Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opis kontaktu na liście
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
trejder
Witam!

Zainstalowałem dziś Konnekta i jestem nim zachwycony, ale parę rzeczy mnie dobiło i stawia pod znakiem zapytania używanie tego komunikatora. Z góry więc dziękuję za wszelką pomoc i rady.

Używam Konnekta TYLKO do sieci Jabber. Inne sieci (GG, Tlen, Yahoo) obsługuję przez transporty Jabbera, a NIE przez wtyczki Konnekta!

1. Opisy tekstowe:
a) Fakt, że wyświetlana jest WIELGACHNA dziura pomiędzy kontaktami które nie mają opisu tekstowego (gdy ustawione jest wyświetlanie opisu pod kontaktem) to chyba jakiś żart? Sorry, ale nawet ja - średniej klasy programista Delphi - nie mam problemów z czymś takim. Naprawdę nie da się tego obejść? Ochydnie to wygląda? Proszę nie radzić wyświetlania opisów obok kontaktów, bo - patrz punkt b poniżej, ani zrezygnowania z nich w ogóle, bo - po to one są, żeby je widzieć zawsze.

cool.gif Zaznaczona jest opcja +zawijanie, a opisy NIE SĄ zawijane. W każdej chwili mogę to sprawdzić, bo mam w sieci kolesia, który uwielbia kilometrowe opisy. NIE SĄ zawiajne, po prostu reszta opisu nie jest widoczna.

c) Czy używając TYLKO sieci Jabber (jak ja) można ustawiać opisy tekstowe (dla mnie) w Konnekcie? Jak?

2. Formatowanie pól:
Dlaczego nie można wyświetlić na pasku tytułowym mojego stanu oraz opisu? Zmienne {status} - {info} NIE DZIAŁAJĄ dla tego pola.

3. Wtyczka kIEView
Ta wtyczka to jakieś demo czy shareware (żart, wcale nie śmieszny! :/)? Włączyłem - ładne. Wyłączyłem - brzydkie. Włączyłem ponownie - i już się nie chce włączyć. W liście wtyczek jest pokazane, że jest włączona bez problemów, a okno wiadomości wygląda tak jakby była ona wyłączona. Co robię źle?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!
Trejder
riddle
Witaj na forum,trejder. :-)
  • Ad1 a... cóż, tak specyfika obecnej listy kontaktów. Przyłość będzie lepsza. :>
  • Ad1 b... są, ale musisz zrobić więcej linijek. Wejdź do Ustawienia, Formatowanie pól i w polu Opis kontaktu na liście ustaw:
    CODE
    {info}
    (enter)
    (enter)
    Gdzie (enter) to po prostu nacisnięcie klawisza Enter. Wiem, wiem... przerwy się wydłużą. Ale patrz Ad1 a.
  • Ad1 c ... Jasne. Ściągnij wtyczkę kAllStatus albo kZmieniacz
  • Ad2 .. u mnie {info} działa.. {status} nie :/
  • Zrestartuj widok okna (prawy -> Wyczyść .. prawy -> "wczytaj poprzednia rozmowe" jak gadales z kims)
trejder
Witam!

A) Odpowiedzi:

QUOTE(riddle @ 17.05.2005 - 01:07)
Witaj na forum,trejder. :-)

A miło mi, miło - witam wszystkich. Jeszcze będziecie mieli dość mojego ględzenia! smile.gif

QUOTE(riddle @ 17.05.2005 - 01:07)
Ad1 a... cóż, tak specyfika obecnej listy kontaktów. Przyłość będzie lepsza. :>

No, to kurczę trzeba to szybko poprawić. Konnekt jest świety, ale z tym błędem (niestety) nawet na tle najsłabszych i najbrzydszych komunikatorów Jabberowych wypada bardzo blado. Inne albo w ogóle nie obsługują opisów albo obsługują je normalnie i intuicyjnie - a tu... straszna kaszana się robi.

QUOTE(riddle @ 17.05.2005 - 01:07)
Ad1 b... są, ale musisz zrobić więcej linijek. Wejdź do Ustawienia, Formatowanie pól i w polu Opis kontaktu na liście ustaw

To TRZEBA to napisać! smile.gif W miejscu gdzie się ustawia parametry, żeby użytkownik o tym wiedział... smile.gif

QUOTE(riddle @ 17.05.2005 - 01:07)
Gdzie (enter) to po prostu nacisnięcie klawisza Enter. Wiem, wiem... przerwy się wydłużą. Ale patrz Ad1 a.

