zaszkodziłoby w jakimś dodatkowym okienku zapisywać historie zmiany statusów (patrz Activity Checker w PowerGG).
To chyba nie za dużo roboty a komuś może się przydać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.