Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ruszyly prace nad wtyczka GaduBot
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
nix
Ruszyly prace nad wtyczka GaduBot. Wtyczka bedzie dzialala na bazie skryptow w Lua. Skrypty beda mialy mozliwosc modyfikowania przychodzacych wiadomosci, automatycznego odpowiadania, poprawiania wiadomosci wysylanych i inne... czekam na propozycje ;-)
Kto wie moze bedzie prezent na swieta ;-)
Lukas77
Stawiam wniosek o zmianę statusu kolegi jakubka do sekcji konnekted people...
Przemek
Pomysł fajny ale możesz dokładniej przybliżyć co by ta wtyczka miała zawierać - jakie udogognienia biggrin.gif
lucjusz
super!!! na taka wtyczke czekam i nie moge sie doczekac smile.gif

ajarze: http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic....=285&highlight=

ale z tego co kolega jakubek napisal to widze ze wtyczka moze byc lepsza niz myslalem smile.gif

a ja proponuje poczekac z przyznawaniem "konnekted people" przynajmniej do czasu az wyjdzie pierwsza beta smile.gif
Ludwik
Wtyczka zapowiada się super hiper (wszystkie moje gadu-mażenia w jednym biggrin.gif ), a konnekted people należy się już chyba za Crypta, czyż nie?
Lukas77
Właśnie miałem crypta na myśli wink.gif
hao
Owszem, za Crypta już się należy smile.gif

Swoją drogą, podejrzewam że w pełni działający Bot powinien
a) nie mieć w nazwie członu Gadu... To bardziej KonnektBot smile.gif
cool.gif wyjść dopiero po zmianach w API czyli po wydaniu jeszcze następnej wersji...

Ale to my już sobie z Kubą uzgodnimy biggrin.gif
nix
odnosnie Konnekted people to jakie ma to znaczenie? nie ma to dla mnie znaczenia ;-P no ale oczywiscie dziekuje za ten "zaszczyt"? ;-P hihi

bot... juz potrafi zmieniac wiadomosci przychodzace... poprawnie dziala skrypt lua... biorac pod uwage ilosc czasu wolego ostatnio to juz duzo ;-)
wszystko wskazuje na to ze wtyczka bedzie miala olbrzymie mozliwosci... mam kilka pomyslow ;-P

ad a) co do nazwy to to jest kwestia do uzgodnienia, jakos brakuje mi pomyslu na sensowna nazwe ;-) jakies propozycje?

ad b) zmiany w API? na dzis dzien to tylko sprawa kolejnosci wtyczek... bo musi byc powyzej ggcrypt a jesli jej nie ma to powyzej gg :-) ale poprawki API mile widziane ;-) i oczywiscie do uzgodnienia Hao ;-)
pozdrawiam
winthux
to bot będzie tylko na sieć gg, czy jak dojdą następne to będzie obsługiwał też je ?
hao
Ze zmian w API to przede wszystkim obsługa wiadomości...
sarinnn
Wydaje mi sie ze na wszystkie sieci... Przeciez on bedzie reagowal na slowa.... Dobrze mi sie wydaje ???? Pozatym jestem ciekawy jak to bedzie dzialac...
Jak bedzie konferencja to bot bedzie fajna wtyczka, a jak teraz to nie wiem czy bede jej uzywac ;]...
nix
owszem KoBot bedzie dzialal na wszystkich sieciach choc potrzebne sa do tego zmiany w API (obsluga wiadomosci)... ale Hao nad nimi pracuje... prawda Hao? ;-)

KoBot na rozmowie konferencyjnej... trzeba pamietac ze bot bedzie dzialal na aktywnym uzytkowniku (tak jak to jest na irc) tzn nie bedzie mozliwosci rozmowy ze swoim botem (uruchomionym na swoim numerku - wysyla wiadomosci z numerka osoby u ktorej jest uruchomiony)... czy ktos zrozumial? zabawa moze byc jesli jakiegos uzytkownika nie bedzie a zamiast niego bot z ktorym bedzie mozna "pogadac".