No niby działa. Ale dziwnie. Jak dałem dwa entery to powiększyła się jeszcze "dziurowatość" między kontaktami. A jak dałem jeden, to wyjątkowo długie opisy były zawijane tylko w pierwszej linijce, a tekst wychodzący poza drugą - był ucinany. Może tak ma być. W każdym razie dla mnie - nie do przyjęcia. Na razie opisy statusowe (niestety - z konieczności) wyłączone.

QUOTE(riddle @ 17.05.2005 - 01:07)
Ad1 c ... Jasne. Ściągnij wtyczkę kAllStatus albo kZmieniacz

To trzeba to napisać gdzieś! smile.gif "Zmienianie opisu tekstowego w sieci Jabber wymaga wtyczki..." - czy to aż takie trudne? smile.gif

QUOTE(riddle @ 17.05.2005 - 01:07)
Zrestartuj widok okna (prawy -> Wyczyść .. prawy -> "wczytaj poprzednia rozmowe" jak gadales z kims)

Powiem tak... próbowałem (potem), oczywiście nic to nie dało. Ale zanim jeszcze spróbowałem to już wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Nawet po reinstalce Konnekta (z kompletnym wysmyczeniem wszelkich ustawień - instalowanie "na czysto") dalej taka sama padaka. Konnekt twierdzi, że wtyczka działa, wtyczka nie działa - okno rozmowy wygląda ochydnie :/ Szczerze powiem, szoknęło mnie, że reinstall programu nic nie dał, bo teraz w zasadzie nie widzę obejścia tego problemu sad.gif

B ) Kolejna porcja zauważonych przeze mnie bugów w Konnekcie:

Nie będę pisał ciągle "u mnie". Każdy chyba domyśla się, że chodzi o Konnekta testowanego na moim kompie. Być może część znalezionych problemów wynika ze specyfiki mojego systemu (WinXP HE SP2), ale z innymi aplikacjami problemów nie mam.

1. Import / Export ustawień nie zapamiętuje (nie odczytuje) wszystkich ustawień. Po imporcie na nowo trzeba ustawiać parametry list ikon na dole okna kontaktów oraz wymiary niektórych okien (rozmowa, ustawienia).

2. Nazwy zakładki "Agents" nie da się zmienić. Po jej zmianie (ja dla przykładu chciałem mieć "Transporty") utworzonoa została nowa (pusta) zakładka o zmienionej nazwie, a nazwa zakładki "Agents" nie uległa zmianie. Kontakty na zakładce "Agents" są wyświetlane jako niedostępne, mimo że transporty działają.

3. Na zakładce "*" (po wyłączeniu pokazywania tam wszystkich kontaktów) pojawiają się losowo wybrane kontakty, które powinny być w innych zakładkach (a przynajmniej są podczas korzystania z innego komunikatora sieci Jabber). Początkowo myślałem, że są tam tylko kontakty, których autoryzacji (jeszcze) nie dostałem. Ale okazuje się, że wylądował tam też jeden transport (MSN) i dwa kontakty, których autoryzację już posiadam. Próba przeniesienia tych kontaktów (przy pomocy: prawy > Więcej > Dane osobowe > Wyświetl jako) NIE DZIAŁA. Kontakt jest przerzucany do wybranej grupy i po mniej niż sekundzie wraca do "*". Zmieniłem nazwę tej zakładki na "Pozostałe", ale nie powinno to chyba mieć wpływu na opisywane błędne zachowanie.

4. Konnekt nie potrafi odczytać mojej wizytówki z sieci Jabber (Ustawienia > Twoje dane). Wizytówka jest pusta, mimo że w Jabberze pewne pola są ustawione.

5. Czas wyświetlania powiadomienia nad trayem, ustawiony we wtyczce kNotify jest ignorowany. Mam tam dosyć dużą wartość (5000 ms), a wiadomości i tak znikają tak szybko, że czasem nie da się ich nawet przeczytać. Przykład (w ustawieniach) jest wyświetlany z odpowiednią (ustawioną) długością, właściwe wiadomości - nie.

6. Konnekt nie rozróżnia (wśród transportów Jabbera) sieci Tlen i przydziela kontaktom pochodzącym z tej sieci ikonkę Jabbera. Czy to nie zbyt duża ignorancja biorąc pod uwagę ilość użytkowników i popularność tej sieci oraz fakt, że kontakty (i ikony) sieci takich jak Yahoo czy MSN (w Polsce dużo mniej popularne niż Tlen) są w Konnekcie na liście kontaktów prawidłowo rozpoznawane.

