Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Informacje przez SMS
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Ludwik
W PowerGG (wtyczka Taskbar Notifier) od niedawna istnieje możliwość otrzymywania SMSem informacji o nowych wiadomościach i o zmienach statusu wybranych osób na "dostępny". Ciekawy pomysł. A jednocześnie chyba nie bardzo trudny do zrealizowania, skoro istnieje już modół SMS.
sarinnn
Pamietajmy jednak ze bramki maja limity !!! Nie chcial bym aby limit mojej bramki 1stWap skonczyl sie juz po kilku godz... A ufam tylko tej bramce !!!
Ludwik
1stWap nie jest dobra do tego celu, ale bramki PLUSA i ERY nadają się jak najbardziej. A jeśli chodzi o idee - jest problem z tokenem; ale można by popracować z http://sms.chrome.pl/ i użyć ją/jej rozwiązania do wysyłania na idee (pod http://sms.chrome.pl/download/sms.ideawww jest jej skrypt omiający tokeny...)
torn
jakoś nie widze zastosowania do takiego czegoś... przecież jak nie jestem przy komputerze to SMSy ze zmianami statusów / wiadomościami nic mi nie dadzą. Jeżeli koniecznie chcę wiedzieć czy ktoś był dostępny jak mnie nie ma to mogę zostawić otwarte okno rozmowy.
Ludwik
No właśnie, że nie muszę być przy kompie. Wystarczy że mam włączony komp i stałe łącze. A wtedy mogę albo szybko dostać się do kompa, jeśli jestem niedaleko lub nawet skorzystać z bramki SMS2GG (wtedy mogę być nawet 1000 kilometrów dalej ;p)
Ale to, oczywiście, nie jest najpilniejsza opcja. Raczej z tych najmniej pilnych smile.gif
Ale pomyślałem, ze jak ktoś zacznie kożystwać w gg z tej opcji, to pewnie nie będzie się chciał przesiąść na konnekta bez niej.
torn
łeee... jak dla mnie to tylko utrudnianie sobie życia tongue.gif ale to tylko moje zdanie.
case
wedlug mnie to tez raczej kiepska propozycja na wtyczke (wedlug mnie! 8) )
zwazajac jeszcze na to... ze smsy dochodza czasem z kilko godzinnym opoznieniem to razcej takie rozwiazanie jest malo praktyczne i mija sie z celem :?
torn
hmm. w sumie jeżeli jakubek da możliwość kbotowi wysyłania SMSów to taka wtyczka nie będzie potrzebna - wystarczy skrypt lua, który nawet mogę spróbować napisać.
nix
ok chcecie?... bedziecie mieli.... zrobie w K.Bot wspolprace z sms.dll! :-)
torn
no jak będzie można wysyłać smsy z lua to napewno napisze taki skrypt... mam nadzieje że podołam :]
Ludwik
Ale (nie zrozumcie mnie źle, nie chcę popędzać naszego nieocenionego plug-inisty!) może by wreszcie wydać wersje beta wtyczki, a nowe funkcje dodawać w kolejnych wersjach?
hao
Bazując na moich doswiadczeniach, najlepiej rozwinac API do maksimum przed pierwszym wydaniem (bo niewatpliwie skrypt tez ma cos na ksztalt API ale pewnie inaczej sie to nazywa smile.gif). Pozniej czesto okazuje sie, ze dodanie nowej opcje wymaga przekonstruowania kilku innych (tak jak to bedzie sie dzialo w wersji 18 konnekta)
winthux
a werja 18 konnekta to kiedy będzię?? luty?? ferie ??
hao
Wiem, że to nie zaspokoi waszej ciekawości, ale wersja 18 będzie gotowa... jak będzie gotowa smile.gif

Na razie prace kompletnie stoją... Obawiam się że na dobre ruszę z tym dopiero w drugiej połowie lutego (po sesji)... W każdym bądź razie powinienem... Znając mój talent do unikania obowiązków, popiszę coś tam w międzyczasie i pojawi się trochę wcześniej,...
foxtwo
QUOTE(Ludwik)
1stWap nie jest dobra do tego celu, ale bramki PLUSA i ERY nadają się jak najbardziej. A jeśli chodzi o idee - jest problem z tokenem; ale można by popracować z http://sms.chrome.pl/ i użyć ją/jej rozwiązania do wysyłania na idee (pod http://sms.chrome.pl/download/sms.ideawww jest jej skrypt omiający tokeny...)


sms.chrome.pl jush nie dziala... mani z ideii wycfanili sie :? 8)
nix
no i juz Konnekt Bot potrafi wysylac smsy... Torn napisze jakis ciekawy skrypcik i bedzie :-) ... no a jak nie to pomoge ;-P
a co do K.Bota puki co potrzebne jest jeszcze duzo testow i poprawek... wiec na release trzeba bedzie jeszcze chwile poczekac... ale nie za dlugo :-)

pozdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.