Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GGcrypt - bug
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Sija
kiedy wysyłam wiadomosc i jako tekst wpisze tylko spacje pojawia mi sie nastepujacy komunikat:

- GG Crypt - Nie możliwe wysłanie wiadomości ponieważ nie odnaleziono prawidłowego klucza
cRoMo
Wygeneruj nowe klucze? Co prawda wtyczka robi to na starcie, ale pewnie zmieniles katalog przechowywania kluczy w konfiguracji wtyki i nie moze teraz odnalezc. [Tylko zgaduje]
Sija
to nie to, sprawdzalem :/
nix
do wysylania zaszyfrowanych wiadomosci wykorzystywany jest klucz publiczny adresata wiadomosci wiec mozliwe ze nie moze byc odnaleziony klucz osoby do ktorej piszemy... trzeba wylaczyc szyfrowanie z ta osoba (menu w oknie rozmowy) i poprosic ta osobe o przeslanie klucza publicznego... to powinno zadzialac

moze to byc tez sprawa tego ze konnekt ucina spacje poczatkowe i koncowe wiec wiadomosc z samymi spacjami ma 0 dlugosc wiec teoretycznie nie powinna byc przez konnekta wyslana a wtyczka ggcrypt zle interpretuje ten blad... bo zaklada ze konnekt dostarcza prawidlowych wiadomosci (nie pustych)....
Sija
chodzilo mi tylko o pokazanie bledu, ew. do todo, bo mnie to osobiscie nie przeszkadza ;]
Lukas77
Ja mam cały czas taki problem. Kolega wysyła mi wiadomości zakodowane [K] a ja wysyłając do niego zawsze mam [NK] - klucze możemy gnerować i przysyłać sobie do usranej śmierci i to nic nie pomaga. Ten sam kolega namóił kogoś na konnekta i do tej osoby wysyła wiadomości [K] a od tej osoby dostaje [NK] - identyczna sytuacja!
Najnowsza wersja wtyczki, wszystko zaktualizowane, nie wiecie w czym może być problem?
Lukas77
A teraz z tym samym kolegą usuneliśmy sobie klucze i ja mu wysyłam klucz publiczny a on dostaje go jako tekst. To samo jak on mi wysyła! What's up??? Przypominam że nie używam kBota.
nix
QUOTE(Lukas77)
A teraz z tym samym kolegą usuneliśmy sobie klucze i ja mu wysyłam klucz publiczny a on dostaje go jako tekst. To samo jak on mi wysyła! What's up??? Przypominam że nie używam kBota.

nie wiem - sprobuj wylaczyc wtyczke K.Notify i sprawdz czy nadal jest problem... byc moze cos kolejka wiadomosci omija - mam nadzieje ze wszystkie te problemy odejda w przeszlosc gdy nadejdzie nowa wersja K :twisted:
Lukas77
:twisted: Mój kolega miał crypta pod GG! Wrrr... pytałem go 3 razy czy ma nad GG i twierdził że tak. Przepraszam za spam...
Olórin
wtyczki POWINNY byc kompatybilne chyba wink.gif chyba że sa problemy z gg 6
nix
QUOTE(Olórin)
wtyczki POWINNY byc kompatybilne chyba wink.gif chyba że sa problemy z gg 6

lukas chyba mial raczej na mysli kolejnosc na liscie wtyczek... a swoja droga to dziwne ze ma to znaczenie... widac gdzies jest jakis blad w sprawdzaniu.. no nic... dobrze ze dziala juz smile.gif
Aule
Ja też mam ciekway błąd. laugh.gif Nie moge kodować do nikogo. Jest jeden wyjątek. Kolega używający GG a nie k(tylko jeden). Koledzy z k niestety nie dostaną ode mnie kodowanego tekstu, pomimo że to właśnie powinno działać głównie na k.

PS > GGCrypta mam nad gg.dll
Olórin
mi wystarczy połączenie przez ssl z serwerem ;p

ps. jest nowy serwer gg - nie ssl, z końcówką .92 smile.gif właśnie na nim siedze smile.gif
MiLKA
Serwer .92 stoi juz od jakis parunastu dni, na 10 polaczen przez ekg srednio 5/6 mam z tym serwerem, wiec wyglada jakby Foltyn postawil lepsza maszynka ktora zbiera troche ruchu ;-)
Olórin
stoi pewnie na w2k3 (w pamiętna sobote nie udało im sie na innych go zainstalować ;D), a ciekawe jaka maszynka, bo mi się z nim bardzo czesto łączy smile.gif
MiLKA
QUOTE(nix)
widac gdzies jest jakis blad w sprawdzaniu.. no nic... dobrze ze dziala juz smile.gif

znalazlem jak narazie jedna prawidlowosc, otoz jak wysylam komus klucz publiczny to w momencie gdy mam wlaczone szyfrowanie owy klucz pojawia sie u rozmowcy jako normalny kod RSA, nie ma roznicy czy rozmowca ma juz moj klucz czy nie. a tak to dziala dobrze
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.