C) Buggi na Forum:

- Mam zaznaczone "Otrzymujesz już informacje o odpowiedziach", a mimo to powiadomienia na e-mail o napisaniu odpowiedzi nie nadchodzą. Dlatego m.in. odpisuję na Twojego posta tak późno.

D) I lista kolejnych pytań:

1. Czy Konnekt obsługuje konferencje w sieci Jabber? Jeśli tak, to jak (wtyczka, jakiś element programu)?

2. W czym jest napisany Konnekt? smile.gif

3. Macie mnie już dość? smile.gif Bo jak widać - jestem dość skrupulatnym i upierdliwym betatesterem Konnekta! tongue.gif

Pozdrowienia!
Trejder
atol
B
2) wyłacz synchronizacje do serwera wlacz synchronizacje do Konnekta

D
1) w produkcji jest odpowiednia wtyczka
2) C++
3) oczywiście
bakerss
To ja mam pytanie do Ciebie, czego nie używasz GG i Tlen poprzez wtyczki, tylko poprzez transporty?
riddle
QUOTE(trejder @ 17.05.2005 - 09:27)
To TRZEBA to napisać! smile.gif (..) To trzeba to napisać gdzieś! smile.gif (..) czy to aż takie trudne? smile.gif

FAQ i dodatkowa dokumentacja (w mojej sygnaturce) są przeze mnie przygotowywane i racja, przeoczyłem to. Dodam ASAP. I nie, nie trudne, ale tutaj mamy dość dużo rzeczy na głowie. Btw, gdzieś to jednak było. :>

QUOTE(trejder @ 17.05.2005 - 09:27)
Co do wtyczki kIEview. Uruchom proces aktualizacji (z odpowiednimi centralkami), znajdź ją na liście i kliknij prawym klawiszem myszy na ikonkę przy niej.. Pojawi się symbol klucza ślusarskiego. Ściągnij w ten sposób wtyczkę i włącz.


QUOTE(trejder @ 17.05.2005 - 09:27)
Inne albo w ogóle nie obsługują opisów albo obsługują je normalnie i intuicyjnie - a tu... straszna kaszana się robi.

Konnekt mógłby ich nie obsługiwać tak samo. To że to robi, jest jego plusem. Jeśli zostaniesz przy konnektcie, który wcale nie jest betą (więc nie nazywaj się betatesterem), zauważysz że opisy z boku (jeśli w ogóle), powiadomienia przez kNotify o nich i najechaniu na kontakt w celu wyświetlenia TIPa, są dość wystarczającym sposobem jak na obecną wersję Konnekta.


QUOTE(trejder @ 17.05.2005 - 09:27)
Ale dziwnie. Jak dałem dwa entery to powiększyła się jeszcze "dziurowatość" między kontaktami.

Pisałem o tym dokładnie w moim pierwszym poście. Zwiększasz miejsce na opis i opis jest zawijany z pierwszej na drugą. Jak ustawisz trzy linijki - z pierwszej na drugą i z drugiej na trzecią. Potem niknie po prawej. Czemu? Taka specyfika kontrolki. Będzie to zmienione.

QUOTE(trejder @ 17.05.2005 - 09:27)
Import / Export ustawień nie zapamiętuje (nie odczytuje) wszystkich ustawień

Tak, to prawda. Nie wszystko jest eksportowane. Wyjściem może być zapisywanie kopii profilu, przez odpowiedni skrypt by Skolima do wtyczki Checky.

QUOTE(trejder @ 17.05.2005 - 09:27)
5. Czas wyświetlania powiadomienia nad trayem, ustawiony we wtyczce kNotify jest ignorowany. Mam tam dosyć dużą wartość (5000 ms), a wiadomości i tak znikają tak szybko,

Ja mam takie ustawienia i mi działa (zaznaczam, że mogę wpisać 5000 i mam 5 sekund na powaidomienia (opisy na przykład)


Używaj wtyczek do Gadu Gadu i Tlena. Są stabilniejsze (zwłaszcza wtyczka Gadu Gadu), udostępniają razem z paroma innymi wtyczkami wiele opcji, ze specyfiki protokołu. Po to jest Konnekt. Multikomunikator. Użyj ich i zobaczysz, że to nie GaduGadu.exe tylko coś lepszego.

QUOTE(bakerss @ 17.05.2005 - 10:30)
To ja mam pytanie do Ciebie, czego nie używasz GG i Tlen poprzez wtyczki, tylko poprzez transporty?

Bo chce być tróó? Nie wiem.. moim zdaniem powinien używać wtyczek.
trejder
Hi!

Mam małe problemy w połapaniu się w systemie cytowania na tym forum, więc odpiszę w punktach, bez cytatów.

