Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Polly Exporter
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Stron: 1, 2
Sad
Polly Exporter jest pisany teraz całkowicie od nowa.
Ukończyłem ok 40% kodu.

Co powinno być:
- Więcej pol z informacjami
- Generacja danych w CSS a nie jak przedtem na tabelkach
- Balonik informacyjny z danymi
- Większe możliwości dostosowania wyglądu
- Więcej opcji konfiguracji
- Wczytywanie listy filmów z płyty/katalogu
- Upload/Download pliku xml na/z konta ftp

Bym zapomniał program będzie nazywał się teraz Evilnice od tak!
Pozdrawiam

Ps: Osoby chętne na testy, odsyłam po moj jid, tlen id, numer gg.



Polly Exporter jest to prosty program do tworzenia listy filmów, a następnie generowania odpowiednika w tabelce html. Zapraszam do testowania smile.gif

Przykładowa tabelka z filmami.
Kliknij, aby pobrać.

Załączniki

piotr.ek
Na szybkiego (czyli co bym chcial):
1) zmiana wielkosci okna programu
2) mozliwosc dodawania wlasnych kolumn (standardowo moze byc tak, jak jest, ale moznaby sie pokusic o kolejne w razie potrzeby)
3) jesli 2) jest niemozliwe do wykonania, to kolumna tzw. 'komu pozyczony' smile.gif (chociaz wolalbym jednak 2))

Edit:
4) zapomnialem - podzial na tytul oryginalny i przetlumaczony...
5) sortowanie - update - chodzilo mi o to, zeby sortowalo w obydwie strony (a-z, z-a)
6) program wywala blad, gdy baza jest pusta
7) mozliwosc stworzenia kilku baz
8) konieczna kolumna (wracamy do 2)) - 'gatunek'
9) jakies kodowanie znakow moze w html'u? (iso-8859-2 naturalnie, choc widze, ze xml ma iso-8859-1...)

Generalnie zmiany te nie powinny zrobic z programu kombajnu, a funkcjonalnosc wzroslaby niesamowicie smile.gif
zimaq
co do 2) - kolumna 'jakości' filmu ( DVD-Rip, Screener itp ;P )

btw. Sad - skąd ty bierzesz nazwy na te programy? Bo Polly Exporter nie kojarzy mi się wcale z generatorem baz danych filmów ;p
Sad
Ten program napisałem w przeciągu 30 minut. Miał być prosty, lekki i miałem go szybko użyć.

1. Nie wiem czy dojdą inne pola poza "nazwa angielska" i "pożyczone".
2. Opcje ustawiania kolorów tabelki itp. itd.

Polly - to wybranka mego serca :>
Exporter - od eksportowania (nie eksploatowania tongue.gif)
piotr.ek
On ciagle bedzie maly i prosty, jesli dodasz w obecnym ksztalcie programu te kilka opcji smile.gif A juz absolutna koniecznoscia jest kolumna "nr" tongue.gif
Sad
Wersja 0.2.4 a w niej:

CODE
+ Wyszukiwarka
+ Checkboxy służą jako "Pożyczone"
+ Opcja "Zaznaczaj pożyczone" - uwzględniane przy eksporcie listy do html'a
+ RMB  "Szukaj > Google"
+ RMB  "Szukaj > IMDB" (Sija)
* Sprawdzanie czy Ilość płyt to liczba (Sija)
* kodowanie w Windows-1250 (sic!!!!)


Uwaga! Stara baza danych może nie działać z nową wersją!

A tak wygląda nowa lista.
Download!
piotr.ek
No i dupa, za przeproszeniem, program nie miesci sie w 800x600 tongue.gif
GuZiK
-podliczenie ilości płyt :>
Sad
CODE
0.2.6
+ zmiana rozmiaru okna (piotr.ek)
+ status bar, na którym wyświetlana jest ilość filmów
* 'autosize' dla nazwy filmu


http://starzaki.eu.org/~sad/polly-exporter.rar
Sad
CODE
0.2.7
* zamieniono ComboBox na SpinEdit (ilość płyt)
* zmiany kosmetyczne (Sija)


http://starzaki.eu.org/~sad/polly-exporter.rar
piotr.ek
Moze sie nie znam, ale okno mozna skalowac tylko w poziomie, a nie miesci sie na wysokosc wink.gif (nawet przy ukrytym pasku zadan)
Sad
CODE
0.2.7
* zamieniono ComboBox na SpinEdit (ilość płyt)
* zmiany kosmetyczne (Sija)
* nie pozwala na nie podanie nazwy filmu (Sija)
* RMB na niezaznaczonej pozycji (Sija)
* skalowanie w pionie (piotr.ek)


