Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ktransfer i proxy65.jabber.autocom.pl
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
Bo$s
Jak pewnie niektórym wiadomo autocom.pl udostępnia dla swoich użytkowników jabbera cos takiego jak proxy65.jabber.autocom.pl co ma na zadaniu umożliwić przesyłanie plików gdy jest to normalnie niemożliwe. I mam pytanie czy można tego użwyać również do ktransferu dla gg ? jeśli tak to jak ?
Olórin
Przeysyłanie plikow przez jabbera nie jest obsługiwane, a tym bardziej via proxy65...
Bo$s
To jak to wyjaśnisz?:
QUOTE(http://jabber.autocom.pl/faq.php)
Q: Czy za pomocą Jabbera można przesyłać pliki?
A:Tak, można. Jabber może przesyłać pliki między dwoma osobami znajdującymi się na liście kontaktów. Niektórzy "klienty" (np.PSI) mogą przesyłać pliki nawet przez firewall-e korzystając z tzw. PROXY (więcej info poniżej)
(...)
Q: Co to jest Proxy Bytestreams SOCKS5?
A:Jest to "usługa" dzięki której możliwe jest przesyłanie plików między dwoma klientami jabbera nawet gdy obaj znajdują się za firewall-em (maja adres prywatny/są za maskaradą). Jest to dość unikalna technologia w świecie komunikatorów


Poradnik "Jak skonfigurować PSI do korzystania z Proxy65"
Olórin
Nie dociera do Ciebie że kJabber nie obsługuje (tak jak wiele innych klientow jabbera) przesyłania plików ?
Bo$s
napsiałeś wcześniej że sieć jabbera nie obsługuje, a teraz że kajbber... i staraj się być bardziej uprzejmy.... bo z takim podejeściem to raczej niewielu cię polubi...
atol
Spokojnie panowie. Problem konfliktu lezy po obu stronach.
@ Bo$s - chyba ominołeś faq
@ Olórin - Trzeba pisać dokładniej, bo wtyczka obsługujaca protokół nie obsługuje przesyałania plików, ale sam protokoł pozwala.
Bo$s
ale ja się pytałem czy mogę użyć tego proxy do ktransferu dla gg ?
Przemekc1
No to prostsza odpowiedź, nie niestety nie można.
atol
już na wstępie powinieneś wejśc do ustawień kTransferu i zobaczyć nże nie ma opcji proxy wiec po co ten temat?
Bo$s
po to że są opcje takie jak forwarding (przekierowanie portów) gdzie można wpisać adres jak również można wyłączyć lokane IP:PORT i wpisać tam adres... tylko że tak nie działa i pytam się czy można coś pokombinować
Olórin
Forwarding portów to forwarding portów, nie proxy....

PS. nie napisałem że w jabberze nie ma presyłania plikow, napisałem że nie jest obsługiwane (a jak trudno sie domyślić chodzi o K).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.