1. kIEVIew - "Uruchom proces aktualizacji". Jak? Jestem tu nowy, nie wiem co przez to rozumiesz. Próba klikania na wszystkich klawiszach związanych z aktualizacją (i w oknie komunikatora i w ustawieniach) kończy się tym samym: "Nie ma dla Ciebie żadnych informacji!". Zupełnie osobna sprawa - po co aktualizować wtyczkę, która od początku posiada najaktualniejszą dostępną wersję?

2. Opisy - OK, zgadzam się z Twoim punktem widzenia. Tym bardziej, że opisy to kwestia czysto estetyczna.

3. Betatester - oczywiście, że JESTEM betatesterem. Określenie to pochodzi od tego, co dana osoba robi, a nie w jakiej fazie jest program. W przeciwnym przypadku miałbyś pozycje (funcje): alfatester, gammatester, releasecandidateonetester i tego typu dziwolągi. Wg. mnie pojęcia tester i betatester stosuje się wymiennie.

4. Kwestia używania wtyczek, zamiast transportów to kwestia czysto teoretyczna dla mnie. Na razie szukam dobrego klienta Jabbera - takiego, który by spełniał wszystkie moje oczekiwania (i nie znalazłem). Konnekta używam w ramach testów. Jeśli zdecyduję się używać go jako własnego komunikatora (jedynego słusznego) to oczywiście, że włączę wtyczki, a wyłączę transporty. Wychodzę bowiem z założenia, że gdyby transporty były lepsze, to wtyczki w ogóle by nie powstały. Proste... smile.gif

Jeden maly bugus, ktory zauwazylem:

Okno wyboru czcionki dla pozycji zaznaczonej (lista kontaktów) nie pozwala na zmianę rozmiaru czcionki, gdyż jest ona pobierana z czcionki kontaktu niezaznaczonego. I OK. Problem w tym, że nie jest to aktualizowane ze zmianą czcionki kontaktu niezaznaczonego tylko po kolejnym wejściu do okna konfiguracji. Na przykładzie. Gdy zmienię czcionkę kontaktu niezaznaczonego z 8 do 10 pt i zamknę okno konfiguracji, to czcionka kontaktu zaznaczonego będzie niezmieniona (8 pt), nie uaktualni się. Dopiero po ponownym wejściu do okna konfiguracji i kliknięciu OK, aktualizacja następuje i w obu przypadkach (kontakt zaznaczony i kontakt niezaznaczony) czcionka będzie miała ten sam rozmiar - tak, jak powinno być.

I jedno pytanko:

Co znaczy malutka ikonka wykrzynika kolo ikony sieci? Brak autoryzacji ze strony danego kontaktu? To czemu świeci się przy osobach, które mi tej autoryzacji udzieliły (widzę ich status i mogę z nimi rozmawiać)?

Pozdrowienia!
Tomek
dulek000
1. Widać nie klikałeś na wszystkie... menu główne>aktualizacje>aktualizacje
AD pytanko: Myślę, że czytanie FAQ nie boli - http://kfaq.olorin.info/icons.html
skolima
dulek & FAQ : zwróć uwagę, że on widzi status... coś nie gra.
lhs
Coś mi tak po głowie chodzi, że kiedyś miałem pisać, że pomimo braku autoryzacji dla danego kontaktu kontakt ten widzi nasz status/opis... Pisałem?
dulek000
@Skolima: No tak, ale może mu chodzić o ten wykrzykniczek:
user posted image

smile.gif
trejder
Witam ponownie!

Ale namieszałem! smile.gif Po kolei.

1. dulek000: "menu główne>aktualizacje>aktualizacje". Oczywiście, że to klikałem. Odpowiedź taka sama. Jak zaznaczę wszystkie dostępne centralki, to mi wyświetla tylko pluginy kPlugins Team, a kIEView o którego się rozchodzi nie pochodzi stamtąd tylko z konnekt.info. Mówię Wam, że wtyczka jest dobra (dlatego nie da się jej aktualizować/naprawić sposobem opisanym przez riddle), jest włączona, działa (tak twierdzi Konnekt), ale nie działa (żadne zaawansowane mechanizmy kIEView nie są wykorzystywane w oknie rozmowy). No, kurde - mam Wam zrzuty poprzysyłać, czy zaprosić do swojego kompa, żebyście mi uwierzyli, że nie ściemniam? :/

2. dulek000: czytanie FAQ rzeczywiście nie boli. Twoje FAQ nie tylko przeczytane, ale i ściągnięte na dyska. Świetny kawałek roboty! Po prostu do ikonek nie doszedłem jeszcze i stąd pytanie! sad.gif

Jeszcze do Twojego FAQ: W pierwszym punkcie ([1]) cytowanej strony o ikonach masz napisane: "(...) Ten pytajnik to ikonka aktywności, która oznacza że kontakt był ostatnio (20 min) aktywny (...)". Well... ja mam w Konnekcie ikonę pytajnika na kontakcie panienki, która nie logowała się (GG) do sieci od dwóch tygodni, bo ma kompa w serwisie, więc cosik tu nie pasi...

