Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: vCard i wyszukiwanie
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
skolima
Wpisałem swoje dane w dialogu Ustawienia->"Twoje dane" i wybrałem "Zapisz wszędzie". Jak rozumiem trafiły one też do serwera JUD, który jest podany domyślnie.

Jak mnie teraz znaleźć? Kiedy wybieram "Szukaj znajomego", nie mogę znaleźć swojej wizytówki, inni też nie. Natomiast jeśli podam komuś mój JID a on doda mnie do roostera i wybierze "Odśwież", dane które podałem jako vCard zostaną uzupełnione.

Próbowałem dodać vCard nie do users.jabber.org , ale do ludzie.jabberpl.org - też nie mogę znaleźć się przez wyszukiwanie. Przez przeglądanie usługi (cholernie powolne) - to samo.
skolima
Tia. Został jeden problem - serwer ludzie.jabberpl.org ignoruje (nie zapisuje) podanych przeze mnie imienia i nazwiska. Natomiast na users.jabber.org poszło bez problemu.
Olórin
QUOTE
Jak rozumiem trafiły one też do serwera JUD, który jest podany domyślnie.

Nie, to nie jest tak jak w GG że katalog i wizytówka to to samo. Katalog i wizytówki to dwie odrębne sprawy - dlatego możesz wpisać np. dużo swoich danych, a nie być wogóle w wyszukiwarce, i na odwrót.
arkadyjczyk
To imię i nazwisko trzeba niestety dopisać, że tak powiem "ręcznie" w usługach przy wyłaczonej synchronizacji.

que??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.