Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: lista kontaktów
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Puma
Chodzi mi o "exportuj listę" do pliku, żeby exportował wszyskie dane a nie tylko numer GG danej osoby, nick itd.
W K idzie zapisać dużo więcej danych o osobach.
Niedawno robiłem format dysku twardego no i straciłem ważne dane o moich znajomych które były zapisane w K sad.gif
sarinnn
Popieram... DObry pomysl.... Kiedys poruszalem juz ten temat
Jakis czas temu, robiłem Konnekt Profil Exporter. Chyba muszę wznowić prace ;]... potshebooje tylko kilka informacji od Hao..
cRoMo
QUOTE(Puma)
Niedawno robiłem format dysku twardego no i straciłem ważne dane o moich znajomych które były zapisane w K  sad.gif

Abstrahujac od problemu, formatowanie dysku, po to tylko, aby zainstalowac system od nowa (bo domyslam sie, ze wlasnie o to chodzilo), nie jest zbyt dobrym rozwiazaniem. W zasadzie nawet bezsensownym. Jesli jednak jest koniecznoscia, to wystarczy przekopiowac katalog z ustawieniami konnekta na inna partycje (jesli sie posiada) albo inny dysk twardy - ew. nawet na dyskietke po wczesniejszym spakowaniu.
Zauwaz, ze formatujac dysk tracisz nie tylko dane o kontaktach, ale takze historie wiadomosci i cale ustawienia ...
hao
Generalnie z formatowaniem dysku jest od jakiegoś czasu jakaś paranoja. Pękam ze śmiechu jak czytam wypowiedzi "speców" na forach (zwłaszcza gdy dissują Windowsa), którzy to niby raz czy dwa w miesiącu robią sobie format, bo inaczej się Windowsa pozbyć nie można...

Komedia...

Ale żeby nie było, mnie też w końcu czeka format, ale związany ze zmienianiem partycji...
Ludwik
QUOTE(Puma)
Chodzi mi o \"exportuj listę\" do pliku

Jak rozumiem ta opcja jest kompatybilna z tą z gg i taka powinna pozostać. Ale oczywiście można zrobić drugą - czysto konnektową i o tym już kiedyś była dyskusja (ale czy kopiowanie plików konnekta nie wystarczy?)
Puma
Jasne że można kopiować pliki z K a i format nie jest konieczny do tego żeby instalować system. W moim przypadku doszły jeszcze kłopoty z partycjami i format był konieczny.
Konnekt Profil EI - Export/Import będzię robił kopię wszystkiego tzn. archiwum, kontakty, klucze, ustawienia itp. itd. robił z tego jeden plik. Taki plik można np. wgrac na dyskietke i po sprawie a pozniej tylko 'extractowac' i po sprawie stary dobry konnekt ;]. Istnieje jeszcze mozliwosc zipowania sobie teczki z profilem i mamy praktycznie to samo. Najczęsciej format jest zaplanowany. Więc spod dosa mozna Rar'owac teczke i wgrac na dyskietke ;] no chyba ze ktos jest leniem tongue.gif
Sahasrara
Jeśli chodzi o importowanie listy kontaktów z GG, to czy nie dałoby się zmienić go na takie jak w Tlenie - tzn. w pełni automatyczne? Wiem że to bardzo mały szczegół, ale jakże miły i praktyczny.

A tak wogóle to witam wszystkich. smile.gif
kox
Tlen nie przechowuje kontaktów lokalnie tylko są one zawsze pamiętane na serwerze. Kontakty z Gadu-gadu nie są na serwerach przechowywane, więc taka opcja najprawdopodobniej nie będzie możliwa do zrealizowania.
hao
I przy serwerze GG byłoby to ciężko wykonalne...
Ludwik
No ale chyba mogły by być przechowywane na s. gdyby klient je tam zawsze zapamiętywał (przy zmianie) i odbierał (przy starcie)?
kox
Z tego co zauważyłem, kontakty z GG eksportowane są na osobny serwer, ten, na którym jest katalog publiczny użytkowników. Ten z kolei bardzo często "leży" (albo ja mam takie szczęście do niego :wink: ), więc funkcjonalność takiego rozwiązania byłaby bardzo wątpliwa.
case
podzielam to zdanie.

W WPKontakcie przykladowo ustawienia i lista kontaktow pobierane sa przy kazdym uruchomieniu (o ile nie zrezygnujemy z tej opcji w ustawieniach). czy to takie dobre...? trudno powiedziec. na pewno uruchamianie trwa przez to o wiele dluzej...
-------------------------
www.case4u.prv.pl
hao
Miałoby to sens, gdyby
a) wysyłanie listy kontaktów odbywało się w obrębie ustanowionego już połączenia, a nie przez wiecznie leżący serwer
cool.gif Konnekt miał obsługiwać tylko jedną sieć, lub gdyby któraś z sieci miałaby być wiodąca. Na pewno gdy w końcu ruszy wtyczka Jabberowa będzie można synchronizować swoje kontakty z serwera, ale będzie to raczej dodatek, a nie podstawowa zasada działania...
case
trzeba pamietac o tym, ze jesli bedzie obsluga kilku sieci to nie wyeksportujemy np. na serwer Gadowy kontaktow Jabber'owych i na odwrot... wiec musialby byc jakies jeden serwer, dajacy mozliwosc wyeksportowania wszystkich kontaktow, albo kontakty kazdej sieci beda na odpowiadajacym jej serwerze. :roll:
Sahasrara
Hmmm... prawdę mówiąc miałem raczej na myśli, żeby Konnekt sam znajdował plik gdzie GG trzyma kontakty i je stamtąd importował automatycznie przy pierwszym uruchomieniu, oczywiście za zgodą użytkownika.
Ludwik
Po pierwsze nie zawsze było wcześniej zainstalowane gg...
Sahasrara
Ale tak jest w 90% przypadków (no chyba...). Zawsze taki automatyzm to jakieś udoskonalenie i udogodnienie, tylko jako dodatkowa opcja... A po drugie? wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.