http://starzaki.eu.org/~sad/polly-exporter.rar
piotr.ek
No prosze smile.gif Thnx! Teraz zastanow sie i napisz, czy przewidujesz jakies zmiany w bazie, bo nie wiem, czy juz moge robic spisik, czy jeszcze troche poczekac (co bym potem nie musial od nowa...)
Sad
tego nikt nie wie tongue.gif.. najlepiej napisać do mnie na jabberze lub innej madrej sieci i czekac ;>
piotr.ek
Moglby jeszcze zapamietywac wymiary okna... wink.gif
magor
Jak na mój gust to te kolory tła wierszy dostepny/pożyczony powinny być odwrotnie. W aktualnym ukladzie w oczy bardziej rzucają się pozycje pożyczone niż te dostępne, co chyba nie jest sytuacją porządaną.
KoSiarzPL
Nie wiem jak dziala ten program bo nie testowalem ale powinien odzielnie generowac plik z css a oddzielnie plik z htmlem, zeby kazdy mogl sobie modyfikowac wyglad. Dobrze by bylo, gdyby w programie mozna bylo ustawic parametry generowanego css'a wink.gif
Sad
QUOTE(magor @ 5.05.2005 - 18:06)
Jak na mój gust to te kolory tła wierszy dostepny/pożyczony powinny być odwrotnie. W aktualnym ukladzie w oczy bardziej rzucają się pozycje pożyczone niż te dostępne, co chyba nie jest sytuacją porządaną.
*



dla mnie jest - ma motywować do oddania! tongue.gif
wkrótce będzie nowa wersja i możliwość zmiany kolorów :>
GuZiK
-rubryka komu pozyczone, w na stronie mogloby sie pokazywac w tipie
Przemekc1
Do Filmów się nie przyda, ale zrobię sobie katalog gier. Trochę śmiesznie będą wyglądać te pozycje, ale ważne, że jest możliwość zaznaczenia co sie komu pożycza.
Spass
QUOTE(Przemekc1 @ 5.05.2005 - 19:45)
jest możliwość zaznaczenia co sie komu pożycza

ja do tego używam Konnektowego k.Notes, tzn. wpisuje jako notkę pożyczony "stuff"
Przemekc1
Też dobry pomysł.
zimaq
Tyle, że nie wszytkim kNotes działa ( critical'e przy próbie dodania notki rulez ;p )
.misiek
Chciałem wtrącić czy ktoś zna taki program jak Ant Movie Catalog. Również służy do tego samego [taki tylko troszkę bardziej zaawansowany (bez urazy Sad wink.gif )].

przykład tabelki generowanej przez tenże program.
http://7u.pl/misiek/movies/

Polly-Exporter, też niezły, można na pewno szybciej tabelke html'a zrobić cool.gif
piotr.ek
Nie no, Anta to ja uzywam od lat w zasadzie smile.gif IMHO najlepszy program tego typu (szablony do druku mozna robic niesamowite)... ale nie zawsze chcialo mi sie plyte wrzucac do odczytania wszelkiego info, w zwiazku z czym ograniczylbym sie jednak do prostego spisu, jak ten z PollyE...
Sad
I tak jak obiecałem, nowa wersja.

CODE
0.3.0
+ Strona "Lista Html"
+ Widoczne okienko "output"
+ Zapis i Odczyt z menu do XML'a
+ Opcja "Otwórz plik" po wygenerowaniu
+ Opcja "Otwórz w programie" po wygenerowaniu
+ Ustawianie własnego tytułu strony
+ Ustawianie własnych kolorów
+ XP Manifest (Milka)
+ strona "O programie"


Download: 0.3.0

Załączniki

piotr.ek
1) program nie zapamietuje wielkosci okna
2) skalowanie w pionie w zakladce 'lista html', a dokladnie zmniejszenie w pionie sprawia, ze uciete zostaja okienka od dolu (m.in. przycisk 'generuj') - moglby pojawic sie wtedy suwak pionowy...
3) przy zapisywaniu listy (via 'generuj') program nadpisuje plik bez pytania - jesli istnieje juz plik o tej samej nazwie, zostaje on zamieniony automatycznie - moglby pytac... (to samo przy zapisywaniu bazy)
4) byloby milo, gdyby enter wcisniety w polach, gdzie wpisuje sie tytul, dubbing (lepiej byloby chyba zmienic to na 'jezyk' - to nie tylko moje zdanie) i ilosc plyt sprawial, ze pozycja zostaje dodana do listy (co by nie trzeba bylo wciskac 'dodaj')

edit:
5) przeskakiwanie tab'em miedzy polami nieco dziwne - kolejnosc: nazwa, ilosc plyt, zakladka 'lista filmow', GDZIES (nie widac) i dopiero 'dubbing', potem wyszukiwanie i z powrotem nazwa... (do 'dodaj' nie przeskakuje)
Sad
a gdzie słowa "great job man!" tongue.gif
piotr.ek
No przeciez do tego caly czas zmierzamy wink.gif (gdyby 'job' nie byla 'great', to bym sie raczej tutaj nie udzielal wink.gif )
lord
Sad może mógłbyś zrobić taki program tylko że z grami ? biggrin.gif
Przemekc1
QUOTE(zimaq @ 5.05.2005 - 21:42)
Tyle, że nie wszytkim kNotes działa ( critical'e przy próbie dodania notki rulez ;p )
*




A myślałem, że to tylko u mnie.
Sad
QUOTE(lord @ 7.05.2005 - 13:04)
Sad może mógłbyś zrobić taki program tylko że z grami ? biggrin.gif
*



w następnej wersji bedzie mozna zmieniac captiony tabelki - wiec bedzie ;>
Przemekc1
A na kiedy planowana jest następna wersja?

