Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Połączenia bezpośrednie
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
kox
Jak wygląda w Konnekcie sprawa połączeń bezpośrednich ?
Nie doczytałem się na forum, aby ten temat był poruszany :roll:
sarinnn
Jeszcze nie obsluguje sad.gif Ale w przyszlosci bedzie...
daten
im szybciej tym lepiej!!! :!:
nix
wedlug mojego stanu wiedzy polaczenia bezposrednie wykozystywane sa tylko do przesylania plikow, rozmow dzwiekowych...
Zwykle wiadomosci ZAWSZE przechodza przez serwer GG! Tak jest skonstruowany protokol.
cRoMo
AFAIK jesli jest taka mozliwosc (uzytkownicy nie stoja za zadnymi firewallami ani maskaradami - np. w sieci lokalnej) to przesylanie wiadomosci odbywa sie bezposrednio pomiedzy klientami - bez udzialu serwera.
O tak, tak cRoMo ma chyba rację... a takie male BTW na stronie tlen'a jest opisane jak skonfigurowac port, aby pooszczało przez LAN'a tylko server musi być na linuxie, ale kto wie może na windows też się da. Szkoda że nie kazdy w lanie ma server.. ;]
nix
mowilem ze wedlug mojego stanu wiedzy... wyrocznia w koncu nie jestem ale z tego co jest napisane na http://dev.null.pl/ekg/ moim zdaniem wynika ze polaczenia bezposrednie sluza TYLKO do przesylania plikow i do rozmow glosowych... no ale moze zle cos rozumiem...
winthux
a ktoś to wogóle sprawdzał ?? ;P
cRoMo
Ja tez napisalem AFAIK i tyz wyrocznia nie jestem wink.gif Ale tak mi sie od zawsze wydawalo i nie dlatego,z e sobie ubzduralem, :wink: ale dlatego, ze gdzies tak wyczytalem (chyba nawet na stronie GG) biggrin.gif
sporin
Ze strony gg:

:arrow: Program Gadu-Gadu zapewnia wysokie bezpieczeństwo sieciowe - posiada opcję która uniemożliwia komunikację bezpośrednio pomiędzy komputerami (w zamian tylko za pośrednictwem serwera). W przypadku używania połączeń bezpośrendich, są zachowane szczególne metody zabezpieczeń.

Z czego by wynikało, że podczas rozmowy też jest peer-to-peer.
nix
na stronie gg jest napisane:
QUOTE
Program Gadu-Gadu zapewnia wysokie bezpieczeństwo sieciowe - posiada opcję która uniemożliwia komunikację bezpośrednio pomiędzy komputerami (w zamian tylko za pośrednictwem serwera).

Czy ktos czuje sie przekonany?

i jeszcze ze strony gg:
QUOTE
Połączenia bezpośrednie (peer-to-peer)
Polegają na łączeniu się dwóch komputerów bezpośrednio, zamiast za pośrednictwem serwera (w takim przypadku dwa komputery są podłączone do serwera, a informacja jest przekazywana z pierwszego komputera do serwera, a z serwera do drugiego komputera). Połączenie bezpośrednie jest więc - z reguły - szybsze. Daje więc wiele możliwości jeśli chodzi o wprowadzanie nowych funkcji - jak chociażby przesyłanie plików, głosu, multimediów. Aby doszło do zestawienia takiego połączenia, oba komputery msuzą mieć włączoną opcję \"Używaj połączeń bezpośrednich\". Jeżeli użytkownik pracuje za firewallem, opcja ta nadal może być włączona. Wprawdzie nie będą możliwe połączenia z komputerów poza obszarem firewalla, ale będą możliwe połączenia z komputerami które znajdują się za tym samym firewallem -- a więc np. wewnątrz sieci korporacyjnej. Tutaj również numery IP nie będą udostępniane użytkownikom którzy znajdują się poza naszym firewallem.

i tu jest tylko mowa o plikach i glosie... chyba ze zle mysle

zachecam do poczytania http://dev.null.pl/ekg/
heh Jakubek każdy ma prawo się pomylić smile.gif. ALe teraz jest wyjasnione chociaz smile.gif...
cRoMo
Chyba jednak blednie rozumujesz.

QUOTE
Program Gadu-Gadu zapewnia wysokie bezpieczeństwo sieciowe - posiada opcję która uniemożliwia komunikację bezpośrednio pomiędzy komputerami (w zamian tylko za pośrednictwem serwera).

GG posiada opcje ktora uniemozliwia rozmowe bezposrednio miedzy komputerami - w zamian tego rozmowa jest 'kontrolowana' przez serwer. Ale to tylko opcja !!!