3. dulek000: chodzi mu (czyli mi smile.gif o wykrzyknik w trójkącie - brak autoryzacji.

4. skolima: nie tylko widzę opis i status osoby, przy której jest wykrzynik, nie tylko mogę z nią rozmawiać, ale ponadto jeśli odpalę innego klienta Jabbera, to okazuje się, że ten kontakt normalnie dał mi już dawno autoryzację. Nie wiem skąd więc wykrzynik w Konnekcie i obawiam się, że ma on coś na chachmęcone w kodzie interpretującym autoryzacje jabberowe.

5. lhs - sytuacja o której piszesz (odwrotna - ja nie dałem autoryzacji, a ktoś widzi mój status) zdarzała mi się jeszcze podczas korzystania z GG i GG w Tlenie. Stąd wniosek, że jeśli zaobserwowałeś to tylko w sieci GG, to jest to problem samego protokołu, a nie Konnekta. Pomimo zaznaczonej opcji (w GG) "Tylko dla znajomych" osoby spoza mojej listy kontaktów widziały mój opis (sytuacja powtarzała się wielokrotnie) - nie wiem, czy widziały mój status.

Kolejne sprawy:

A. Czy działa Wam wysyłanie SMSów na Ideę z bramki podstawowej (nie mBox)? U mnie plugin wymiotuje komunikatem "Plik tokena nie mógł zostać utworzony" albo "Błędna odpowiedź serwera". Wysyłanie na Plusa - bez problemów.

B. Czy działa centralka aktualizacji www.wiadomosci.info? U mnie próba korzystania z niej kończy się błędami.

C. Czy jest planowane, żeby kIEView przy włączonej opcji grupowania wypowiedzi, nie wypisywał w ogóle godziny? Grupował wszystko, co wyśle ten sam użytkownik w jednym ciągu, niezależnie od upływu czasu? IMHO to mogłoby być pożyteczne.

D. Czy jest możliwe / planowane, aby Konnekt po uruchomieniu ustawiał z góry ustalony status (opcja domyślna w GG i Tlenie), a nie przywracał poprzednio ustawiony? W obecnej sytuacji K loguje mi się do sieci, po czym natychmiast się wylogowuje, bo ostatnim razem, zamykając kompa ustawiłem sobie status Niedostępny z opisem i K posłusznie mi go przywrócił po uruchomieniu i zalogowaniu. Trochę głupie, nie uważacie?

Pozdrowienia!
Trejder
lhs
QUOTE(trejder @ 17.05.2005 - 22:50)
[...] Stąd wniosek, że jeśli zaobserwowałeś to tylko w sieci GG, to jest to problem samego protokołu, a nie Konnekta. [...]

Zaobserwowałem to w sieci Jabber.
skolima
Pytajnik to aktywność wg. serwera.. np. zmiana statusu. Na gadu działa to dziwnie, bo serwer dosyła informację o statusach kontaktów partiami, przez co ludzie z opisem po włączeni K sa zawsze jako "aktywni".

4. - możliwe, kJabber ma taaaką listę TODO

5. - też stawiam na servy

EDIT : problem może być w obu miejscach -> 4.

A - zobacz, czy masz katalog "temp" w folderze K (drobny bug)
arkadyjczyk
trejder: ad.1 - zobacz jak masz ustawione w opcjach skąd ma pobierać css. Może ma np pobierać z aktywnego schematu a tam nie ma stylu do kIEview. ja tak miałem i tez zastanawiałem się czemu nie działa.
ad.B - z tego co wiem to nie działa
ad.C - możesz popróbować zmienić parametry w css dla tego bloku z godziną (display:none; powinno zadziałać)
bakerss
QUOTE
Well... ja mam w Konnekcie ikonę pytajnika na kontakcie panienki, która nie logowała się (GG) do sieci od dwóch tygodni, bo ma kompa w serwisie, więc cosik tu nie pasi...

Możliwe, że ma opis jakiś ustawiony, ale tak czy siak po tych 20 min powinnien zniknąć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.