Nareszcie będę wiedział do kogo mam lecieć po moje płytki tongue.gif
Sad
Ciezko mi powiedziec. Prowadze kilka komercyjnych projektow i w przyszlym tygodniu musze sie wlasnie nad nimi skupic. smile.gif
piotr.ek
Take your time....

...ale miej na uwadze to, co tu piszemy przy poprawkach biggrin.gif
riddle
QUOTE
Sad >> a gdzie słowa "great job man!" tongue.gif
Piotr.ek>> No przeciez do tego caly czas zmierzamy wink.gif


Będę się z tego śmiał chyba przez najbliższy tydzień laugh.gif biggrin.gif laugh.gif


A tak w ogóle, to nawet takie małe toto jak ja umie zapisywać rozmiary i pozycję okna do banalnego ini (a widzialem klase do XMLa do Delphi, dzialajaca tak samo jak INI). Więc albo zrob z tego OS albo dodaj! biggrin.gif wink.gif

Btw, fajny prog smile.gif
Sad
To zapamietywanie rozmiaru to nie jest problem. Mam tylko wyznaczone bardziej wazne poprawki i mniej. Wiem, inni mogą stwierdzić, że to własnie jest ważne tongue.gif. Mam teraz troche komercyjnej roboty, która niestety zaniedbałem dla Was! tongue.gif Już nie mówie o Boneshakerze, który leży i kwiczy z tęsknoty za mną :>. Najlepiej jest mieć mnie w Konnekcie, bo często mogę coś udostępnić a nie mam czasu napisać o tym na forum..

PS: Dzięki za zainteresowanie :>
Spass
mała literówka wkradła się do zakładki O programie, powinno być użytkownikom, a nie użytkowniką

PS - fajny program
Sad
blush.gif to raczej nie literówka (tak to jest jak się siedzi po 15h przy komputerze), ale już poprawiona kilka dni temu.. Nowa wersja jeszcze nieopublikowana.
Sad
Nowa wersja - 0.3.5 :>
Kliknij, aby pobrać!

CODE
0.3.5
+ ustawianie osoby której pożyczono płytę
+ opcja czyść
+ eksport do pliku tekstowego
+ zakładka notatki
* + drobne zmiany i poprawki
sarinnn
Przydala by sie tabela z numerem plyty na ktorej znajduje sie film. Ja np. nagrywam na DVD po kilka filmow.
Sad
Nie szykuje się rzadna nowa wersja bo.. sprzedałem komputer tongue.gif.
Nalezy wiec czekać, czekać i czekać smile.gif

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
ienes
Fajny bajer. smile.gif Mialem pisac cos podobnego w PHP + MySQL, ale skoro jest gotowe, to mi sie nie chce. Kola drugi raz wynajdywal nie bede. wink.gif

A ficzer z pozyczaniem to w ogole bajera. Ja mam tyle filmow "rozsianych" po znajomych, ze obawiam sie, gdybym wszystkie razem je odebral teraz, to by moja obecna kolekcja sie powiekszyla dwukrotnie biggrin.gif
Sad
Zła wiadomość, źródło poszło się kochać smile.gif..
krys_wm
mam pyatnko: dodaje nowy rekord, wychodząc z programu mam message box "List index out of bonds(2)" . Wersja polly 3.5 na Win 98 SE, co to może być?
Sad
Ze brak pozycji w wierszu wink.gif.. blad krytyczny.
BTW nie mam źrodła tak wiec ta wersja nie bedzie rozwijana, ale wkrotce Polly Exporter 2
Sad
Rozpoczynam pracę nad nową wersją - niestety trzeba zacząc od początku.
Chętnie przyjme ciekawe propozycje. Osoby zaintersowane projektem, prosze o kontakt na jednej z sieci. (jabber, tlen, gg).
Akira
hmm a w czym to piszesz? C++? Czy może jakiś inny wynalazek?
dulek000
Delphi z tego co pamiętam…
Akira
Uuuu to nie do mnie:P Zintegruj to z konnektem;]
Jeszcze mi jednego elementu brakuje... Proszę Cię zrób obsługę silniczków krokowych i edytowanie kolumn człowieku wtedy będę Cię kochał normalnie;)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.