Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: literka "ń" a zmiana czcionki w oknie rozmowy
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
lucjusz
w oknie rozmowy gdy ktorys z rozmowcow wpisze dowolny tekst zawierajacy literke "ń" to caly tekst do konca linijki wlacznie z "ń" wyswietlany jest mniejsza czcionka. mam nadzieje ze uda mi sie wstawic obrazek smile.gif

user posted image

troche to denerwuje, bo nie chce mi sie mowic kazdemu zeby nie uzywal polskich liter smile.gif
Przemek
U mnie tego nie ma
winthux
Lucjusz u mnie jest to samo, ale mi to nie przeszkadza... coś chyba jest źle z ustawieniami czcionki... tam chyba verdana jest... jak się bawiłem w html'u to podobny efekt osiągnałem na moim kompie, ale już nie pamiętam jak. Pewnie zmiana kroju czcionki to poprawi, mi tam to nie przeszkadza, już się przyzwyczaiłem ;)
hao
Może spróbujcie ustawiać inne czcionke. To niestety wygląda na problem z kontrolką richEdit. Kiedyś tak miałem, teraz już nie. Czcionka to Tahoma (ustawienia oryginalne). Upewnijcie się, że strona kodowa czcionki ustawiona jest na środkowo-europejską.
cRoMo
Problem tkwi IMHO wlasnie w kontrolce RichEdit. Dokladnie, chodzi o to, ze starsza wersja pliku, ktory satnowi ta kontrolke (richedit20.dll) posiada blad, ktory bardzo czesto objawia sie podczas stosowania polskich literek (wspominalem Ci o tym hao). Musicie 'skolowac' biblioteke o wersji conajmniej takiej, jaka jest dostarczona wraz z MS Office Xp. hao, udostepnij na stronie najlepiej, jesli masz - ja nie mam w tej chwili dostepu do wlasnego kompa. Potestujcie, zobaczymy jakie beda wyniki.
daten
Jak ktoś chce kontrolkę to mu mogę wysłać!!! tongue.gif
winthux
cRoMo, najgorsze jest to, że mam Win xp Sp1 + office xp + visual studio .net i dalej mam ten problem z tą kontrolką... daten jak ci działa to możesz mi podesłać na maila (winthux@wp.pl)
Przemek
Pod Windows XP nie ma żadnych problemow przynajmniej nie powinno byc. Tak jest u mnie
daten
A gdzie znaleść tą kontrolkę????
cRoMo
Z Windowsem XP dostarczona jest stara wersja biblioteki, wiec problemy beda. Dopiero Office XP (i nowsze produkty ... czyli zadne, chyba ze pakiety programistyczne) zawiera ta biblioteke.
Znajduje sie ona w katalogu 'Windows\System' (lub 'System32'). Ewentualnie zamiast 'Windows\' moze byc 'WINT\'.
Powinna byc (AFIR) conajmniej w wersji 4.0
Wiecej przeczytacie tutaj, to jest FAQ podrecznego edytora plikow, w ktorym mialem wlasnie takie objawy.
daten
winthux właśnie ci wysłałem tą kontrolke.
Lukas77
Mam XP SP1 i Office XP SP2, a ten problem raz mi się pojawił, więc chyba problem jest gdzieś obok. Może jednak OfficeXP nie instaluje nowej wersji... Na moje oko OfficeXP jest starszy od WindyXP, nawet dlatego, że instaluje IE5.5 podczas aktualizacji plików, a nie IE6.0 który standartowo jest w Windzie, itd...
winthux
Daten, dzięki za plik, ale to nie ta wersja (v3.0), mam tą samą wersję.

Cromo, Lukas ma chyba rację. Office XP tego nie zastępuje. Problem musi być gdzieś indziej...
daten
sorry Winthux ale wysłałem ci nie tą kontrolke!! już chyba masz nowszą wersje
winthux
to samo mi wysłałeś... :| dobra... nie wysyłaj już, poszukam dll sam
daten
sorry ale wysłałem ci zły plik, terza powinienneś mieć dobry!! (wysłałem ci)
daten
teraz ci wysłałem wesje 5
kox
Raaany daten błagam. Jak już mu wysyłasz to rozmawiajcie sobie na privie. Po co zaśmiecać forum tekstami: wysyłam ci, sorry nie wysłałem itp. Litości.
daten
kox jak tak bardzo tego chcesz to ok jush niebęde sad.gif
miluti
Daten to nie o to chodzi że ktoś chce czy nie chce, forum po prostu nie jest przewidziane do takich rozmów :wink: Jeśli chcesz to możesz skorzystać z pokoju na ircu lub na czacie Onetu, do tego drugiego masz linka w mojej stopce smile.gif

Wracając do tematu, myślałem że zmiana czcionki polepszy sprawę, wziąłem na warsztat Times New Roman i wszystko było ok, przynajmniej z "ń", ale mina mi się "poprawiła" gdy do tekstu wrzuciłem ł zamiast małych literek wyskoczyły duże laugh.gif
Na tym zakończyłem eksperymenty...
Próbowaliście na innych ustawieniach?
Ludwik
Czy KTOŚ mugłby mi wysłać ten plik, a najlepiej udostępnić na jakimś serwerze?
KOSMOS
Chętnie też bym otrzymał ten plik na mail'a, mile widziane łącze.
kox
Osobiście mam mieszane uczucia co do tej teorii z richeditem. Mam Office XP i nigdy nie miałem problemów z tym, że czcionka mi się zmienia podczas rozmowy, ale problem nie omija i tej wersji kontrolki. Że tak się dzieje każdy może sprawdzić, jeśli do okna rozmowy wklei sobie jakiś ciąg krzaczków, ot chociażby zawartość jakiegoś pliku binarnego, chociażby i command.com. Efekty moją być ciekawe smile.gif
Sija
ja mam totalny hardcore... chyba jest to zwiazane z richedit'em, ale hgw...
pomijajac dziwna czcionke, to jednak powinna byc jako tako widoczna ;]
[ obrazek - 13.03.2003 00:07 ]

user posted image
Ludwik
Też mi się takie żeczy zdarzały. Ładnych pare razy. Miało to chyba związek (jak zwykle) z informacją o tym że rozmówca zmienił status.

