Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Status: Pobieranie w co aktualnie gramy
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
bicho
Dzis przyszedl mi do glowy pomysl na wtyczke ktora pobierala bym status z komunikatora xfire lub sama by sledzila w co gramy.Glownie chodzi mi o to zeby pokazywala w statusie w co gramy i na jakim serverze (+extra moglaby pokazywac licze graczy i mape na jakiej gramy).
Tylko od pomyslu do wykonania to dluga droga wiec ktokolwiek mialby chec zajac (jezeli jest to wykonalne tongue.gif) sie taka wtyczka to sporo osob by z checia jej uzywalo,przynajmniej wielu moich znajomych
sleesh
Wykonalne napewno jest z tym ze z wtyczkami jest take ze pisza je ludzie ktorym dany plugin jest przydatny tongue.gif Takze zabieraj sie za nauke programowania ;P
arct!c
Swoja droga chyba juz kiedys cos mowiono na ten temat, jesli sie nie myle to na swoim starym profilu dawalem taka propozycje. Ale nikt sie za to nie wziol, co rozumiem - jest 172836812739 innych wazniejszych rzeczy do zrobienia w K niz akurat ten pomysl smile.gif ALe mnie osobiscie sie ta propozycja podoba :-)
winthux
Pwiedzcie w jaki sposób to zrobić to się pomyśli....
Olórin
XFire to komunikator przeznaczony dla graczy on-line, oni robią do każdej jednej gry w nim obsługę - chyba ręcznie....
Lukas77
Chyba njlepszym wyjściem byłoby zrobić plugin, który korzystałby ze skryptów. Gier jest mnóstwo i zawrzeć wszystko w jednej wtyczce jest raczej niewykonalne ale napisanie sobie skryptu jest już wykonalne dla przeciętnego użyszkodnika... Pomysł fajny i można go wykorzystać nie tylko do gier.
Wtyczka mogłaby śledzić co jakis czas listę procesów w Windowsie i jeśli znalazłaby proces traider.exe ustawiłaby odpowiedni status. Można by było wykorzystać to do czego innego "cinemaplayer.exe" itd...
Może skrypty to trochę za dużo, można by było definiować różne zmienne w jednym pliku np. *.ini
Ja tak to widzę, wygląda raczej prosto, gorzej już ze zrobieniem listy serwerów z którymi się łączymy i liczby użytkowników. Ale że gram rzadko i przeważnie w SinglePlayer to taka prosta rzecz by mi wystarczyła...
winthux
QUOTE(Lukas77 @ 16.05.2005 - 00:46)
gorzej już ze zrobieniem listy serwerów z którymi się łączymy i liczby użytkowników.


dokładnie o to mi chodzi, bo to z tymi procesami jest proste do rozwiązania -> lista jak w kaliasie z nazwą procesu, problem jest z tymi dodatkowymi parametrami...
skolima
Zaraz.. a na zasadzie pluga do xfire czy tego drugiego [hsw bodajże] nie byłoby łatwiej? Przeciez one już to info gromadzą...

EDIT : hlsw, by dulek000 . Może on rozwinie swoje dzieło ?
Olórin
Skolima - sprowadzałoby się to do tego że należy mieć 2 im (xfire) włączony, bez sensu :]
arct!c
wydaje mi sie ze lepiej byloby zrobic, obsluge HLSW. Co do listy serwerow, mozna ja zaimportowac z pliku serverbrowser.vdf [ lista ulubionych serwerow w steamie ]. Tylko bedzie raczej / napewno problem z rozszyfrowaniem owego tekstu:

CODE
[.....] "Filters"
{
"FilterList"
{
"InternetGames"
{
"ping" "0"
"NoFull" "0"
"NoEmpty" "0"
"NoPassword" "0"
"location" "0"
"lastquery" "1111635464"
"source" "0"
"gldsrc" "0"
"secure" "0"
}
"SpectateGames"
{
"ping" "0"
"NoFull" "0"
"NoEmpty" "0"
"NoPassword" "0"
"location" "0"
"lastquery" "0"
"source" "0"
"gldsrc" "0"
"secure" "0"
}
"FavoriteGames"
{
"ping" "0"
"NoFull" "0"
"NoEmpty" "0"
"NoPassword" "0"
"source" "0"
"gldsrc" "0"
"secure" "0"
}
"LanGames"
{
"ping" "0"
"NoFull" "0"
"NoEmpty" "0"
"NoPassword" "0"
"source" "0"
"gldsrc" "0"
"secure" "0"
}

"FriendsGames"
{
"ping" "0"
"NoFull" "0"
"NoEmpty" "0"
"NoPassword" "0"
"source" "0"
"gldsrc" "0"
"secure" "0"
}
"HistoryGames"
{
"source" "0"
"gldsrc" "0"
"ping" "0"
"NoFull" "0"
"NoEmpty" "0"
"NoPassword" "0"
"secure" "0"
}
}
"gamelist" "favorites"
"Favorites"
{
"1"
{
"name" "-[ DolinkaNET ]- CS 1.6 - (Waw/PL)"
"gamedir" "cstrike"
"Players" "14"
"maxplayers" "16"
"map" "de_aztec"
"address" "212.75.108.237:27015"
"lastplayed" "0"
}
"2"
{
"name" "23 & -UOP- by InfoPower 1.6 FFA"
"gamedir" "cstrike"
"Players" "15"
"maxplayers" "15"
"map" "de_inferno"
"address" "195.205.96.127:27015"
"lastplayed" "0"
}
"3"
{
"name" "Net Line :: killer.pl"
"gamedir" "cstrike"
"Players" "0"
"maxplayers" "1"
"map" "cs_pl"
"address" "212.160.135.212:27015"
"lastplayed" "0"
}
"4"
{
"name" "-[ DolinkaNET ]- CS 1.6 - (Waw/PL)"
"gamedir" "cstrike"
"Players" "14"
"maxplayers" "16"
"map" "de_aztec"
"address" "212.75.108.236:27015"
"lastplayed" "0"
}
"5"
{
"name" "TOY@:net [worldgame]"
"gamedir" "cstrike"
"Players" "21"
"maxplayers" "22"
"map" "de_nuke"
"address" "217.113.224.18:27015"
"lastplayed" "0"
}
"6"
{
"name" "[Dream-Team]"
[.....]



To jesli chodzi o samego steam [ cs + 12 innych gier ].
dulek000
Wtyczka do HLSW na razie zmienia jedynie status lub wyłącza konnekta. Teraz staram się dorobić zmianę statusu. Niestety wymaga to odemnie napisania dodatkowej wtyczki do konnekta, więc do wersji to obsługującej jeszcze daleko... może około wakacji jakaś beta już będzie.
atol
ja chciałem sie wziąc za steamowe serwery i ich status jako kontakt ale nie moge znaleść konkretnej dokumętacji tego fajnego "myku" Ale szukam dalej bo to jest do zrobienia w prosty sposób. Ma moze ktoś jakaś stronę?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.