Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: polaczenie z serwerami gg :-/
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
^BerZerK^
nie sadzilem ze napisze kiedys taki temat ale coz ;-)
od piatku mam ogromne problemy z polaczeniem konnekta... a w sobote przestaly dzialac wszystkie sztuczki i po prostu sie nie laczy... ciekawe czy zmienili cos na serwerach i dlatego wyszlo nowe gg?
macie tez takie problemy?

pozdrawiam
lucjusz
u mnie laczy sie bez problemu. w piatek i w sobote rowniez wszystko bylo w porzadku. wiec nie wiem gdzie tkwi problem.
Lukas77
U mnie też konnekt łączy się od razu, dziwne...
Ludwik
U mnie też wszystko OK...
----
PS: Lukas - masz jakisz patent na działanie alt+s jako "ś" w MyIE?
hao
U mnie działa pięknie...
Hehe... A co do myIE to owszem... jest banalny...
RichEditem musisz w myie.exe, w grupie accelerators wywalić, lub zmienić skrót Ctrl+Alt+S
Polecam zaraz po właczeniu kompa wlaczyc Konnekt'a, dopiero po nim GetRight, DAP lub Kazaa ;]. Konnekt ma problemy z połączeniem przy duzym obciazeniu ;]..
Lukas77
Dziwna sprawa, ja tego nie edytowałem, musiałem chyba w opcjach wyłączyć. Jakby co to Ci wyśle spakowanego MyIE i nie będziesz miał problemu smile.gif
Przemek
Co do połączenia Konnekta to rzeczywiście są ostatnio ogromne problemy z połączeniem. Chyba jednak nie jest to wina Konnekta a serwerów GG i tego że ciągle zawodzą sad.gif
Ludwik
MyIE2 - Zrobiłem sobie odrazu to co pisał Hao i działa biggrin.gif Poprostu super. Wielkie dzięki.
Lukas: teo nie da się w opcjach wyłączyć :/

(Tak, wiem. Piszę dramatycznie nie na temat. Sorry)
Przemek
QUOTE(Ludwik)
MyIE2 -  Zrobiłem sobie odrazu to co pisał Hao i działa biggrin.gif Poprostu super. Wielkie dzięki.
Lukas: teo nie da się w opcjach wyłączyć :/

(Tak, wiem. Piszę dramatycznie nie na temat. Sorry)


O co chodzi ??? :idea: :idea: :idea:
Ludwik
O TO:
QUOTE(Ludwik)
PS: Lukas - masz jakisz patent na działanie alt+s jako \"ś\" w MyIE?

QUOTE(hao)
Hehe... A co do myIE to owszem... jest banalny...
RichEditem musisz w myie.exe, w grupie accelerators wywalić, lub zmienić skrót Ctrl+Alt+S

MyIE2 to taka przeglądarka (nakładka na IE, jeśli mamy być dokładni) - www.myie2.com.
Jeszcze raz dziękuję, Hao.
PS: Zawsze jak piszę nie na temat mam wyżuty sumienia :/
shw
a mi od jakis 2 dni sie pieknie laczy konnekt!
az dziw bierze - a liste mam podobna, tyle, ze na 1 miejscu jesu hub, a dopiero .89
Przemek
Teraz to wszystko jasne dzięki za info - wyjaśnienie.

A co do tego czy konnekt dobrze łączy czy nie to tak się zastanawiam do końca czy to jest wina konnekta czy samego serwera GG. Bo jak kiedyś używałem tylko GG to też często były problemy z połączeniem się sad.gif
hao
Jak już nieraz pisałem... Dopiero wczoraj, czy przedwczoraj jakaś awaria spowodowała że Konnekt nie łączył w ogóle (ale GG też, więc jest ok biggrin.gif). A tak, od chwili wprowadzenia listy zasuwa bez szemrania!
kox
QUOTE(ajarze)
...czy to jest wina konnekta czy samego serwera GG.

Prawda pewnie jest gdzieś pośrodku.
Przemek
QUOTE(hao)
...A tak, od chwili wprowadzenia listy zasuwa bez szemrania!


Hao jakiej listy? Chodzi o listę serwerów GG?
hao
tak
Flind
ehhh rzyznaje sie ze ostatnio net mi chodzi masakrycznie wolno lecaz to co sie dzieje z konnektem to juz wogole klapa. od kilku dni w ogole nie udało mi sie zalogowac na GG przez konneekta. nie raz probuje i bawie sie serwerqami przez 30minut i nic to nie daje albo nawet zostawiam na dłuzszy czas kompa i tez w tym czasie sie nie zaloguje. na normalnym gadu-gadu wszytko normalnie chodzi
hao
No, podobno K na średniej jakości / tudzież zapchanych łączach jakoś sobie nie radzi... W sumie nie wiem czym to może być spowodowane, skoro obsługa leci na zupełnie standardowych, windowsowych socketach. Ja "niestety" mam porządną stałkę i nie było mi dane uświadczyć takich problemów biggrin.gif. Ale z chęcią poczytam jak wypowie się ktoś, kto może mieć jakieś pojęcie o możliwej przyczynie problemu...
misiu98
Masakraaaa... .91 chodził jak złoto, natomiast 92-- głupieje. Muszę "prosić" go coby się łaskawie połączył (z 10 min. najmarniej); zrywa połączenia jak i kiedy chce; co druga linijka to komunikat, że "wiadomość blah-blah prawdopodobnie nie została dostarczona" (o dziwo, nie wiesza się przy tym!)... correct it... pliiiiizzzzzzz..... Ja nie chcę GG sad.gif(((((
case
heh~

