Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnektowy plugin do HLSW
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie dodatków
dulek000
Plugin do przeglądarki serwerów HLSW (www.hlsw.org). Zmienia status i opis (można w nim używać zmiennych typu IP serwera) na wybrany gdy łączymy się z serwerem. Po wyłączeniu gry wszystko wraca do poprzdnich wartości.

Instrukcja:
1. Plik khlsw.dll wgraj do katalogu pluginów konnekta i włącz go.
2. Plik hlsw_konnekt_plugin.dll wgraj do katalogu HLSW\Plugins, gdzie HLSW to ścieżka do katalogu z programem.
3. Uruchom HLSW.
4. Wybierz Settings>Settings...>Plugins>Zaznacz HLSW Konnekt Plugin.
5. Zrestartuj HLSW.
6. Wybierz Settings>Settings...>Connecting.
7. Ustaw, jak Konnekt ma zmieniać statusy.
8. Jeżeli chcesz, aby konnekt zmieniał opis podczas łączenia się do gry zaznacz "Change away message" i w okienku poniżej wpisz odpowiedni opis (możesz korzystać ze zmiennych).

Pobierz: kHLSW
arct!c
I Like IT! smile.gif
dulek000
Zaznaczam jeszcze, że to nie jest plugin do konnekta, a do HLSW. Należy go wrzucić do katalogu hlsw/plugins i włączyć w opcjach.
dulek000
Nowa wersja, wciąż beta, ale już bardziej zaawansowana wink.gif

Changelog:
- Dodano możliwość zmiany opisu przy podłączaniu się do gry.
- Wywalono "Wyłącz Konnekta".
- Sporo drobnych poprawek.

Muszę podziękować Olórin'owi i Winthux'owi za pomoc przy tworzeniu smile.gif
beosia
skąd można ściągnąć wtyczki?
zhvir
pokazuje się: Na wybranym przez Ciebie serwerze nie ma żądanego pliku - wybierz inny.

więc skąd można pobrać tę wtyczkę?
dulek000
http://www.gizycko.mm.pl/~dulek/stuff/kHLSW.zip

Nie odpowiadam za bugi i prawdopodobnie nie będę jak miał ich poprawiać. wink.gif
merman
Fajna wtyczka ale ja wole używać THE ALL SEEING EYE. I w związku z tym mam pytanie. Czy jest możliwe przesyłanie statusu opisowego do tej wtyczki podobnie jak ma to miejsce w MSNie?
QUOTE
ASE INSTRUCTIONS:
Put the MSNChanger.exe somewhere on your computer, in this example C:\Folder\
Then run the ASE and goto Tools, Options, Events Tab,
When Launching game section, Run plugin program button, put in one of these

C:\Folder\MSNChanger.exe "{MODNAME} - {address} - {hostname}"
or
C:\Folder\MSNChanger.exe "Im at eye://{servertype}://{ip}:{queryport}"

When Returning from game section, Run plugin program button, put in

C:\Folder\MSNChanger.exe ""

Do not set the ASE to close on launch because the message will not be cleared
dulek000
Akutalnie nie.
merman
A jest szansa na taką wtyczke w niedalekiej przyszłości?
dulek000
ASE nie obsługuje pluginów…
merman
Wiem ale jak widzisz na powyższym przykładzie może wysyłac informacje do aplikacji, a więc może i do wtyczek(dll).

Może lepiej zrozumiesz na tym przykładzie.
http://www.crystalfontz.com/crystalcontrol...game-setup.html
dulek000
A, sorry, nie doczytałem tego dokładniej. Będe o tym pamiętał, bo myślałem trochę nad kombajnem do przeglądarek serwerów, ale na razie niestety nie mam czasu.
merman
Ciesze się, że się tym zaiteresowaleś smile.gif .

Edit:
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ta toja wtyczka wysyła może status jako parametr(tak jak w linku)??
dulek000
Nie, wtyczka w HLSW robi GlobalAlloc, a w konnekcie potem GlobalFree, wszystko jest wewnętrznie zrobione. smile.gif
atol
a dało by się zrobić tak by serwer pokazywany był na liście kontaktów i 2 klik na nim łączył z danym serwerem (przy okazji odpalał steama, ET itp)?
dulek000
Ej, to taki mały bajer, a nie przeglądarka serwerów, ale akurat to o czym mówisz można zrobić FaworKami - zobacz jakie parametry przyjmuje ET, z pewnością będzie to np. IP serwera do którego ma się połączyć. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.