Mysle ze dobrym rozwiazaniem byly by reakcje bota na odpowiednie zwroty (slowa), aktywnosc bota podczas nieobecnosci uzytkownika itp... ale to wszystko zalezy od skryptu w Lua... kazdy bedzie mogl zmienic zachowanie swojego KoBota! Bo wszystkie zachowania bota beda odpowiedzia na pewne zdarzenia. Np odebranie wiadomosci, wysylanie, pojawienie sie jakiegos kontaktu... itd. jest wiele mozliwosci...

co do nazwy... moze KoBot bedzie OK? bo w koncu BOT to skrot od ROBOT wiec KoBot to zmiana tylko jednej literki... co myslicie o takiej nazwie?
torn
KoBot? nie... nie podoba mi sie ta nazwa... KonnektBot już troche lepiej... Może KBot? albo K.Bot?
Ludwik
Mi się KoBot podoba smile.gif
A moze KotBot? wink.gif
hao
KoBot, chociaż w powiązaniu z robotem jest słuszny. brzmi dziwnie... KonnektBot jest zdecydowanie za długie... Torn, jak zwykle myślimy równolegle, też myślałem nad K-Bot smile.gif Będzie jak U-Bot biggrin.gif
No co do tego numerka to wiem.. zawsze mozna odpalic nowego konnekt'a na innym numerq i po sprawie.

BTW do nazwy może KonBot <-- tak jak nasz bot na IRC biggrin.gif

Wesołych Swiat wszystkim zycze.. ;] wesolego jaja i w ogole :*
misiu98
I wzajemnie, wzajemnie biggrin.gif

z przykrością muszę stwierdzić, że wszedłem razy kilka na IRCNet na #konnekt... i byłem tam jedynym użytkownikiem sad.gif Nie pociesza mnie nawet fakt, że miałem Opa...
jstarzak
To efekt tego ze #konnekt nie jest w polskiej sieci IRC (czyli irc.pl i pochodne) lecz na jakiejś innej, bliżej mi nie znanej.
Chodzi o to że kanał jest na warszawa.IRCNET.pl więc jesli jestes zalogowany na poznan.irc.pl itp. to nikogo nie będzie ponieważ to inna sieć. IRCNET.pl jest bardzo szybki i zawsze jest tam chociaż bot @KonBot, zawsze możecie logować się z mojego programu, może nie jest rewelacyjny ale pogadac mozna smile.gif. Przepraszam ze to znow nie do tego tematu :oops:
kox
Co do nazwy bota to proponuję Kompot biggrin.gif prawda, że świetna nazwa ? tongue.gif
misiu98
Session Start: Fri Dec 20 11:42:06 2002
Session Ident: #konnekt
[11:42] * Now talking in #konnekt
[11:42] * warszawa.ircnet.pl sets mode: +nt
Session Close: Fri Dec 20 11:42:28 2002

heh... czytać umiem i wiem, z jakiego serwera się logowałem :DDDDDD
i KomBota też nie było sad.gif
No to znaczy że bot spieprzyl on tez w koncu ma swieta biggrin.gif.. jakby co to pisz na tlen lub gg a ja zaraz odapale bota...
torn
QUOTE(hao)
KoBot, chociaż w powiązaniu z robotem jest słuszny. brzmi dziwnie... KonnektBot jest zdecydowanie za długie... Torn, jak zwykle myślimy równolegle, też myślałem nad K-Bot smile.gif Będzie jak U-Bot biggrin.gif


albo 'Das Boot' :] jak taka ksišżka / film o U-Bootach...
SandmmaN
Ja rowniez przychylam sie do nazwania owego robota KoBot'em ;-)
Brzmi zagadkowo i intryguje :mrgreen:
cRoMo
Ankieta ??? Tak bedzie chyba najlepiej smile.gif
Mi osobiscie najbardziej sie podoba K.Bot.
A nie wystarczy Bot lub Bot For Konnekt (BFK)? ;]
case
hmmmmm....
nazwa jest chyba najmniej istotna! :roll:
lucjusz
tak w ramach ciekawostki "botowej" to polecam zajrzec na strone konkursu na najlepszego bota smile.gif http://www.chatterboxchallenge.com/

a tak z ciekawosci spytam jak tam prace nad..."botem konnektowym" smile.gif ?
nix
Konnekt Bot lub w skrocie K.Bot tak bedzie sie nazywala ta wtyczka!... a juz niedlugo bedzie dostepna! zapraszam do obejzenia http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=408
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.