u mnie o dziwo ok w *.92 wink.gif

...jedynie "wiadomosc prawdopodobnie..." troche mnie wkurza bo pokazuje sie baaaardzo czesto, natomiast wiadomosci za kazdym razem docieraja (musze pytac ludzi czy dostali message) :?
jak dla mnie troche to mylace... ale moze sie myle ;]
-------------------------
rap4u.prv.pl
Flind
ja sie łacze i 10 i 20 minut ale zawsze z takim samym rezultatem--niedostepny. Nawet nie wiem czy by mnie wywaliło po połaczeniu. Net np teraz az tak masakrycznie nie chodzi bo dosc przywoicie. Zwykłe gg to mometalnie bez najmniejszy\ch problemow nawiazuje połaczenie
hao
Na prawdę ciężko mi powiedzieć o co chodzi... Bo jak dotąd osobiście ani razu nie spotkałem się z takim problemem... Jak już pisałem, nie ma tu jakihś niesamowitych, nietypowych rozwiązań... Standardzik...
cRoMo
Wlasnie w tej chwili chyba zrozumialem w czym lezy problem. Konnekt (bynajmniej u mnie) nie potrafi polaczyc sie "recznie", czyli z serwerem, ktorego numer IP podany jest w konfiguracji. Trzeba usunac wszystko i zostawic tylko pusta linie (HUB). Co dziwne, gdy juz mnie polaczy za pomoca HUB'a, to serwer, na ktorym 'pracuje' (jego numer IP) nie daje sie 'dopasc' przez zwykle logowanie (jeden numer IP ustawiony w konfiguracji wtyczki GG).
Dziwne to bardzo, jestem gotow powiedziec, ze progamisci SMS-Express znow cos zamieszali, tym razem utrudniajac laczenie bezposrednie...
daten
U mnie łączy się odrazu wink.gif a w liście:
QUOTE

217.17.41.88
217.17.41.83
217.17.41.84
217.17.41.85
217.17.41.86
217.17.41.87
217.17.41.89
hao
U mnie laczy bezposrednio z serwerem bez problemu... Cholera wie, skąd biorą się twoje problemy... Być może coś na serwerach GG (kiedyś miałem tak z jednym kontem)...
kox
Chyba zacznę wierzyć w jakieś siły nadprzyrodzone. W poprzednich wersjach to ja narzekałem, że się nie łączy, a w tej wersji działa mi jak marzenie (odpukać), chociaż nic nie zmieniałem w konfiguracji serwerów.
Jeśli tym postem sam sobie zapeszyłem to się potnę wink.gif tfu tfu.
torn
Ja od dawna nie miałem żadnych problemów z łączeniem... czasem tylko sam się rozłącza (max 3 razy tak miałem) ale od razu mogę się połączyć ponownie.
Lista:
CODE
217.17.41.89

217.17.41.83
217.17.41.84
217.17.41.85
217.17.41.86
217.17.41.87
lucjusz
ja mam dokladnie taka sama liste jak Torn i tez zadnych problemow z polaczeniem od dawna.
Ludwik
Hao: Spróbuj bardzo mocno obciążyć sobie łącze i w tym momencie się łączyć (łączyć, bo jak już połączy to z rozmową nie ma problemu!). Mi się nigdy nie udaje (na szczęście zdarza się to b. żadko, bo mam szybkie lącze i nie często bywa bardzo obciążone).
hao
Bardzo często wykorzystuję łącze po oba górne limity i poza dłuższym czasem łączenia, również nie zauważyłem nigdy większych problemów...
KOSMOS
Mi za pierwszym razem łączy się gładko, ale póżniej się ciągle rozłacza i ma problemy z połączeniem (chodzi w tle kazaa).
case
fakt...
przy kazie ma problemy z polaczeniem. :?

...ale przeciez Konnekt jest (a jesli nie to POWINIEN byc! tongue.gif) pierwszym programem, ktory wlaczasz po wlaczeniu komputera tongue.gif bueheh

biggrin.gif w przeciwnym razie lamiesz prawo i grozi kara dozywotniej blokady dostepu do sieci gg wink.gif laugh.gif

a mowiac inaczej -> wlaczasz kaze i inne sciagajace badziewia po Konnekcie wink.gif

