Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Znany błąd z wtyczką GG Crypt
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
@ndy
Witam!

Znalazłem na forum tematy dotyczące błedu wtyczki ggcrypt. Czyli jak się odpali kilka rozmów i zaczynamy włączać szyfrowanie lub przesyłemy klucz publiczny u każdej z nich to wtyczka się gubi, i albo nie można włączyc szyfrowania albo wyłączyć itp.

I moje pytanie brzmi. Czy ktoś już zają się tym błędem? A jeżeli tak to w jakim czasie można się spodziewać nowej odbugowanej wersji?

Pozdro
gilek
ggcrypt jest zabugowana i niestabilna, a ponadto nikt jej już nie rozwija.
@ndy
@qilek a dlaczego nie jest rozwijana? Niby w gygy jest możliwość łączenia się przez ssl ale serwy tego nie obsługują. Więc dla mnie wtyczka by się przydała gdyż jestem w LANie. A tam można podsłuchać rozmowy, i nie tylko.
arkadyjczyk
OT: Nierozwiljana bo została juz opublikowana lista szpiegów i wtyczka straciła sens smile.gif
A tak na poważnie to problemy miałem tylko przy wysyłaniu kluczy i pierwszym włączeniu. Później działało wszystko OK.
@ndy
Witam i ponawiam moje pytanie z pierwszego posta:) Czy ktoś byłby w stanie ją "odbugować" ? Pewnie nie tylko mi zależy na sprawnym działaniu tej wtyczki.

Pozdrawiam
dulek000
A nie łatwiej łączyć się na SSL?
@ndy
@dulek000 szkoda że serwery GyGy tego nie obsługują...
dulek000
Kiedyś był szum, że już obsługują, ale po testadch widzę, ze jednak nie tongue.gif Mój błąd.
wbodzek
czy sa gdzies zrodla do tej wtyczki? w czasie wolnym (ktorego nie mam) moglbym moze cos obejrzec, i jesli bym potrafil to cos poprawic... tylko nie wiem gdzie szukac dalszych informacji
skolima
Jest duża różnica między połączeniem ssl, a szyfrowaniem wiadomości. SSL to szyfrowane połączenie - nikt nie podejrzy Twojej komunikacji z serwerem. Natomiast szyfrowanie wiadomości oznacza, że niezależnie od tego, czy samo połączenie jest szyfrowane (a to jest wskazane np. ze względu na możliwość podejrzenia hasła przez osoby trzecie), nikt oprócz Ciebie i odbiorcy (czyli także nie serwer) nie przeczyta treści wiadomości. Czyli można go użyć nawet, kiedy nie ufasz serwerowi! Oczywiście, wtedy należy wymienić się kluczami w inny sposób.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.