Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: http-jabber
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
skolima
Od 7 dni mam telefon (tak, wcześniej byłem bez smyczy). Jako prawdziwy geek musiałem coś z tym faktem zrobić...

Sprawdziłem cennik Mojego Operatora™ i doszedłem do wniosku, że cenny za smsy sa wzięte z kapelusza, biorąc pod uwagę ilośc przesyłanych przez sieć informacji... Chwilę bawiłem się paplą, do wysyłania esek przez transporty jabbera... udało się zejść do 9gr za jednego. No ale papla to pełny klient jabbera, wymienia z serwerem masę niepotrzebnych informacji - presence, roster i takie tam biggrin.gif . Przecież całe wysłanie wiadomości może bez problemu zmieścić się w 1KiB - czyli .63 grosza, przy mojej taryfie.

Aktualnie zszedłem do 1.5KiB, czyli .98 gr - jeszcze nie jest idealnie (np. zapytania dns - łączę się z serwerem wirtualnym, nie mogę wejść po prostu po IP wacko.gif - na emulatorze, przy dns cache'owanym lokalnie, cel już został osiągnięty laugh.gif )... Progs jeszcze skończony nie jest - ale jest już funkcjonalny, więc udostępniam testerom tongue.gif

Jak to po kolei idzie :
-zakładzasz nowe konto jabbera (żeby nie utonąć w wiadomościach słanych na Twój zwykły numer)
-konfigurujesz transporty sms, np. na jabber.autocom.pl
-wgrywasz na serwer i konfigurujesz skrypt php (zmień hasło admina! -> edycja pliku passwd.php)
-na komórkę wrzucasz midlet http-jabber, podajesz lokację skryptu i hasło do jabbera
-dodajesz kontakty i wysyłasz... (aktualnie jest bug - zanim do kontaktu będzie można wysłać wiadomość, musisz zamknąć i uruchomić ponownie midlet)

Znane bugi:
-dodawanie kontaktu wymaga restartu

Szczególnie oczekuję propozycji jak zmniejszyć ilość przesyłanych danych...

Liczba pobrań poprzedniej wersji : 9
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (http_jabber.rar)

źródło midletu (dla ciekawskich) :
Liczba pobrań poprzedniej wersji : 22
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (skolima.java.txt)
grayhat
udostepnij zrodelko wink.gif
skolima
dodane.
lipa
myslisz, ze wychodzi taniej, niz zarejestrowanie transportow np. w mobilnej papli? ja sie kiedys zastanawialem nad umieszczeniem w necie prostego skryptu korzystajacego z darmowych bramek operatorow i wysylaniem smsow poprzez wchodzenie na ta strone z komorki...
skolima
wychodzi taniej, bo rejestrujesz transporty przez Konnekta biggrin.gif

Taka statystyka [przy nazwie programu podaję ilość danych przesyłanych przy wysłaniu jednego smsa (+login/logout, jeśli to konieczne)]

Papla Mobile : 15 KiB
Mobber : 6-7 KiB
mkj : 5.2 KiB
http-jabber : 1.5 KiB

A co do działania : midlet łączy się właśnie z takim skryptem, który tez jest zawarty w paczce. Tzn. skrypt korzysta z darmowych bramek poprzez transporty jabbera... leniwy jestem tongue.gif
lipa
na weekend wracam do domu, wiec z pewnoscia sie tym pobawie... na cos takiego czekalem wink.gif a korzystasz z gg na komorce? jakby co, to polecam http://jadugadu.prv.pl
skolima
Popreawiłem błąd z wysypującym się midletem kiedy padnie połączenie z siecią.
lipa
CODE
Warning: fopen(users.new): failed to open stream: Permission denied in /servers/hosts/lipa.koscian.com/www/lipa.koscian.com/jabb/admin.php on line 63

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /servers/hosts/lipa.koscian.com/www/lipa.koscian.com/jabb/admin.php on line 64

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /servers/hosts/lipa.koscian.com/www/lipa.koscian.com/jabb/admin.php on line 65

Warning: unlink(users.php): Permission denied in /servers/hosts/lipa.koscian.com/www/lipa.koscian.com/jabb/admin.php on line 66

Warning: rename(users.new,users.php): No such file or directory in /servers/hosts/lipa.koscian.com/www/lipa.koscian.com/jabb/admin.php on line 67


wywala, gdy dodaje uzytkownika w skrypcie...


EDIT:
Źle nadane atrybuty folderowi, w którym znajdował sie skrypt wink.gif już działa. Miałbym małą prośbę... mógłbyś to wydać bez polskich znaków? Na moim NECu zamiast ogonków wyświetlają sie krzaczki...
iSiEk
A ja mam takie pytanie, jakoś dziś zwróciłem uwage dopiero na ten temat i mnie zaciekawiło, da sie to uruchomić na Siemensie C65 w Ideii Mix? (Teraz Orange Mix) i jest to jeszcze opłacalne?
Olórin
O ile twój tel. ma podtrzymywanie połączenia GPRS...
iSiEk
Oj nie wiem jutro chyba zaczne to testować... bo zawsze to 75% taniej by było smile.gif
skolima
Teraz to z Ideą/Orange zrobiło się kiepsko, MultiBox pozwala z tego co wiem na 10 smsów na miesiąc :/
iSiEk
Własnie sie zastanawiałęm z jakich bramek to korzysta? Nie mozna ustawić na bezpłatna bramke orange? Mało sie w tym kapuje niestety ale bede testował
psota
Darmowa wysyła ci obrazek z którego musisz wypisać słowo, a więc to mało opłacalne.
cih997
Nie wiem czy coś pominąłem ale zrobiłem wszystko wg instrukcji i dostaje coś takiego:

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/cihsoft/public_html/jabb/class.jabber.php on line 1854

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to :5222 in /home/cihsoft/public_html/jabb/class.jabber.php on line 1854
Couldn't connect!
NerII
Witam, czy ten skrypt nadal dziala? bo w koncu juz ma 3 lata smile.gif. Czy moze macie jakies inne sposoby?
SkkF
To było trzy lata temu, teraz 100 kb kosztuje ok. 20 groszy, więc łączenie się np. za pomocą bombusa (jabber), czy operą mini (internet) z jakąś bramką smsową to żaden problem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.