Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Panel konfiguracji - czemu taki skomplikowany?
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
Zbiggy
Widzę, że wtyczka ta nie ma swojego wątku w części poświęconej wtyczkom, więc zgłaszam tutaj:

Jej panel konfiguracyjny jej po prostu mętnie i niejasno ułożony, co utrudnia konfigurację, i wymaga wielu prób, żeby móc jakoś dojść do tego, jak to w ogóle ma być poustawiane. Po kolei:

- okienko "lokalne IP:PORT": owszem, jestem za firewallem, i mam lokalne IP. Wszakże po potwierdzeniu niniejszego (zaznaczeniu "ptaszkiem")... nie mogę wpisać swego lokalnego IP. Mogę je wpisać dopiero po... "odhaczeniu" opcji, czyli tak jakby po zadeklarowaniu, że mam publiczne IP. Sorry, jeśli jest w tym jakaś logika, to tzw. "kobieca". Dodatkowo: czemu w oknie "port" wpisany jest ich cały zakres, a nie pojedyńcza, konkretna wartość? Bóg (i autor wtyczki) raczy wiedzieć.

- "Przekierowanie": jeśli w oknie "lokalne IP" podałem już że mam adres "prywatny" (już wiadomo, że nie mam "publicznego" -> naprawdę muszę być za jakimś NAT-em...), to po co mam to po raz kolejny potwierdzać? Czy miałoby jakikolwiek sens niezaznaczenie w tej sytuacji opcji "jestem za NAT-em (IP prywatne)"? A przecież program na to zezwala...

Wydaje się, że nawet w oryginalnym GG sprawa ta jest rozwiązana w sposób prosty, logiczny - i zasadniczo uniemożliwiający pomyłki.

- i 3-cie: podczas prób transferu zauważyłem, że najwyraźniej nie działa w sposób należyty przycisk "zrestartuj" - po prostu, zmiana ustawień jest zauważana przez program jednak dopiero po jego całkowitym restarcie. Próby kliknięcia na "zatrzymaj" i potem na "uruchom" jakoś też nie dały oczekiwanego rezultatu.

Owszem, ustawiłem - transfery hulają - ale ile się trzeba było nakombinować... Panowie, fajny komunikatorek, dobra robota - ale to i owo da się zrobić ciut lepiej.
Spass
Ten pierwszy "ptaszek" w okienku Lokalne IP:PORT oznacza chyba Autodetekcje. Więc chyba jest z tym wszystko w porządku...
Zbiggy
QUOTE(Spass @ 19.05.2005 - 23:58)
Ten pierwszy "ptaszek" w okienku Lokalne IP:PORT oznacza chyba Autodetekcje. Więc chyba jest z tym wszystko w porządku...
*


1. To czemu nie jest wyraźnie opisany jako np. "program sam ustali..."?

2. Jeśli jednak faktycznie jest autodetekcja (i powinna być, jeśli chodzi o adres IP maszyny...) - to po co możliwość wpisania adresu innego, niż prawdziwy? Żeby utrudnić konfigurację?

Ponownie zwrócę uwagę, że akurat w oryginalnym GG menu "połączenia bezpośredniego" zawiera okienka do wpisania tych (i tylko tych) parametrów, które naprawdę są potrzebne. Obecne menu wtyczki kTransfer po prostu jest niejasne i mylące.
riddle
Tak, zgadzam się - konfiguracja kTransfera jest udziwniona. Dobrze, że w miarę dewelopowania Konnekta Ustawienia przejdą odmładzający retunning i lifting. :]

Do tego czasu też wstrzymuję się z opisem tej wtyczki w kFAQ tongue.gif
Zbiggy
Nieco zbliżona sprawa, jeśli chodzi o ustawienia kolorystyki listy kontaktów (Ustawienia -> Interfejs -> Wiadomości -> Wygląd):

1. Umieszczenie tam jednocześnie opcji przeznaczonych dla "rostera" ("listy kontaktów"), być może ułatwia robotę programiście (choć niewiele...), za to jest mylące dla użytkownika. Przecież on szuka tej opcji wyżej, w "drzewie" opcji właśnie listy kontaktów! Czemu miałby szukać ustawień kolorystyki rostera akurat w "drzewie" ustawień wiadomości? blink.gif

2. Jak już dociera się do okienka "wygląd", to naprawdę - z prawej strony "przycisków" przedstawiających aktualnie ustawiony styl przydałby się króciutki tekścik w rodzaju "chcąc zmienić styl przedstawiania tekstu określonego rodzaju - kliknij nazwę tego tekstu". Te przyciski są "zaklęśnięte", i nie mają typowego wyglądu "przycisków klikalnych" - na pierwszy rzut oka robią wrażenie wyłącznie prezentacji stylu, bez możliwości jego zmiany. wacko.gif

Skoro z prawej ich strony jest tyle wolnego miejsca - czemu go nie wykorzystać na dosłownie kilka zdań informacji? Panowie, nie czepiam się - tylko naprawdę są to drobne historie, znakomicie ułatwiające obsługę. wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.