Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Reference
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie dodatków
riddle
Piszę poradnik odnośnie Historii w Konnekcie, ale nie znam się na tym aż tak bardzo.

Co daje opcja Kompaktuj? Na czym ona dokładniej polega?

Czy znajdę gdzieś helpa do Historii, żebym mógł lepiej przestawić jej funkcje (wyszukiwanie, itp)?

w jaki sposob wyszukac frazę, ale dokładnie tą frazę, a nie poszczególne słowa z niej?
Olórin
Przy kasowaniu wpisów z histori dane w plikach dla danyhc wiadomości są zerowane, kompaktowanie usuwa te puste obszary (wczytuje wszystkie wiadomosci do ramu i wtedy zapisuje w nowym, świeżym pliku)
riddle
Ok, dzieki.

Czemu "Przeslij" nie dziala? Mam Thunderbirda jako domyslny pocztowy.

Czemu po wyszukiwaniu w danym katalogu, zmianie parametrow i szukaniu dalej, wyszukuje w katalogu wynikow? Da sie to obejsc bez zaznaczania znowu poprzedniego katalogu

Sory, ze tutaj, ale pytania sa z zakresu FAQ i chcialbym je potem skompaktowac wink.gif w art...
hao
1) "Prześlij" służy do wysyłania wiadomości które siedzą w kolejce nie wysłanych...

2) Po zmianie parametrów trzeba znowu zaznaczyć katalog

QUOTE
w jaki sposob wyszukac frazę, ale dokładnie tą frazę, a nie poszczególne słowa z niej?


Zaznaczyć opcję "Wyrażenie regularne" ... Trzeba tylko uważac na znaki specjalne i najlepiej używać samych znaków alfanumerycznych
riddle
Przy okazji pisania artykułu zauważyłem, że czas aktualny, wpisany przez program do drugiego pola data/czas jest zawsze ten sam, nawet jeśli zamkniemy okno wyszukiwania. Wciśnięcie przycisku odśwież nic nie daje (do czego on tak naprawdę jest?), jedynie zamknięcie okna Historii i ponowne otworzenie aktualizuje datę.

Edit: Jeszcze zastanawia mnie proces drukowania. Jak widze, tworzony jest plik .xml, wysylany do IE i potem pojawia sie okno drukowania. Ten sam plik XML nie jest juz ladnie pokazywany w Firefoxie...

chcialem dac tip jak zapisac rozmowe do "html", ale wlasnie nie rozumiem mechanizmu zapisywania do XML ... po co on jest? Oprocz drukowania?
bakerss
QUOTE
ciśnięcie przycisku odśwież nic nie daje (do czego on tak naprawdę jest?)

Jak masz włączoną okno historii i gadasz z kimś, co za tym idzie dochodzą nowe wiadomości, wciskasz odśwież i masz te wiadomości w historii smile.gif
hao
QUOTE(riddle @ 15.05.2005 - 19:53)
chcialem dac tip jak zapisac rozmowe do "html", ale wlasnie nie rozumiem mechanizmu zapisywania do XML ... po co on jest? Oprocz drukowania?
*



XML posiada określoną strukturę. Można go ewentualnie wykorzystać jako dane dla jakiegoś programu... Poza tym XML posiada przypisany styl XSL, dzięki czemu o ile nie są skopane ścieżki XML wyświetli ładnie sformatowaną historię rozmów...
riddle
Tylko, że mimo dolinkowania XLSa do pliku, Firefox nie chce go pokazywać. No ale to nie problem Konnekta.
skolima
Nie jestem pewien, czy nie jest to problem Konnekta. Raz, xsl powinien być podany chyba jako url, a nie zwykła ścieżka. Dwa po podaniu go w ten sposób FF znajduje go... i krzyczy "nieznana funkcja XPath"... używacie czegoś IE-only??
riddle
Jeszcze jedna sprawa - otóż wszystkie wiadomości jakie wysyłam a które są komendami (używam olej, nlej, all) lądują w Usunięte -> Nie wysłane. What the fuck? wink.gif

I czemu nie ma możliwości zapisania jako html? Przecież można te tagi XMLa skonwertować automatycznie na tagi XHTML... nawet tabelkę. Opcja ta była przydatna, kiedy komuś się chciało pokazać logi i żeby były one wyraźnie pogrupowane.

Edit: OK, napisałem:

http://kfaq.olorin.info/history.html

Poproszę o wytknięcie błędów, przekręceń i nieporozumień. :-)
Olórin
QUOTE
I czemu nie ma możliwości zapisania jako html? Przecież można te tagi XMLa skonwertować automatycznie na tagi XHTML... nawet tabelkę. Opcja ta była przydatna, kiedy komuś się chciało pokazać logi i żeby były one wyraźnie pogrupowane.

A po co babrać się w obsługę łączenia XML z XSL do pliku wynikowego HTML, kiedy wszystkie przeglądarki (włącznie z IE) obsługują XSL ?
riddle
O to chodzi, że nie! Czytaj uważnie wątek :>
Olórin
Zawsze można tego XSL poprawić, a nie odrazu przerabiać całkowicie ;-)
skolima
Ja też jestem za xml + xsl .. tylko czemu nie działa :-/ ?
Olórin
Troszke poprawiona wersja smile.gif Działa pod FF i IE smile.gif
skolima
Działa. Tylko nadal trzeba poprawić adres do xsla z łapy w pliku xml... i eksportowac można tylko po jednej rozmowie :-/

hao!
riddle
Przepraszam, co działa? Nic nie działa. Chyba, że uawżacie, że każdy ZU będzie coś grzebał w pliku. Ja w sprawie XML uważam się za ZU i nie wiem co mam poprawić na przykład.
Olórin
Przecież w konfiguracja->interfejs->wiadomości->historia można podać swoją ścieżke ;P
riddle
Argh, mów człowieku do nich, a zostawniesz wysluchany. Jeśli nie macie mi zamiaru odpowiedzieć, napiszcie to wyraźnie. Heh, nie lubię być ignorowany, wolę krótkie "odwal się".

Więc jak? Plik który załączyłeś może i działa (mi, ZU w tej sprawie, nie), do tego kto to ściągnie i poprawi? 10 szczęśliwców? Czy będzie poprawka w następnej becie?

Do tego wymieniłem na górze parę innych błędów, mógłby ktoś do nich nawiązać, bo mam odczucie że gadam do ściany.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.