QUOTE
QUOTE
Połączenia bezpośrednie (peer-to-peer)
Połączenie bezpośrednie jest więc - z reguły - szybsze. Daje więc wiele możliwości jeśli chodzi o wprowadzanie nowych funkcji - jak chociażby przesyłanie plików, głosu, multimediów.

i tu jest tylko mowa o plikach i glosie... chyba ze zle mysle

Przeczytaj raz jeszcze. Polaczenie bezposrednie jest szybsze. Daje wiec to mozliwosci przesylania chociazby plikow, glosu, multimediow. Nie wspomniano tutaj o zwyklym tekscie pisanym, bo taki tekst nie wymaga szybkiego polaczenia bezposredniego - stad uzyte przez autora tekstu 'chociazby', ktore sugeruje, ze to nie jedyne informacje jakie mozemy przeslac przez bezposrednie polaczenie. Poza tym jest wyraznie napisane, ze mowa jest o 'nowych funkcjach'. Zwykla rozmowa glosowa to nie zadne novum wink.gif

Praca nad ggcrypt chyba wyczerpala Cie zbytnio Kuba wink.gif
sporin
cRoMo:
poszedłem dokładnie takim samym tokiem myślenia 8)
(a czy słusznym to może nam ktoś w końcu wyjaśni)
Ludwik
Z tego co pamiętam opcja połączeń bezpośrednich istniała w gg ZANIM wprowadzono przesyłanie plików, głosu i inne bajery i gdy były tylko rozmowy tekstowe. Więc chyba jednak przy nich była wykorzystywana?
Ja też zawsze uważałem że p2p w gg jest używane do rozmów tekstowych, i nadal tak uważam chociaż by ze względu na powyższe.
sarinnn
Wyslalem malego mailika z zapytaniem do ggteam... I jesli dostane jakakolwiek odpowiedz wszystkiego sie dowiemy.... Cos czuje ze nie dostane smile.gif
cRoMo
QUOTE(sarinnn)
Cos czuje ze nie dostane smile.gif

Cos czuje, ze sie nie mylisz tongue.gif
nix
byc moze nie mam racji ale jak kazdy baran bede sie upieral ze zwykle rozmowy tekstowe sa przesylane zawsze przez serwer gg. a wnioskuje to glownie z opisu protokolu gg ze strony ekg oraz z tego ze uzywam Augnitum Outpost Firewall i on wypisuje mi wszystkie sokety jakie sa utworzone... no i gg nie probuje nawet tworzyc podczas zwyklej rozmowy zadnego nowego soketa. nadal korzysta tylko z polaczenia z serwerem gg. wiem ze jest dostepny p2p na danej rozmowie na podstawie Inwigilatora do PowerGG... no ale moze robie gdzies blad w rozumowaniu... i nadal sie upieram ze rozmowy tekstowe sa zawsze przesylane przez serwer. niech mnie wreszcie ktos przekona... bo to co na stronie gg jest pelne niescislosci i dwuznacznosci.
Ja gdzieś kiedyś czytałem, że gg (orginalny klient) najpierw sprawdza czy może połączyć bezposrednio jesli tak to wiadomości są wysyłane bezpośrednio, a jeśli nie to przez serwer.
Ludwik
To że w EKG nie ma p2p tekstowych znaczy jedynie że EKG nie rozpracowało i nie używa. Tak jak pisałem: Co robiły p2p w gg gdy były tylko rozmowy tekstowe?
winthux
A to tak trudno zrobić połączenia bezpośrednia ?? Według mnie to tworzy się socket, a ip pobiera się z konnekta ;) (wiem, że się mylę ;P)
gee
QUOTE(jakubek)
byc moze nie mam racji ale jak kazdy baran bede sie upieral ze zwykle rozmowy tekstowe sa przesylane zawsze przez serwer gg. a wnioskuje to glownie z opisu protokolu gg ze strony ekg oraz z tego ze uzywam Augnitum Outpost Firewall i on wypisuje mi wszystkie sokety jakie sa utworzone... no i gg nie probuje nawet tworzyc podczas zwyklej rozmowy zadnego nowego soketa.

QUOTE
i nadal sie upieram ze rozmowy tekstowe sa zawsze przesylane przez serwer. niech mnie wreszcie ktos przekona... bo to co na stronie gg jest pelne niescislosci i dwuznacznosci.



Fakt,ze jest pelne dwuznacznosci. Ale popieram Cie w calej rozciaglosci wink.gif) Na podstawie netstat'a takze wnioskuje,ze GG nie otwiera zadnych nowych portow(nie nasluchuje na jakims porcie). Dla mnie to wystarczy. Nigdy nie zdarzylo mi sie aby GG probowalo dzialc inaczej i aby rozmowa byla prowadzona p2p.
Prowadze rozmowy i w sieci lokalnej i poza nia i na prawde nie zdarzyl mi sie jeszcze przypadek p2p przy rozmowach.Pliki/glos co innego,wiadomo.
Ale wedlug mnie rozmowy na 100% sa przekazywane TYLKO przez serwer. Takie jest moje zdanie i sadze, ze mam racje.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.