Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wysyłanie wiadomości
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
mateuszn0
Chcialem zacząć pisać wtyczki do konnekta i mam pytanie, jeśli to już było to sorry że pytam ale widocznie nie znalazłem, czy może ktoś pokazać jak zbudować taką funkcje :

wyslij_wiadomosc(int nr_dokogo,char * tresc_wiadomosci)
{
//........................... (jak zbudować taką funkcję)
}

z góry dzięki.
hao
Polecam ściągnąć źródła Dwutlenka i przejrzeć jabber_class.cpp http://www.konnekt.info/sdk/554.html...

Albo źródła wtyczek na KPlugins.net

Mam nadzieję, że zaraz ktoś uraczy cię stosownym kawałkiem kodu wink.gif
Olórin
CODE

cMessage msg;
msg.flag = MF_SEND;
msg.fromUid = "";
msg.toUid = (char*)GETCNTCA(cntId, CNT_UID);
msg.net = GETCNTI(cntId, CNT_NET);
msg.type = MT_MESSAGE;
msg.body = (char*)body;
sMESSAGESELECT msc;
msc.id = ICMessage ( IMC_NEWMESSAGE , (int) &msg );
if (msc.id) ICMessage ( IMC_MESSAGEQUEUE , (int) &msc );
winthux
A jak wysłać wiadomość, która będzie niewidoczna dla usera? Nie będzie wyświetlona w oknie i w historii a zostanie wysłana?
Aule
Flagi MF_DONTADDTOHISTORY i MF_HIDE (chyba, nie używałem). Jak wyślesz jak pokazał olorin to i tak do okna rozmowy dodać nie powinno, nie ma flagi handledbyui.


mateuszn0
czyli jak wyśle wiadomość do kogoś na gg z tymi flagami to co mu się pokaże ? nic ?
Olórin
Ja do pokazywania wiadomości userowi musze w temaciku wywoływać osobno dodanie jej do histori i w oknie rozmowy...
Aule
Ja w KTP też.
mateuszn0
a nie wiem, tak tylko pytam z ciekawości, czy est możliwość żeby wysłać wiadomość do kogoś ale żeby dostarczona była pod fake gg id ? pod innym numerem ? np pod numerem 99999999 ?
Olórin
Chodzi Ci o dodanie wiadomości do okna rozmowy bez wysyłania jej? W celu informacji o zdarzeniach może być MT_QUICKEVENT...
mateuszn0
nie, chodzi mi o spoofing albo jakoś tak , że podszywam się pod czyjś numer gg, chyba się nie da co nie ?
dulek000
Chyba raczej nie tongue.gif Serwer GG na to nie pozwoli.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.