:!: peace :!:
---------------------------
rap4u.prv.pl
winthux
gorzej jak ściągasz ie jakiś plik 20 mb i w tym czasie konnekt się rozłączy (mówię to z perspektywy isdnu;)

kiedyś studiowałem logi kkonnekta i doszedłem do tego, że pakiety albo nie dochodzą do konnekta albo dochodzą inne niż powinny (ale to jest moja interpretacja :)
KOSMOS
U mnie konnekt włacza się pierwszy ale przy ściąganiu dużych plików się rozłacza (łącze cable 256 kb/s).
Puma
Trzeba koniecznie cos zrobic z polaczeniami z serwerem gg.
Mialem taki przypadek i sadze ze to nagminne :
K sie laczy z sewerem ale jak zwykle nie moze, tylko ze jak ikonka miga w K to w gg jestem wtedy widoczny jako dostepny i tam znikam i pojawiam sie choc niby K sie nie polaczyl. Teraz jak K sie laczy (miga) i ktos z gg mi napisze wiadomosc to w tajemniczy sposob K odbierze to i juz wtedy na dobre sie polaczy z serwerem gg.
hao
Bo K się łączy, ale zostaje od razu albo zerwane połączenie, a ostatnio dostaje pakiet, którego nie rozumie...

Wymienię libgadu na nowsze... Może coś niecoś się poprawi...
Flind
to ja miałem ostatnio takie cos ze komp mi sie zaiwiesił wiec go zrestartowalem. po właczeniu ponownie okazało sie ze jeszcze zanim sie zalogowałem na GG to inny program mi wykrył ze całyc zas byłem dostepny. nawet wtedy jak był wyłaczoiny komp
case
QUOTE(Puma)
jak ikonka miga w K to w gg jestem wtedy widoczny jako dostepny i tam znikam i pojawiam sie choc niby K sie nie polaczyl. Teraz jak K sie laczy (miga) i ktos z gg mi napisze wiadomosc to w tajemniczy sposob K odbierze to i juz wtedy na dobre sie polaczy z serwerem gg.


u mnie sprawa ma sie identycznie, ale zdazylem sie juz do tego przyzwyczaic wink.gif wiec nie sprawia to mi juz problemu -> w koncu sie polaczy jak trzeba, troche gimnastyki i jest biggrin.gif
pozdr.
---------------------------
rap4u.prv.pl
piotr.ek
QUOTE(case)
u mnie sprawa ma sie identycznie, ale zdazylem sie juz do tego przyzwyczaic wink.gif


Ja niestety az tak cierpliwy nie jestem i poczekam, az ktoras z kolejnych wersji Konnekta bedzie laczyla sie z serwerem rownie dobrze, co zwykle GG... Zaluje bardzo, ale niestety u mnie K nie laczy sie w sposob 'normalny', a na gimnastykowanie sie nie mam ochoty sad.gif W logu mam zawsze albo:

_GG| // gg_watch_fd() didn't receive packet (errno=0, No error)

albo:

_GG| // gg_watch_fd() didn't receive packet (errno=13, Permission denied)

przy czym GG nie ma najmniejszego problemu z polaczeniem :shock: Poczekam wiec... See ya!
Puma
To staje się już tragiczne te połączenia K z serwerem gg, teraz np. łącze się już 30 minut i d... . Jesli następna wersja niczego nie wniesie w poprawę tego stanu rzeczy to niestety przejdę na inny program.
Ludwik
Nie wiem jak w twoim wypadku, ale ostatnio (wczoraj wieczorem napewno) nie działały wszystkie serwery gg - łącznie ze stroną www. Więc to nie musi być problem z Konnektem.
hao
Fakt, ostatnio kilka razy zupełnie padał serwer GG... W nowym K będzie libgadu oddzielnie, razem z kodem źródłowym, więc jak kogoś bardzo to wkurza, to może sobie poszukać błędu ;P
log_out
niestety !! u mnie tez sie nie laczy albo laczy sie w bolach i cierpieniach, zauwazylem ze K ma straszne problemy z laczeniem sie gdy lacze jest przeciazone lub gdy gubi pakiety, GG w takich przypadkach laczy sie mimo wszystko. Ostatnio niestety czesto siedze na GG gdyz K po prostu nie chce mi sie polaczyc a migajaca 3h ikonka laczenia jakos rozprasza moja uwage;) wole zapalone sloneczko wink.gif mam naostrade a w tle a kazy nie urzywam
Bora
Niestety u mnie dziś konnekt nie chciał sie odpalić (moze wcześniej to sie zdarzało, ale łączył sie po pewnym czasie ale teraz były wyjątkowe problemy.) Już wcześniej zauważyłem że konnekt dobrze przejmuje połączenie włączonego gg wiec odpaliłem gg na moje konto a potem konnekta. Odrazu przejął połączenie.
wydaje mi sie że powinna to być pierwsza w kolejności poprawka i najważniejsza bo przez to dużo osób rezygnuje z konnekta.
Jak narazie będę sie z tym męczył ale nie do przesady.

Hao mam pliki reports.log i konnekt_bck.log zachowane (bo chyba w tym robi logi) jak chcesz prześle ci albo udostępnie.

I taka mała propozycja żeby zrobić możliwość wrzucenia logów na serwer.
werw0e
nowa wersja idzie jak błysk ;] chyba że to tylko wyjąkowa sytuacja i nic w gg.dll nie było zmnienione laugh.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.