Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zmiana statusu i opisu przez zewnętrzny program
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Cezex
Witam,

Czy byłaby możliwość stworzenia wtyczki (bądź dodanie funkcjonalności do Konnekta), która przez system komunikatów Windowsa bądź pamięć dzieloną odbierałaby polecenia zmiana statusu i opisu od innych programów ? Jestem wprawdzie programistą, ale piszę głównie w Delphi i nie czuję się na siłach przeportować plik nagłówkowy do niego, żeby napisać taką wtyczkę samemu.

Napisałem sobie soft, który sprawdza czy w pobliżu komputera znajduje się telefon i jeśli "zniknie" (co oznacza, że wyszedłem z domu) to wykonuje kilka akcji, m.in. wyłącza radio, wyłącza światło, rozłącza Skype'a (po powrocie robi dokładnie odwrotnie smile.gif ). Jedyne co mi brakuje to obsługa Konnekta. rolleyes.gif

Z góry dzięki za odpowiedź.
sleesh
Pomyslowy Dobromir ^^ Udostepnisz mi kiedys to cudo ;D

Ja też jestem pod wrażeniem. Naprawdę smile.gif //r
winthux
Stworzenie takiej wtyczki do K w C nie jest trudne, a zwłaszcza jak piszesz pod delphi to masz pojęcie o programowaniu więc do dzieła :]

P.S.
Aktualne SDK do konnekt chyba nie jest aż tak trudne do przetłumaczenia na delphi, większość to stałe + klasa Ctrl no i funkcje pomocnicze ale oparte na tej klasie...
skolima
Najprościej chyba byłoby zrobienie w C wtyczki nasłuchującej na odpowiednie komunikaty windowsa... I wysyłanie ich z programu w delphi. A co do SDK pod delhi, gdzieś na forum był stary SDK w wersji kompatybilnej.. jeśli wolisz takie rozwiązanie, byłboby dobrym pomysłem zacząć od zajrzenia do niego.
Cezex
Dzięki, poszukam dzisiaj. A jeśli komuś by się nudziło i chciałby taką wtyczkę na szybko napisać to byłbym wdzięczny blush.gif

PS: muszę pomyśleć nad przetłumaczeniem tego pliku nagłówkowego bo mam kilka wtyczek do JAJCa, które z chęcia bym przeportował do Konnekta.

PS2: zapomniałem dodać, że ten mój soft automatycznie odczytuje na głos nowe SMSy, które przychodzą na komórkę i informuje mnie (również głosowo) kiedy trzeba doładować baterię biggrin.gif
arct!c
QUOTE(Cezex @ 27.04.2005 - 20:58)
... Napisałem sobie soft, który sprawdza czy w pobliżu komputera znajduje się telefon i jeśli "zniknie"....


WooooW! Jestem pod wrazeniem! Taki pomysl nawet mnie sie nie snil smile.gif

Trollujesz :> //riddle
drivex
QUOTE(Cezex @ 28.04.2005 - 07:37)
Dzięki, poszukam dzisiaj. A jeśli komuś by się nudziło i chciałby taką wtyczkę na szybko napisać to byłbym wdzięczny blush.gif

PS: muszę pomyśleć nad przetłumaczeniem tego pliku nagłówkowego bo mam kilka wtyczek do JAJCa, które z chęcia bym przeportował do Konnekta.

PS2: zapomniałem dodać, że ten mój soft automatycznie odczytuje na głos nowe SMSy, które przychodzą na komórkę i informuje mnie (również głosowo) kiedy trzeba doładować baterię biggrin.gif
*


sadze ze do tego potrzebne jest jakis urzadzenie :OOO chcialbym to zobaczyc smile.gif moglbys jakies screeny zapodac?
Kavior
no i co to za komorka? napisz cos wiecej, inni tez chca cos takiego biggrin.gif
Cezex
No dobra, wersja testowa dla szerszego grona gotowa smile.gif Na razie bez opisu (robi się;), ale myślę, że konfiguracja powinna być w miarę intuicyjna. Jedyne co trzeba zrobić to sparować telefon z kompem i wybrać dla niego port COM, który następnie podajemy w programie.

Dajcie znać czy działa.

MPD - Mobile Phone Detector
http://apps.redfish.org.pl/show.php?a=MPD

PS: aby zmiana w konnekcie działała potrzebna jest najnowsza wersja wtyczki k.Lawa, do pobrania z tego adresu.

PS2: Program był testowany jedynie z telefonami SE t610 i SE k700i więc nie mam pojęcia czy będzie działał z innymi, w razie czego dajcie znać
zimaq
Wow, no to mnie zaskoczyłeś teraz Cezex (i chyba nie tylko mnie wink.gif)
Zaraz wytestuję sobie.
dulek000
A zmienia to opis?

"Na razie bez opisu (robi się;)" .. czytaj uważnie
Riven
jemu chyba chodzi o instrukcje ;]

kurde, ze tez nie mam telefonu z bluetoothem sad.gif
Daniel125
dobrze by bylo, gdyby zmienial tylko dla wybranej sieci (na poczatek wystarczy samo gg) thx!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.