Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Za krótki timeout ?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Davka
Jeśli problem był to sorry ale dopiero teraz zarejestrowałem sie na forum ,a nie chce mi sie czytać wszystkiego :-)


A więc gdy mam obciążone łącze (SDI) np. przez DC to Konnekt nie chciał mi wysłać moich danych na serwer ani połączyć sie z GG. Na moje oko :-) to za szybko nastepuje timeout.
Czy ktośmiał taki sam problem ?
Jeszcze bede obserwował czy to na pewno wina DC.

PS. Kiedy konferencja GG ?? To najpotrzebnijesza funkcja.
Konferencje mają być zaraz po plikach, a co do TimeOuta. Proponuję dołozyć opcję, która będzie umożliwiała ustawienie TimeOuta, wszystko zalezy od Hao ;]
kox
Ja nie wiem czy to problem timeoutow ale dzisiaj załamałem się. Konnekt ostatnio ma duże problemy z połączeniem z serwerem gg, czasem czekam ze 20 minut zanim uda mu się. Dzisiaj z ciekawości odpaliłem gg za pomocą Tlena. Połączył się momentalnie za pierwszym razem. Rozłączałem go i łączyłem wiele razy i zawsze bez problemu się łączył.... a Konnekt nic. W końcu zaskoczył dopiero po 20 minutach.

Moje pytanie: czy zmieniło się coś w sposobie logowania Konnekta do serwera gg ? Czy może to rzeczywiście sprawa krótkiego timeoutu, choć nie wydaje mi się, bo czasem ikonka w trayu przestaje migac juz po sekundzie.
Flind
ja tez mam taki problem zwłaszcza jesli jest mocno obciazona siec. Konnektem to moge sobie czekac i czekac az mi sie zaloguje, a np GG to mometalnie po tym jak go włacze jestem dostepny. Co dziwne z konnektem raz sa problemy a raz nie bo np rano mam problem z zalogowaniem alesprobuje jeszcze raz za kilka godzin to juz nie ma a potem znow sa
daten
U mnie to jest tak że jak włącze konnekta to jakieś 3 min. mi się loguje a jeśli ustawie statys na niedostępny i jeszcze raz na dostę pny to się loguje bez problemu :?
winthux
co do zapchanego łącza i konnekta to ja też mam problem z połączeniem sie z gg jak mam zapchane, mimo że gg łączy mi się (ma problemy ale się łączy, natomiast konnekt nie). :cry:
hao
QUOTE
U mnie to jest tak że jak włącze konnekta to jakieś 3 min. mi się loguje a jeśli ustawie statys na niedostępny i jeszcze raz na dostę pny to się loguje bez problemu


Znaczy że pierwszy serwer podany na liście w konfiguracji jest do kitu i trzeba go przerzucić na koniec. Pierwszym serwerem na liście jest domyślnie pusta linijka czyli HUB, a HUB w GG jak wiadomo lubi nie działać. Timeout dlatego nie jest najdłuższy, żeby szybciej można było skakać po serwerach. Dodanie możliwości ustawiania timeoutu nie jest głupie, aczkolwiek nie mam możliwości ustawienia długości trwania samego łączenia do serwera (tylko timout gdy połączenie się zwiesi, ale wtedy na ogół i tak nie ma sensu się dalej łączyć). Próbujcie ustawiać niedostępny/dostępny na zmianę, wtedy będzie łączył z kolejnymi serwerami, jak połączy z jakimś od razu w konnekt.log znajdźcie ostatnie:
CODE
## [GG]      Connecting to [xxxxx] from list

gdzie xxxx to jak łatwo się domyśleć adres serwera. Ten serwer możecie sobie ustawić jako pierwszy w kolejce...
daten
A co to ten hub???(do czego on w gg)
winthux
hao, co do połączenia to mi się łączy... ale znów jest pewne zamieszanie z pakietami i nie odbiera tego czego konnekt chce... tak z @DEV można wyczytać... połączyć to się łączy... nawiązane jest połącznie, później wysyłany jest pakiet request login czy jakoś tak... i pisze we;ve got not what we want czy jakoś tak... jak mi się zdarzy to wyślę log. Na razie nie mam aż tak obciążonego łącza, by to sprawdzić.
hao
To równie dobrze może oznaczać utratę połączenia, oraz fakt, że serwer chociaż czynny, nie przyjmuje klientów...
Flind
dzisaj z tym logowaniem to byla pełna perjkuloza. siedziałem z dobre 15 minut przy tym i wygladalo to tak ze miałem czerwone słonko pozniej migneło na ułamek sekundy zolte i z now mialem czerwone. a jak sprawdziełm swoj numer z innego to okazalo sie zze jestem dostepny i taki status jaki sobie ustawiłem przy logowaniu ale na kobnekcie wykazywalo mi ze jestem niedostepny.
hao
Najwiecej dowiesz sie czytajac konnekt.log. Najbardziej wkurza mnie fakt, że u mnie te wszystkie anomalie nie występują, więc trudno mi je zdiagnozować. Najczęściej winny jest serwer (przypominam, że konnekt jest jedynym programem, który łączy się ze wszystkimi serwerami. Nawet tymi, które w danym momencie mogą być wyłączone, lub po połączeniu robić zamieszanie na "farmie" serwerów (i działający serwer może np. odrzucać nasze logowanie)... To tylko moje domysły, ale generalnie najbezpieczniej łączyć jest się przez HUB, wtedy nie powinno być problemów...

Ktoś pytał co to hub - to taki serwer, który zwraca naszemu klientowi IP serwera, z którym mamy się połączyć (najczęściej jest to po prostu najmniej obciążony działający serwer)...

Zwykłe Gadu próbuje się łączyć z HUBem, a jak się nie uda, łączy się tylko z jednym serwerem - serwerem awaryjnym (bodajże .85)
winthux
a nie zapamiętuje serwera, z którym ostatnio nawiązał bezproblemowo połączenie ?
hao
Nie przy ponownym starcie... Jest to o tyle logiczne, że gdy mamy pierwszy hub i on działa, to połączenie przebiegnie bez problemu i nie będziemy mieszać na serwerach GG...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.