Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kto jedzie z Jabberem?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
Lukas77
Od jakiegoś czasu mam konto Jabberowe na jabber.gda.pl i niestety sam jestem bo nikt z moich znajomych nie używa Jabbera. Jeśli ktoś z Was używa to napiszcie na jakim serwerze i jaki login, możnaby wytestować trochę sieć Jabber.
A jeśli ktoś używa to może wie jak zrobić eksport do Tlena? Do ICQ i GG już zrobiłem, wiem że z Tlenem coś kombinują, w końcu to prawie ta sama sieć... A i jeszcze jedno, czy Jabberowe GG obsługuje sttus "Niewidoczny"? Jakoś nie znalazłem sad.gif

P.S. Możnaby dorobić rubrykę pod Nick'em na forum "JID", o ile to nie zajmie dużo pracy...
Flind
ja raz wąłczyłem jabbera i siedziałem and tym wynalazkiem troche czasu ale i tak nic z tego nie skumałem jak todziala . dlamnie jaber tostraszne jak anrazie udziwnienie ktorego podobnie jak w twym przypadku nikt ze znajomych nie uzywa i nawet sie nie przyglada temu. Mimo wszystko jak by był jabber w konnekcie to napewno by zyskał wielu uzytkowniko głosnie dl a wtyczki do tlena.
Ludwik
Jeszcze nie dawno NIE trzeba było robić transportu do tlena. Wystarczało podać tlenowy serwerek jako zwykłego jabbera (s[coś].tlen.pl). Ale czytalem, że ostatnio serwery tlenu przestały wysyłać potwierdzenia sposou logowania (bo po co - ich własne klienty wiedzą jak się logować). Ale czytałem gdzie indziej, ze w kilka dni potem powstał transport do tlena. Trzeba tylko poczekać aż to poinstalują na serwerach.
Lukas77
No dobra, ale mój JID to lukas77@jabber.gda.pl więc jak użytkownik TLENA ma się ze mną porozumieć, nie widziałem opcji logowania się jednocześnie do dwóch serwerów Jabberowych, a musiałbym być jednocześnie w jabber.gda.pl i s1.tlen.pl...
Tak mi się wydaje że nie można, ale może umie ktoś to wytłumaczyć?
Ludwik
Jabber ma dziesiątki klientów, nie wiem jakiego ty używasz. Za jeden z najlepszych uważany jest Psi, który ma możliwoć jednoczesnego logowania do nieskończonej (?) ilości serwerów.
Normalnie jak chcesz pogadać z kimś z innego serwera wystarczy że podasz jego username w formacjie login@serwer. Ale tlena to nie dotyczy (nie sprawdzałem), bo jest serwerem zamkniętym. Do niedawna wystarczyło się dodatkowo zalogować przez taki klient jak PSI na serwer tlena. Teraz już podobno nie (też nie sprawdzałem) z powodu tych (drobnych, w gruncie rzeczy) zmian w logowaniu na tlen-serwerze. Musisz poczekać aż twój jabber-serwer zainstaluje transport, lub poszukać sobie innego serwer - z transportem.
PS: A tak wogle to ja się na Jabberach nie znam.
Marian
Wejdzcie sobie na forum WPKontaktu http://kontakt.wp.pl/forum.html?FID=3 , niektorzy sie podpisuja np. wacek@wpl.pl. To znaczy, ze maja Jabber ID wacek@jabber.wp.pl, dodajemy takiego do listy i mozna testowac smile.gif tylko z umiarem ;p
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.