Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wysyłanie rozmów przez e-mail
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Swift
Witam.
Na początku chce wyjasnic czemu tutaj pisze - nie wiedzialem gdzie to napisac, kiedys troche inaczej te forum wyglądało i wiedzialem gdzies pisac...

Chodzi mi o propozycję nowej wtyczki. Wysyłanie rozmów z archiwum (lub fragmentów) poprzez e-mail lub eksportowanie do HTML.
Jak pewnie wiele osób wie, zapisywanie jako XML jest dobre, ale działa tylko na komputerze gdzie jest zainstalowany Konnekt.
Moja wizja tej wtyczki wygląda tak:
Zaznaczamy myszką jakis fragment rozmowy, klikamy prawym przyciskiem myszy i mamy do wyboru opcje:
1) Eksport do pliku HTML
2) Eksport do pliku TXT
3) Wyslij e-mailem (tresc rozmowy kopiuje sie do nowej wiadomosci w naszym domyślnym programie pocztowym)
4) Wyślij do... (otwiera sie okienko z listą osób i wybieramy do której chcemy wysłac fragment rozmowy)

(odnośnie pliku HTML i TXT można byłoby je wysyłac jako załącznik do e-maila)

Byłoby to wygodniejsze wtedy, kiedy chcemy zaznaczyc mniejszy fragment rozmowy, ale nie jest on taki mały, aby kopiowac do schowka i wklejac.
Czasami mam w archiwum rozmowe w której długość wynosi około 4000, dlatego kopiowanie, a pozniej rozszfyrowywanie tego w niewyraźnym notatniku jest męczące (obecne zapisywanie rozmów z Konnekta troche zmienia wygląd rozmowy, ale kiedy mam szukac i wycinac kawałek rozmowy z tego kilkuset kilobajtowego pliku to odechciewa sie to wszystko robic)

Mam nadzieję, że zostałem zrozumiany wink.gif za możliwe błedy ortograficzne/gramatyczne/słowne/logiczne i inne przepraszam, czasami mysle o czyms innym i pisze.
skolima
@xml / html -> jak dla mnie, wystarczy razem aby razem z rozmowami K wrzucał plik xslt. ten poprawiony przez olórina, bo w oryginalnym jest błąd :/
riddle
Ja jestem za wersją HTML i będę mocno za nią lobbował. Chociażby dlatego że 90% ZU z terminem HTML się spotkało, a z XML nie. A jeszcze do tego jakiś XSL? "Za trudny ten Konnekt i nie ma tak potrzebnej opcji."

Dołączenie eksportu do HTML to nie problem, więc nie zasłaniajcie się swoim profesjonalizmem. Czasem ktoś po prostu nie chce mieć brzydkiego txt.

A jeszcze sprawa z tym zaznaczaniem - niezła, ale podejrzewam, że trzeba poczekać na coś, co lepiej uporządkuje okienko rozmowy i bloki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.