UPDATE: To mogło mieć też jakiś związek z wklejaniem ze schowka. W szczególności z dziwnymi znakami np. ze strony www...
joystick
Biblioteka riched20.dll musi być w wersji 5.40.11.2210
rozmiar: 524,339 Kb z dnia: 2/9/2001.
Może ktoś mi taką podeśle?
Bora
u mnie również wystepował ten problem.
Naszczeście nie z tak drastycznymi zmianami jak u BazylisZ'a
miluti
QUOTE(joystick)
Biblioteka riched20.dll musi być w wersji 5.40.11.2210
rozmiar: 524,339 Kb z dnia: 2/9/2001.
Może ktoś mi taką podeśle?

No problem: rich.rar 8)
joystick
biggrin.gif Wielkie dzieki Miluti. Teraz wszystko działa cacy. To jest dokładnie ten plik biggrin.gif
cRoMo
Hao, a moze Konnekt powinien uaktualniac biblioteke richedit w systemie w czasie instalacji??? Nie jestem tylko pewien co do legalnosci, o ile pamietam, MS nie udostepnia owej biblioteki na swych stronach do sciagniecia, mozna go uzyskac tylko po instalacji MS Office XP. Jednak wyslac maila do MS i spytac nigdy nie zaszkodzi smile.gif
joystick
Dokładne informacje o pliku znajdziecie na:
http://support.microsoft.com/default.aspx?...llinfo.asp&fp=1
w polu filename nalezy wpisać "riched20.dll"

Wynika stąd, że żaden windows ani office nie zawierają pliku w wymaganej (poprawionej) wersji.
Wersja 4.0 (5.40.11.2210) instaluje się tylko z:
1. Microsoft Visual Studio .NET (2002) Enterprise Architect
2. Project 2002 Professional
3. Visio 2002 Professional
4. Visio 2002 Standard
Niestety plik nie jest darmowy. Znalazłem jakiś serwis (nie pamietam adresu) z updatami bibliotek różnych producentów gdzie ów plik kosztował ok. 16$ (płatne kartą). sad.gif
shw
co jest dziwne - wylaczylem wszystkie aplikacje korzystajace z richedit'a, wwalilem ten pliczek i wlaczylem.
problem z ń zniknol. ale po restarcie czy czyms w tym rodzaju znowu mam ten problem... dziwne - czyzby windows podmienil go spowrotem na 'oryginal' ?!
cRoMo
Oczywiscie, ze podmienil. Poszukaj w katalogu windos innego katalogu pt. "dllcache". Najlepiej wywal go w calosci. W tym katalogu windows przetrzymuje oryginalne wersje bibliotek i zastepuje nimi te, ktore wydaja mu sie "nieodpowiednie". To jedna z metod MS'u na tworzenie "inteligentnego" systemu operacyjnego...
winthux
QUOTE
Wersja 4.0 (5.40.11.2210) instaluje się tylko z:
1. Microsoft Visual Studio .NET (2002) Enterprise Architect

Nie prawda !!! Mam zainstalowaną tą właśnie wersję i dalej mam to samo !!
joystick
Microsoft Visual Studio .NET (2002) Enterprise Architect instaluje tę bibliotekę w katalogu \program files\common files\microsoft shared\office10. Konnekt potrzebuje jej w katalogu \windows\system32.
Musisz sobie ją przekopiować. Pamiętaj, że XP będzie chciał przywrócić stary plik więc od razu przekopiuj do \windows\system32\dllcache
winthux
Jest to trochę dziwne, po pierwsze że w katalogu windows/LastGood/system32 mam tam riched20.dll v.4.0, w katalogu servicepackfile też mam wersję 4.0 a co dziwniejsze nie mam żadnego katalogu dllcashe i nawet jeśli podmienię riched20.dll na wersje 4.0 to przy uruchamianiu konnekta znów wraca do wersji 3.0 ... może ktoś wie gdzie dokładnie winxp sp1 pl trzyma zapasowe dll'e ?
joystick
kolego winthux zaawansowany po pierwsze nie "dllcashe" tylko "dllcache" laugh.gif
a po drugie, ponieważ jest to katalog ukryty, którego w drzewku exporera nie widać, należy przeto np. wpisać w linni komend "c:\windows\system32\dllcache" i twoim oczom ukaże się ten magiczny folder
winthux
wielkie dzięki, a to zaawansowany pod moim nickiem to jest jedynie zależne od ilości postów, a w rzeczywistości specem od windowsów nie jestem ;P. Myślałem, że włączyłem pokazywanie ukrytych plików a nie chciało mi się sprawdzić :) jeszcze raz dzięki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.