Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "?" odswiezanie
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Flind
Nie wiem czy to byo poruszane i czy grupa ta, ale wydaje mi sie ze tak. Dobra nie wazne wiec chiał bym zaproponowac odswierzanie listy kontaktow. Tyczy sie to dokładnie tych kontaktow przy ktorych jest znak zapytania bo nie wiadomo do konca czy sa niedostepni. z czasem jak sie siedzi majac włączonego konnekta to tych osob ktore zasługuja na znaczek "?" staje sie coraz wiecej chodz niektorzy z nich nie -rzejawiali jakich kolwiek oznak zycie nawet przez godzine i dłuzej. Dopiero jak sie wejdziew ustawienia /konfiguracje i wyłaczy to okno to zostaje tamta lista odswierzona i zostaje "?" tylko przy tych osobach ktore rzeczywiscie mogły byc niewidoczne q danej chwili a reszta tych co ich nie ma to zostaja "oddelegowani". No wiec mam propozycje by to sie samo co np15 minut odswierzało a nie było potrzeby cojakis czas wchodzic w konfiguracje i zamykac ja by listakontakow została odswierzona.
Lukas77
Powiem szczerze, że mogę się domyślać o co Ci chodzi, ale tak do końca nie wiem co chciałeś napisać.
Można jaśniej formułować wypowiedzi?
Przemek
Chodzi mu o to że nie wiadomo czy te osoby ze znaczkeim "?" maja tylko status opisowy czy sa niewidoczne a dostępne. Pomysł bardzo dobry bo rzeczywiście te znaki zapytania to kłopot sprawiają.
hao
Ajarze, nie o to smile.gif

Flind, faktycznie mogłaby się odświeżać smile.gif Znaki zapytania "usuwane" są po 20 minutach ... Dorzucone do ToDo
Flind
o swietnie by było własnie tak i az czekam na nowa wersje, bo dotej pory bardzo irytujace było to ze odswierzanie odbywało sie po wejsci w konfiguracje albo info uzytkownika
Przemek
Hmm to nie wiem o co bo ja mam caly czas te znaki zapytania przy osobach ktore maja status opisowy
Flind
oto chodzi ze po właczeniu konnekta i zalogowaniu sie przy wszystkich osobach ktore maja status opisowy pojawia sie znak zapytania i zostaja one uznane za prawdoppodobnych ukrywacz. Lecz po jakims czasie program osoba ktore nie przejawiaja jakiej kolwiek obecnosci zabiera "?" a przyznaje go tym co mieli w ostatnim czasie zarejstrowana aktywnosc. Cały błaad polega na tym ze konnekt nie odsieza sam automatycznie tego całego bajzlu i tym co nie przejawiali aktywnosci od dłuzszego czasu nie zabiera "?" a powinnien sam automatycznie. Odswierzanie takie odbywa sie jedynie podczaswejscia w opcjie i zamikniecia ich. Hao juz zrozumiał problem i powiedział ze takie odswiezanie bede odbywac sie co 20 minut i pojawi sie w nastepnej wersji.


Hao a tak pozatym to fajnie by było gdy mozna by sbie samemu ustawic samemu czas po jakim bedzie sie odswiezac.
Przemek
Teraz rozumiem o co chodzi. Rzeczywiscie najlepiej by bylo gdybysmy sami mogli decydowac co ile ma byc sprawdzana aktywnosc.
hao
Nie teraz zrozumiałem... Aktywność jest sprawdzana podczas odświeżania listy, jeżeli kontakt nie miał przejawiał jej przez ostatnie 20 minut, zabierany jest mu znacznik aktywności.

