Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Informacja zmiany statusu w oknie rozmowy
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
nathan
Jak wiadomo, po otwarciu okna rozmowy z włączoną funkcją zapamiętywania zawartości okna nawet po jego zamknięciu zapamiętane mamy także informacje zmiany statusów. W przypadku gdy okna rozmowy z wybranym kontaktem od czasu włączenia programy nie otworzymy owych informacji o statusach nie będzie, odnotowywane są one jedynie od momentu pierwszego otwarcia okna.


Chciałbym by każdy kontakt miał osobno do ustawienia (tak jak dźwięki, czy knotify) logowania statusów w polu rozmowy nawet przed otworzeniem okna - czyli od razu po starcie programu.

Czy jest to realne ?
arct!c
ciekawa propozycja do szpiegowania opisow smile.gif Co do wykonania to raczej mozliwe wink.gif ale nie mnie przyjdzie to robic smile.gif
PoGoWieC
To nie lepiej Kstatuslog smile.gif
Daniel125
kStatusLog to calkiem co innego. nikt nie bedzie wchodzic specjalnie do logow, zeby zobaczyc, jakie opisy miala dana osoba. mysle, ze byloby to przydatne dla tych, ktorzy graja w gry (lub inne aplikacje pelnoekranowe). jesli o mnie chodzi, to super pomysl!

PS: tylko zeby nie bylo takiego czegos, ze bedzie migac ikona w trayu tak, jak przy dostaniu wiadomosci tongue.gif
riddle
"Wchodzić do logów" - Lol. Otwórz sobie historię i masz pogrupowane opisy i statusy ludzi. Kliknij w folder i masz jednego. Lol. Lol, lol. Jeszcze nie widziałem bardziej skomplikowanego systemu jaki proponujecie. A jak chcecie mieć jeden po drugim, bez zmiany podfolderu w Historii to kliknijcie na okno kStatusLoga, tam są dokładne informacje jedna pod drugą. Lol.
nathan
Ale tu nie chodzi o to by zaglądać do logów i grupować sobie zapisy według użytkowników, czy też otwierać historię, chciałbym by po otwarciu okna rozmowy pokazane były zmiany statusów tak jak to jest teraz. Jednak są on 'pokazywane' dopiero od momentu otworzenia okienka i nawet wtedy gdy będzie ono później zamknięte zmiany statusów będą przecież logowane (pokazywane) w polu rozmowy. Tak jest teraz i nikomu przecież tego tłumaczyć nie muszę. Mi chodzi o możliwość wyboru pokazywania tych informacji w każdym osobny kontakcie od samego startu programu, bez wcześniejszego Otwierania okna.


Nie wydaje mi się by było to trudne, gdyż obecnie moja rola polega na otworzeniu ich tuż po starcie programu i aż do samego zamknięcia w danym oknie rozmowy mam logowane (pokazywane) zmiany opisów. Łatwo to można chyba zastąpić przez działanie programu, by robił to po włączeniu dyskretnie za nas.. - to taka moja propozycja na rozwiązanie problemu, ale sądzę, że da się to również załatwić na 100 różnych innych sposobów.

Daniel125 - a przecież teraz tak nie ma, więc wydaje mi się, że i z ową funkcją by nie było
Olórin
Pfff...można napisać loopa otwierajacego i ukrywającego okna rozmowy wszystkich kontaktów, ale będziecie musieli dokupić 256 mega ramu ;p
ikari
Tya... Właśnie dzięki temu "ficzerowi" moje oryginalne gg potrafiło zjeść np. 180MB RAMu i nie widziało w tym nic złego ;P Ono nigdy nie zamykało okien - tylko je ukrywało...
nathan
To tylko mój taki pomysł, ale jestem pewien, że można to rozwiązać także inaczej ..
średnio łąpię się w programowaniu
ikari
Może trzymanie całego okna, jak w gg, nie jest najlepszym pomysłem... Ale co innego jakby np. trzymać samą wartość treści rozmowy przez X minut od zamknięcia okna... Tylko, że ja naprawdę nie wiem, jak to jest rozwiązane w Konnekcie więc ciężko coś sugerować. Ale jakby miał treść to mógłby teoretycznie dodawać zmiany statusów "wirtualnie" smile.gif
skolima
Co do treści - można załadować (ręcznie) ostanią rozmowę z historii. Jednym rozwiązaniem jest zatem rozszerzyć o podobną funkcjonalność kStatusLog, albo nawet wpiąć się w tą samą akcję. BTW chodzi mi po głowie, coby wczytywać ostatnią rozmowę do okienka automatycznie, jeśli była nie dawniej niź X temu....
ikari
WIesz, też tak czasem myślałem, ale prędkość otwierania archiwum mnie czasem przeraża... (a polecenie odpalenia arch powinno być w nowym wątku, bo wiesza czasami konnekta jeśli system jest obciążony i kliknę ikonkę archiwum w którymś oknie rozmowy - póki nie załaduje archiwum, Konnekt wisi) wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.