Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dodatki do kJabber
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
struthio
ale nazgłaszam dzis propozycji .. sorrka że w oddzielnych postach .. ale chcialem zeby kazdy post dotyczył czegoś innego bo "jak coś jest do wszystkiego..." tongue.gif

no więc tutaj poprosze o maly dodatek do kJabber tongue.gif

1.
fajnie by było jak by obsługiwał kontakty typu
CODE
ktos@serwer.pl/zasob

bo jak sie korzysta w 2 komuniatory z 1 konta to sie robi problem ...
inne komunikatory ładnie to obsługują smile.gif

2. (to dla tlen/jabber) (to juz było zgłaszane x czasu tem ale..)
zrobić użytek z definicji 'IM_CNT_COMPOSING / IM_CNT_COMPOSING_STOP' bo jak ktoś pisze dłuższa wypowiedź to nie trzeba sie dopytywac 'jestes' .. oraz nie dostaje sie pytan 'nie widzisz ikonki ze pisze?' grr...

3.
to raczej pyatnie .. czy jaber obsługuje avatary ? bo zauważyłem że duża ilość komunikatorów dla Jabbera ma avatary i to nie można ich samemu zdefiniować .. czy avatary są orginalnie w jabberze ?

4.
skoro tak smile.gif to może dorobić pobieranie ? wiem że narazie nie można wyświetlać na liście ale żeby pobierało sie i np w temp/zapisywalo smile.gif wtedy ręcznie można obejrzeć (jej jak bym sie ucieszyl z listy jak w skype smile.gif )

5.
pisze to w kJabber bo chyba tylko ten plugin to obsługuje smile.gif .. chodzi mi o okienko "Kontakt->Więcej->Opis Własny" zeby był jakos zapisywany 'ostatni opis własny' zeby nie trzeba było brać cały czas odswież .... albo moze (jako opcja) zeby opisy były pobierane przy połączeniu (tylko opisy reszta pol (imie/nazwisko) itp podoba mi sie jak jest (czyli zdefiniowane przezemnie biggrin.gif))

6.
jak nie jesteśmy połaczeni z jabberem nie mamy dostępnego
"Kontakt->Status->Wysyłaj Status/Pobieraj Status" .. a to chyba powinno byc bo to jest jak 'ukryj przed nim' w gg (no chyba że się myle)

7.
ale sie uczepiłem tego jabbera
Konfiguracja->GG->Status Startowy - JEST
Konfiguracja->Jabber->Status Startowy - NIE MA
denerwuje zwłaszcza, że ostatnio właśnie jedyny mój plugin IM to jabber wink.gif
lord
2. to chyba najlepsze co można zrobić dla dwuTlenKa rolleyes.gif
Sija
ad 3: tak.
Zbiggy
QUOTE
jak nie jesteśmy połaczeni z jabberem nie mamy dostępnego
"Kontakt->Status->Wysyłaj Status/Pobieraj Status" .. a to chyba powinno byc bo to jest jak 'ukryj przed nim' w gg (no chyba że się myle)

No właśnie nie - w Konnekcie ten opis jest nieco mylący, i należy go rozumieć jako "udziel autoryzacji"/"cofnij autoryzację" - według mnie, to powinno być zmienione, i "ujednolicone" z innymi komunikatorami, gdzie po prostu używa się terminu "subskrypcja"/"autoryzacja".

Co do tego "ukrywania się" przed pojedyńczym kontaktem, to sprawa (na dzień dzisiejszy) nie jest w Jabberze taka całkiem prosta, bo to (no, nie tylko to...) ma być ostatecznie rozwiązane w tzw. "privacy lists", nad którymi prace jeszcze trwają.

Niektóre komunikatory mają możliwość użycia tzw. "directed status" (czyli wysłania jakiemuś kontaktowi osobnego, dowolnie wybranego statusu - np. "niewidzialności"), ale to nie jest rozwiązanie, bo wystarczy zmienić status "globalny", aby został on wysłany do WSZYSTKICH kontaktów - także do tych "potraktowanych" omawianym statusem "skierowanym". Więc to nie jest takie "prawdziwe" rozwiązanie, i dopiero "privacy lists" uregulują te sprawy.
Zbiggy
QUOTE(Zbiggy @ 4.06.2005 - 11:54)
Niektóre komunikatory mają możliwość użycia tzw. "directed status" (czyli wysłania jakiemuś kontaktowi osobnego, dowolnie wybranego statusu - np. "niewidzialności")
*


Zapomniałem, że przecieżwtyczka kJabber też to ma wacko.gif - "Status" -> "Wyślij status" oraz: "Status" -> "Ukryj (jednorazowo)".

I właśnie o tej jednorazowości pisałem - dobrze, że autor wtyczki wyraźnie to zaznaczył. wink.gif
boogi77
A kiedy KJabber będzie obsługiwał przesyłanie plików i obrazków? smile.gif
dulek000
Ogólnie w standardzie jabber nie da się przysyłać plików i obrazków, lecz istnieją odpowiednie usługi na serwerach. Konnekt nie potrafi ich obsłużyć i nie wiadomo, kiedy będzie potrafił.
Zakrn
Nie da się rady przesyłać plików i obrazków? http://www.jabber.org/jeps/jep-0047.html i http://www.jabber.org/jeps/jep-0096.html - JEP-y dla transferu plików i danych binarnych. Gajim i Tkabber przesyłają pliki bez problemu, PSI chyba też.
@ndy
Skoro standardy na to pozwalają to potrzebny jest zdolny i chętny programista który napisze wtyczki smile.gif
boogi77
Hehe... Chyba nie ma chętnych... tongue.gif Nie no prawda, być może wystarzy jeszcze troche poczekać wink.gif W końcu kJabber jest jeszcze w fazie rozwoju smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.