Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mirandowe ikonki na liscie kontaktow
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie dodatków
LooZ^
Nie wiem czy oślepłem, czy nie mogę znaleźć... Naprawdę. Sprawa jest taka, ze upatrzyłem sobie fajne ikonki z mirandy które powinni znaleźć sie na liscie kontaktów, a problem leży w tym, ze są one w pliku .dll Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czy da sie cos z tym zrobić, jak to zrobić, albo dać linka do odpowiedniego tematu? No, chyba ze sie nie da zrobić, a ja robie z siebie idiotę wink.gif
skolima
Musiałbyś je najpierw wyeksportować do plików *.ico, a potem zrobić z nich temat ikon dla Konnekta. Ad 1 -> ResourceHacker (uwaga - dekompilowanie większości dllek jest nielegalne, nie wiem jak jest z Mirandą...)
Ad 2 -> poszukaj na forum, jest.
kox
Polecam wyeksportowanie do PNG, ponieważ systemy Windows 9x nie obsługują przezroczystości w plikach ICO i to co ładne w WinXP może wyglądać jak guano w Win98.
RXSoft
QUOTE(LooZ^ @ 19.04.2005 - 17:29)
Sprawa jest taka, ze upatrzyłem sobie fajne ikonki z mirandy które powinni znaleźć sie na liscie kontaktów, a problem leży w tym, ze są one w pliku .dll Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czy da sie cos z tym zrobić, jak to zrobić, albo dać linka do odpowiedniego tematu?
*



Ja zawsze wyciągam ikonki z Exeków i DLL'ek za pomocą "Zabytkowego" już AXIcons 4.5 . Wiem ,że stary, ale jest do tego bardzo dobry. Niestety już nie można go pobrać, ale polecam jego następcę. Do pobrania stąd : http://www.axialis.com/iconworkshop
Spass
ja do ikon używam dwóch, według mnie świetnych, programów:

- Softinabox Icon Explorer - idealny do wyciągania ikon z dll, exe itd.
- AWicons Pro - do edycji ikon

Polecam te programiki wszystkim.
Gość
QUOTE(skolima @ 19.04.2005 - 17:42)
a potem zrobić z nich temat ikon dla Konnekta.
Ad 2 -> poszukaj na forum, jest.
*


szukalem i niestety nie moge znalezc... moze to bylo w starej wersji forum?
moglby ktos podpowiedziec na nowo jak to zrobic?
czy jedyna metoda to reczna edycja pliku xml w notepadzie?

mam jeszcze pare pytan:
czy da sie wyswietlic _różne_ ikony niedostepnosci dla kontaktu i dla mojego konta (ta ikonka w lewym dolnym rogu ekranu) w sieci GG?
innymi slowy: chcialby, zeby GG-kontakty niedostepne byly na liscie kontaktow szare, a nie czerwone, ale zarazem chcialbym, zeby ikonka mojego trybu niedostepnosci w menu wyboru GG-statusu w dolnym lewy rogu pozostala czerwona.
jak do tej pory doszedlem do tego, ze obie ikonki niedostepnosci zmieniaja sie na szare gdy tworze taki wlasnie styl.

mimo zdefiniowanej przezroczystosci dla plikow PNG wciaz mam widoczny bialy prostokat tla pod ikonkami. da sie go wyeliminowac? (zreszta pod ikonkami, ktore nie zostaly podmienione przez plik stylu ten prostokat tez jest widoczny... nie wiem czemu, kiedys go chyba nie bylo...)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.