Sprawdzanie całej listy odbywa się gdy:
Zmieniany jest status całej listy (łączenie/rozłączenie)
Zapisujemy konfigurację
Zapisujemy zmiany ustawień kontaktu
Zmieniamy widok grupy

Jak widać, już teraz są łatwiejsz sposoby od odświeżania listy biggrin.gif
Flind
i jweszcze jak by było urtomatyczne odswierzanie bez naszej ingerencji co jakis czas to była by juz bomba smile.gif
winthux
To znowóż by nie działało to.
miluti
QUOTE
Nie teraz zrozumiałem... Aktywność jest sprawdzana podczas odświeżania listy, jeżeli kontakt nie miał przejawiał jej przez ostatnie 20 minut, zabierany jest mu znacznik aktywności.
Zastanawiam się czy nie można by tak zrobić by po uruchomieniu programu tylko za pierwszym razem odświeżanie ustawić na minimalną wartość powiedzmy 5 sekund.
Opisy przy niedostępnych kontaktach nieźle mieszają a przy szybkim odświeżeniu od razu będzie wiadomo kto coś pisze a kto ma tylko ustawiony status bo od tego jest ikonka, a później niech sobie zmienia znacznik co 20 minut smile.gif
QUOTE
i jweszcze jak by było urtomatyczne odswierzanie bez naszej ingerencji co jakis czas to była by juz bomba  smile.gif
Faktycznie to też by się przydało, czasem mam online ludzi którzy od pół godziny siedzą u mnie...
winthux
Według mnie jak się ustawi tak niski czas odświeżania to całość się spi***. Zauważcie, że jeśli kontakt jest niewidoczny i ma status opisowy,a nie zmienia tego statusu powiedzmy przez 10 min, to po odświeżeniu konnekt uzna go za niedostępnego. Mimo to, że jest niewidoczny. Chyba, że konnekt jakimś cudem wyłapuje, że ktoś wysyła do kogoś wiadomości, ale wtedy to prosto by było przerobić go na sniffera gg. Ale znów, gdyby konnekt wykrywał czy ktoś wysyła wiadomości, a w rzeczywistości siedział na niewidocznym to po pewnym czasie (odświeżeniu listy) kontakt stałby się niedostępny. Więc im mniejszy czas odświeżania tym gorzej przy wykrywaniu _potencjalnych_ kontaktów, którzy się ukrywają.
Flind
jak narazie hao powiedział to konnekt sprawdza aktywnosc co 20 minut i to jest tak w sam raz chodz wiele osob moze nop niezmienic statusu przez 20 minut bedac niewidocznym i wtedy go nie uwzgledni jak stwierdził przed chwila kolega. Ale mnie o to chodzi mi chodzi o samo odswierzanie ikonek a nie to co dzieje sie w głebo programu bo to odswierzanie automatycznie w ogole sie nie odbywa i jak np cała noc nieraz mam wąłczony konnekt to rano prawie cała lista kontakow jest ze "?" a nie powinno tak byc bo wiele z tych osob nie przejaiwało aktywnosci od bardzo dawna
miluti
A ja nie wyraziłem się zbyt jasno więc dorzucę jeszcze coś do tego co napisałem:
1) sprawdzenie po 5 sekundach przy pierwszym uruchomieniu lub przy ponownym połączeniu wyeliminuje pytajnik przy osobach które są niewidoczne lub niedostępne a mają ustawiony opis. Jeśli jest niedostępna to w porządku, zostanie zlikwidowany pytajnik ale dalej będzie informacja o opisie bo od tego jest ikonka, jeśli ktoś jest tylko niewidoczny to wyjdzie to przy jego następnej aktywności. Przy okazji powinien być wyczyszczony razem z pytajnikiem czas aktywności przy niedostępnych/niewidocznych z opisami

2) odświeżenie statusów po 20 minutach, przy sprawdzaniu należałoby pozostawić niezmienione czasy ostatniej aktywności przy tych kontaktach gdzie status byłby taki sam przed i po sprawdzeniu, samo odświeżenie nie powinno zmieniać czasu aktywności

3) po tym można przystąpić do sprawdzenia ostatniej aktywności niedostępnych z pytajnikiem, jeżeli czas byłby większy od powiedzmy 30-60 minut to pytajnik zostałby wyczyszczony, czas powinien być ustawiany ręcznie

