Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: va_list - co to za typ?
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
KoSiarzPL
Wiec zaczalem zabawe z kodowaniem dla K. i mam problem. Przy probie kompilacji jednego z przykladow kompilator zglasza mi nastepujacy blad:

syntax error : identifier 'va_list'

w:
plug.h
(ln 303) void IMLOG_(enDebugLevel level , const char *format, va_list p);

no to ja sie pytam co to jest za typ i gdzie on jest zdefiniowany? Przeszukalem wszystko w calym sdk i ni jak nie moge znalezc definicji tego typu. Dzieki za pomoc.

[edit]
zapomnialem dodac ze w dokumentacji tez szukalem i ani slowa o tym typie nie znalazlem. To jakis wbudowany typ? Moze ja ze zlymi opcjami kompilue nie wiem huh.gif

[edit]
ok wiem juz ze to jest typ wbudowany (dll) ale czemu kompilator go nie widzi? Ide szukac dalej ale za pomoc bede wdzieczny smile.gif

[edit]
Ja uz ise poddaje. Czego mi brakuje?:

/Od /I "...:\Biblioteki\Konnekt\konnektSDK_docs[2]\headers\c++" /D "WIN32" /D "_DEBUG" /D "_WINDOWS" /D "_USRDLL" /D "PRZYKLAD1_EXPORTS" /D "_MBCS" /D "_WINDLL" /Gm /EHsc /RTC1 /MD /Fo"Debug/" /Fd"Debug/vc70.pdb" /W4 /nologo /c /Wp64 /ZI /TP
Olórin
CODE
#include <stdarg.h>

Powinno załatwić sprawę...
winthux
includuj <stdio.h> a następnym razem poszukaj informacji na temat jakiegoś typu na MSDN. Tam wszystko znajdziesz. Z resztą jak czegoś nie wiesz to pierw tam patrz a później tutaj pytaj...
KoSiarzPL
No a myslisz ze skad wzialem informacje ze to jest typ wbudowany? Nie znalazlem tylko jaka biblioteke nalezy dolaczyc :/
hao
Przy opisie w MSDN zawsze gdzieś (jeżeli nie bezpośrednio w opisie typu to w funkcjach go wykorzystujących) jest podany header który trzeba zainkludować...

Cieszę się, że korzystasz przy problemach z forum... Pomoże innym wink.gif
KoSiarzPL
QUOTE(hao @ 12.05.2005 - 02:07)
Przy opisie w MSDN zawsze gdzieś (jeżeli nie bezpośrednio w opisie typu to w funkcjach go wykorzystujących) jest podany header który trzeba zainkludować...

Hehe wiem, ale osleplem. Kilka sekund pozniej spojrzalem na prawa kolumne tabeli a tam byly wypisywane bibioleti jakie sa potrzebne do uzycia danej funkcji lol

QUOTE
Cieszę się, że korzystasz przy problemach z forum... Pomoże innym wink.gif

Taki mam zamiar biggrin.gif

Psst, przydalo by sie poprawic conieco dokumentacje wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.