Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Uniwersalny Konnekt
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Marian
W związku z rosnącą popularnością komunikatorów opartych o protokół jabbera (http://jabber.itn.pl, http://task.gda.pl/uslugi/jabber) może warto by było zaimplementować jego obsługę w najnowszych Konnektach? Myślę, że to przyszłościowe posunięcie. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
Flind
thx za propozycje ale juz na ten temat była rozmowa i w przyszłosci albo juz bo sie pogubilem hao ma zamiar sie zajac wtyczka jabera dla konnekta
jstarzak
W przyszlosci czyli w momencie kiedy ui.dll i jadro bedzie na to gotowe - radze czytac, posty np. najpierw przejrzec czesc dotyczaca wtyczek - tam bylo napisane kiedy (jak tylko bedzie sie dalo) i co (wtyczka Jabber z mozliwoscia podpiecia do wielu serwerow takze w trybie "zgodnosci z Tlen.pl"). Marian - czytaj, to nie boli smile.gif
Ludwik
Wpisujemy do wyszukiwarki forum "jabber" i już wszystko wiemy. Taka rada na przyszłoć smile.gif
cRoMo
QUOTE(Ludwik)
Wpisujemy do wyszukiwarki forum \"jabber\" i już wszystko wiemy. Taka rada na przyszłoć smile.gif

WOW! I kto to mowi ??? Lepiej przeciez podac gotowy link do watku, nieprawdaz ? biggrin.gif
Ludwik
QUOTE(cRoMo)
WOW! I kto to mowi ??? Lepiej przeciez podac gotowy link do watku, nieprawdaz ? biggrin.gif

Dobra, miałes rację. Odniosłem wtedy wrażenie ze poprostu pouczasz dla pouczania. Ale zapewne nie miałem racji, i nie powinienem tak reagować. Przepraszam :oops:
Ludwik
Konkretnie chodziło mi o to, że gdy kto się do nas zwraca z prosbą o pomoc to na samym początku powinnismy pomóc. A dopiero potem "wychowywać".
Ale nie powinienem tak ostro reagować.
cRoMo
QUOTE(Ludwik)
Konkretnie chodziło mi o to, że gdy kto się do nas zwraca z prosbą o pomoc to na samym początku powinnismy pomóc. A dopiero potem \"wychowywać\".

A czy to nie byla pomoc ? Wychowywaniem byloby gdybym kazal netykiete czytac, badz napisal 'naucz sie szukac'. A ja przeciez podalem nawet haslo do szukania, co by sprawe ulatwic biggrin.gif
Tak czy owak, temat i tak skonczony i ciesze sie, ze zrozumiales celowosc takiego dzialania smile.gif
winthux
ja bym proponował, aby założyć grupę newsowa.... tutaj już coraz więcej pojawia się wiadomości no i coraz więcej trzeba ściągać... a z grupy ściągasz sam tekst... chyba, że wolicie forum takie jakie jest wink.gif
hao
No nie wiem... Forum ma często pewne udogodnienia w stosunku do grupy dyskusyjnej... Ale może kieedyś.. Teraz myślę, że nadal jest zdecydowanie za mało wiadomości...
Marian
Eeee, rozwiązanie z wtyczką jest takie sobie, ja bym zrobić wtyczkę z gg smile.gif Dlatego to napisałem tutaj a nie w dziale wtyczki... Dobry polski klient jabberowy to by było cośwink.gif. Ale ogólnie to dobrze, że macie jabbera na uwadze, miłej pracy.... no i bardziej się trzymajcie tematów wątku smile.gif

Pozdrawiam
--
jid:marian@jabber.gda.pl
hao
yyy... Dział wtyczki jest dla developerów... Chodziło raczej o to, że napisałeś posta na temat już omawiany...

Niezbyt rozumiem co widzisz złego w tym, że obsługa tlena byłaby we wtyczce, skoro w zasadzie wszystko w konnekcie działa na wtyczkach...
jstarzak
Tym bardziej, że cała konstrukcja konnekta oparta jest o wtyczki - dlaczego Jabber miałby być inny - Konnekt to klient właśnie UNIWERSALNY - wszystkie sieci są równe, każdy korzysta z tego czego chce - nie lubię monopoli, nawet jeżeli to monopol rozwiązan GPL
Marian
Chyba tak nie do końca zrozumiałem ideę Konnekta smile.gif Zwracam honor!!!

Czekam z niecierpliwością na działającą wtyczkę jabbera w Konnekcie.

Pozdrawiam
--
jid:marian@jabber.gda.pl
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.