Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kolejka i niedostępni
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
kox
Gdy rozmawiam z kimś kto jest ukryty dostaję ciągle komunikat:
Odbiorca jest niedostępny. Wiadomość została dodana do kolejki.
Mimo tego komunikatu rozmowa przebiega poprawnie i w oknie kolejki nic nie widzę, jednak jeśli podejrzeć konnekt.log znajdziemy tam mnóstwo komunikatów o treści podobnej do tej:
Wiadomość 1073760993 jest w kolejce.
Coś w Konnekcie się zmieniło ? W poprzednich wersjach niczego takiego nie zauważyłem... na forum też zdaje się czegoś takiego nikt nie zgłaszał.
SandmmaN
Z tego co zauważyłem to doszła nowa opcja (w konfiguracji) "Informuj o zapisaniu w kolejce na serwerze". Ja również mialem takie problemy gdy rozmawiałem z osobą ukrytą - problem znikał dopiero wtedy gdy osoba na moment stała się "Dostepna" i znów przechodziła w tryb "Niewidoczny" (wtedy prawidłowo pojawial sie przy niej pytajnik) i dalsza rozmowa mogła przebiegać bez natarczywych błędnych komunikatów. Jednak jedynym permanentnym rozwiązaniem zdaje się w chwili obecnej być odznaczenie w/w opcji w Ustawienia->Interfejs->Wiadomości->Potwierdzenie dostarczenia->Informuj o zapisaniu w kolejce na serwerze.
Wiecej na ten temat tego bug'a nic ciekawego nie zaobserwowałem.
Pzdr.
kox
W takim razie coś działa dziwnie... Skoro wiadomość została zapisana w kolejce, a stamtąd od razu została dosatarczona (bo rozmowa przebiegała normalnie) to skąd w konnekt.log ciągłe informacje o niedostarczonych wiadomościach, które przecież dotarły już kilka dni temu.
Ludwik
Z tego co rozumiem - gdyby konnekt mógł wiedzieć czy wiadomość została dostarczona osobie o statusie "niedostępny" to by też wiedział czy ktoś jest niewidoczny. A więc... nie może wiedzieć (GGTeam by do tego nie dopuścił). Wystarczy odznaczyć opcje o tych komunikatach i po kłopocie.
kox
Faktycznie, wydawało mi się, że Konnekt w jakiś sposób o tym jest informowany przez serwer a z tego co widzę teraz to jest to jakaś jego własna informacja. W takim razie chyba pytań brak.
hao
Konnekt jest własnie informowany przez serwer, o dodaniu wiadomosci do kolejki NA serwerze... Najlepiej ta opcje odznaczyc... Specjalnie po to jest ona wydzielona...

Konnekt ma swoja wewnetrzna kolejke i KAZDA wiadomosc zanim zostanie wyslana, jest najpierw do niej dodawana... Stad w konnekt.log takie informacje... Żeby sprawdzić faktyczną zawartosć kolejki, trzeba podejżeć ją w historii...
Flind
to przecie na tej zasadzie dziaął jedna tylko wersja litte brother ze wysyła wiadomosci do osob niedostenych i sprawdza czy ta wiadomosc doszla. jesli doszła to wyswietla nam ze jest ta osoba niewidoczna jesli nie to wyswietla ze niedostepna. ja tyego programu uzywam od dawna i mowie wam ze jest w 100% pewny i on własnie spraawdzaczy doszły wadomosc. A propo tego chciał bym poruszyc problem tego programu bo wsumi e ten LB tez korzysta z okolejki serwerow i loguje sie znakomicie. nawet nie raz widze ze lepiej sie zalogował niz GG(szybciej).
jeszcze jedna sprawa. hao kiedys poruszyłem temat ze LB doprowadza do rozłaczania konnekta. w dalszym cagu to ma mniejsce chodz wyszlo juz kilka wersji konnekta. nieraz jak ktos ze znajomych wąłczy litte brother to jest mnie niezle wstanie wyłaczyc z rozmowy bo co sie zaloguje to mnie wywali. hao jak chesz i nie masz tego programu to moge ci go podrzucic bys go sobie zobaczył jak on działa i moze do czegos dojdziesz ciekawego smile.gif
hao
LB wysyła wiadomości, które widocznie wywalają bibliotekę libgadu... Trzeba się będzie przyjrzeć...

Jeżeli konnekt wyświetla napis, o dodaniu wiadomości do kolejki, to nie robi dlatego, bo tak uważa, tylko dlatego bo dostaje taką informację od serwera... Fakt że LB działa inaczej podejrzewam ma związek z faktem, że to co on wysyła nie jest do końca zgodne z protokołem...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.