Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt_dev
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
winthux
Zastanawiam się czy nia dałoby się zrobić tak, aby można było odpalić i zwykłego Konnkta i Konnekt_dev (oczywiście na dwóch różnych profilach), bo denerwuje skakanie cały czas z jednego na drugi....
hao
dałoby się... Ja cały czas tak robie... Musisz mieć tylko OSOBNE katalogi z samym konnektem i z profilami (profile w katalogu konnekt\) ...

Pomyślę nad tym, żeby ew. dało się działać na innym profilu...
winthux
Profile mam teraz w Documents and Settings. Wcześniej w folderze z konnektem i mimo tego, że miałem ustawione dwa różne profile(na konnekt_dev inny i na zwykłym konnekcie inny) to nie chciał się uruchomić konnekt_dev podczas pracy konnekt.exe.

Z tego co zauważyłem to konnekt i konnekt_dev korzystają z tego samego wpisu w rejestrze i jak jest ustawione przechowywanie msg.dtb w Documents and Settings to również z tego też. Proponowałbym albo usunąć tą blokadę w wersji dev, albo wersja dev tworzyłaby oddzielną konfigurację np. z dopiskiem _dev.

Czekam na ewentualną poprawę tego, gdyż już mnie trochę denerwuje przełączanie miedzy dwoma konnektami ;|
hao
Blokada nie może być zdjęta, bo wtedy dwa konnekty będą pisały po wspólnych plikach...

Musisz ustawić katalog profili w rejestrze na 'profiles\' i umieścić dwie kopie TEGO SAMEGO profilu w katalogach obu konnektów...

W tej chwili nie ma innego rozwiązania.
Ludwik
A ja nie na temat zapytam czy dało by się odpalić dwie wtyczki gg (na dwa numery) w jednym programie (a raczej - czy będzie się dało). Bo skoro w jednym programie będą różne sieci na raz to czy jedna nie może działać w kilku kopiach? (tak, tak, wiem... narazie konnekt nie przystosowany do obsługiwania większej ilości sieci/numerów)
Flind
raz sie meczyłem by odpalic dwa numery na jednym konnekcie ale nic mi z tego nie wyszło i kiedys chyba był poruszany tu temat dwuch numerow w jednym programie ale został chyba odrzucony. proponował bym jeszcze to rozwazyc bo nie razy by sie przydało miec dwa numery w tym samym miejscu zwłaszcza jesli ma sie np osobny numer dla pracy a osobny dla znajomych . bo jak anrazie to musiałem miec zawsze GG i konnekta wąłczonego rownoczesnie
hao
Na dzień dzisiejszy się nie da... Na dni najbliższe raczej też nie bo wymagałoby to sporych zmian w kodzie (które i tak będą popełnione przy okazji wtyczki Jabberowej, więc być może wtedy...)

QUOTE
(tak, tak, wiem... narazie konnekt nie przystosowany do obsługiwania większej ilości sieci/numerów)

Jesteś jak najbardziej w błędzie smile.gif Konnekt jest doskonale przystosowany do obsługi kolejnych sieci. Pod warunkiem jednak, że każda nowa sieć (i jej numerek) obsługiwana jest przez osobną wtyczkę...
case
QUOTE(Hao)
QUOTE(Ludwik)
(tak, tak, wiem... narazie konnekt nie przystosowany do obsługiwania większej ilości sieci/numerów)

Jesteś jak najbardziej w błędzie smile.gif Konnekt jest doskonale przystosowany do obsługi kolejnych sieci. Pod warunkiem jednak, że każda nowa sieć (i jej numerek) obsługiwana jest przez osobną wtyczkę...

...czyli wniosek z tego - robcie wtyczki, beda inne sieci biggrin.gif
Ludwik
QUOTE(hao)
Pod warunkiem jednak, że każda nowa sieć (i jej numerek) obsługiwana jest przez osobną wtyczkę...

Czy w takim razie trudnym do zrobienia byłby mechanizm klonowania sieciowych wtyczek?? (bo dwa numery w sieci gg technicznie chyba mało dla konnekta się różnią od dwuch numerów w dwuch sieciach?)
cRoMo
QUOTE(hao)
Na dzień dzisiejszy się nie da...

IMHO najlogiczniejszym rozwiazaniem byloby umozliwienie uruchomienia drugiej kopii wtyczki GG.dll. Ta druga funkcjonowalaby jak ta pierwsza i kazda inna wtyczka do innych systemow komunikacji.
Ludwik
Wlasnie to milem na mysli C. Dzieki za jasniejsze wylozenie moich mysli smile.gif
cRoMo
smile.gif. Wystarczyloby tylko, zeby konnekt dodal numer do nazwy wtyczki, czyli GG1, GG2 itd. I to w zasadzie wszystko, jeszcze kilka innych szczegolow, jak wspolne numery UIN kontaktow na liscie. Tak mi sie tylko wydaje, mam nadzieje, ze sie hao wypowie.
hao
No właśnie, tak wam się tylko wydaje smile.gif To nie takie proste jak by się mogło wydawać... Doszliśmy do wniosku, że jednak nad wtyczką Jabberową zajmiemy się przed zrobieniem plików i konferencji (ze względu choćby na to, że Jabber ma miliard razy lepszą implementację obsługi plików i zwłaszcza konferencji)...

Dwa numerki w jednym GG chyba raczej odpadają z prostej przyczyny...
Każdy numerek musiałby mieć WŁASNĄ listę kontaktów (no bo skąd ma być wiadomo z którego numerka właśnie rozmawiamy)?

Zastanowię się jednak nad możliwością używania dwóch K na raz na dwóch profilach (w tym samym katalogu)...
Ludwik
Hao - nadal nie rozumiem dlaczego uważasz ze dwa numerki różnią się od dwuch sieci. Czy konnektowi sprawia różnice czy łączy się z dwoma różnymi sieciami czy dwoma... takimi samymi sieciami? A z którego numerka rozmawiamy poznawalibymy dokładnie w ten sam sposób jak będziemy poznawać z której sieci rozmawiamy.

QUOTE(hao)
Doszliśmy do wniosku, że jednak nad wtyczką Jabberową zajmiemy się przed zrobieniem plików i konferencji (ze względu choćby na to, że Jabber ma miliard razy lepszą implementację obsługi plików i zwłaszcza konferencji)

Ale to chyba NIE oznacza, że zrobisz konferencje i pliki dla Jabbera, a dla gg (na razie?) nie?
hao
Nie chodzi o to... Chodzi o fakt, że wtyczka GG nie jest totalnie do tego przystosowana. UI z resztą też nie jest najlepiej... Co do konferencji i plików to na razie kupa czasu, ale na pewno będzie obsługa dla obu sieci...
cRoMo
QUOTE(hao)
Chodzi o fakt, że wtyczka GG nie jest totalnie do tego przystosowana. UI z resztą też nie jest najlepiej...

Ale po zmianach koniecznych ze wzgledu na wtyczke Jabber powinno sie cos poprawic?
hao
Raczej też nie, bo wymagałoby to przekonstruowania wtyczki GG. Wtyka Jabberowa będzie pisana z myślą o takiej właśnie funkcjonalności...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.