4) a teraz 2 i 3 cyklicznie według ustawień smile.gif
Ludwik
QUOTE(miluti)
1) sprawdzenie po 5 sekundach przy pierwszym uruchomieniu lub przy ponownym połączeniu wyeliminuje pytajnik przy osobach które są niewidoczne lub niedostępne a mają ustawiony opis. Jeśli jest niedostępna to w porządku, zostanie zlikwidowany pytajnik ale dalej będzie informacja o opisie bo od tego jest ikonka, jeśli ktoś jest tylko niewidoczny to wyjdzie to przy jego następnej aktywności. Przy okazji powinien być wyczyszczony razem z pytajnikiem czas aktywności przy niedostępnych/niewidocznych z opisami

Jestem BARDZO za. To pierwsza rzecz, którą miałem postulować po powrocie z ferii (czyli teraz biggrin.gif )
miluti
W nowej wersji .99 znowu widać godzinę aktywności z czego się bardzo cieszę, zresztą pewnie nie tylko ja tongue.gif
Tak przy okazji chciałbym nieśmiale przypomnieć o szybkim czyszczeniu pytajnika po włączeniu Konnekta bo jak na razie to czyści po dwudziestu minutach od ostatniej aktywności...
W zasadzie najlepszym rozwiązaniem byłoby dodanie dwóch pól do ustawień w których można by wpisać po jakim czasie ma nastąpić czyszczenie pytajnika, pierwsze pole określałoby czas od włączenia Konnekta (dla szybkiego pozbycia się niedostępnych z opisem) a drugie pole do cyklicznego czyszczenie w późniejszym okresie; domyślnie drugi czas powinien być znacznie dłuższy od pierwszego laugh.gif
NelQ
QUOTE(miluti)
A ja nie wyraziłem się zbyt jasno więc dorzucę jeszcze coś do tego co napisałem:
1) sprawdzenie po 5 sekundach przy pierwszym uruchomieniu lub przy ponownym połączeniu wyeliminuje pytajnik przy osobach które są niewidoczne lub niedostępne a mają ustawiony opis. Jeśli jest niedostępna to w porządku, zostanie zlikwidowany pytajnik ale dalej będzie informacja o opisie bo od tego jest ikonka, jeśli ktoś jest tylko niewidoczny to wyjdzie to przy jego następnej aktywności. Przy okazji powinien być wyczyszczony razem z pytajnikiem czas aktywności przy niedostępnych/niewidocznych z opisami

2) odświeżenie statusów po 20 minutach, przy sprawdzaniu należałoby pozostawić niezmienione czasy ostatniej aktywności przy tych kontaktach gdzie status byłby taki sam przed i po sprawdzeniu, samo odświeżenie nie powinno zmieniać czasu aktywności

3) po tym można przystąpić do sprawdzenia ostatniej aktywności niedostępnych z pytajnikiem, jeżeli czas byłby większy od powiedzmy 30-60 minut to pytajnik zostałby wyczyszczony, czas powinien być ustawiany ręcznie

4) a teraz 2 i 3 cyklicznie według ustawień smile.gif



Popieram i może jeszcze możliwość ustawienia w opcjach czy kontakty z "?" mają być przy filtrowaniu uważane za "aktywne" czy "nieaktywne". Przy włączonym filtrowaniu denerwuje mnie to, że mam na liście kontakty nieaktywne (już nieaktywne ale jeszcze ze znaczkiem "?")
andyas
A można te pytajniki wyłączyć? Odnoszę wrażenie że konnekt stawia je jak popadnie - np. kontakt tej samej osoby ma pytanik prze numerze GG a prze Tlenie i Jaberze nie.
jareq
Aby wyłączyć wejdz w Ustawienia->Interfejs->Lista kontaktów i odznacz opcję "Uwzględnij przy sortowaniu i pokaż ikonkę aktywności" a jak to działa to możesz obok tej opcji nacisnąć na przycisk ze znakiem zapytania i sobie przeczytać wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.