Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Emoty raz sa raz nie
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
Nabassu
otoz jak wpisuje skroty, to emoty pokazuja sie. ale gdy robi to rozmowca to albo nie pokazuja sie (np : >), lub pokazuja sie wybiorczo, lub jeszcze pokazuje sie ixik czewony i tresc skrotu, jakby emota mial, ale nie mogl zaladowac do okna. oczywiscie jak w wiekszosci przypadkow na tym swiecie, wszystko dzialalo wczesniej : ) p.s. komendy oczywista bez tych spacji miedzy dwukropkim. a, zapomnialbym, od jakiegos czasu kiedy moja luba pisze <przytul> to dostaje <;przytul>, czyli jezor i rzytul w <>.
sprawdzalismy, ona pisze poprawnie. zestaw emotow standartowych z gg, tych ladnych. wykladaja sie te same emoty ktore, gdy pisze je ja, dzialaja. na screenach jest wczesniejszy : | jak jeszcze dzialal ale w tej samej rozmowie np juz : > nie dziala.

wyglada na to ze tylko w tym jednym przypadku tak sie dzieje. znaczy w rozmowie rownoleglej dzis uzylem ':>' i pokazalo.
a i nie wiem czy chodzilo ci o ta opcje co w zalaczniku.
siedze na gg. jabbera mam 2 osoby od niedawna wiec nie mialem okazji.
ten konfig emotow dzialal, na dniach te krzaczki sie zaczely robic. jest lekko sklejany z 2 konfigow na koncu.
dziwnych znakow nie mam. czytalem wczesniej FAQ.
co ciekawe w histori po wlaczeniu opcji tez nie pokazuje tych samych emotow. pech chcial ze kasuje historie dosc czesto, i jak tylko sprawdzilem ze nie wyswietla na przykladze tej samej osoby wlasnie, to skasowalem. nie wiem jak z innymi kontaktami ale wydaje sie ze to odosobniony przypadek.
riddle
Jeśli możesz, załącz swój plik emots.txt ... (załącznik w edycji posta).
Upewnij się, że nie masz dziwnych znaków w ścieżce dostępu do katalogu z emotkami.
Czy dzieje się to na wszystkich sieciach? Czy tylko z tą osobą? Czy wyłączyłeś powiadomienia o błędach wysyłania?
Olórin
To wszystko zależy od zestawu emot...ja mam zestaw gg3d.com dla konnekta i wszystko jest ok smile.gif
Nabassu
no ale dzialalo. i tylko w jednym oknie sie psuje.
riddle
Chciałem zauważyć, że w tej paczce część tekstu do emot jest w () a część nie. Dodaj wszędzie brackety a potem sprawdź plz.
Nabassu
ale owo : > np jest w () i nie wyswietla, poza tym plik nie byl mogyfikowany od 2 miesiecy i dzialal dobrze do paru dni wstecz. no i na innych wyswietla. ale dodam (). p.s. ten plik tak wygladal w oryginale, dokleilem mu tylka ta koncowke

dobra, juz wam nie zawracam glowy. jakos dam rade. pozdrawiam!

kurcze! juz nawet skasowalem konto znajomej i zrobilem od nowa, bo myslalem ze cos namieszalem w ustawieniach, ale nic. nadal nie wyswietla. i tylka jak rozmawiam z nia. dziwne to. korektora mam wlaczonego, ale wylaczalem wtyczke i nadal tak samo.
Nabassu
nowosc! teraz do <dupa> (sory) tez dopisal ';'. czyli mam <;dupa> :/
riddle
Spróbuj z innym zestawem emotek (na przkład to gg3d.com) i powiedz czy nadal się sypie.
Nabassu
piknie, mam gg3d.com i te same skroty sie sypia <;przytul> <;dupa>
itp. tylko na tym jednym kontakcie
Nabassu
dzis zauwazylem, ze jak do mnie znajoma pisze, to sie wykrzacza np 'p' w <przytul> ALE! dzis kolezanka sie walnela i napisala >przytul> a mi wyskoczylo z tradycyjnym bledem >;przytul>. umieszcza mi ';' przed p. po malym tescie przed b tez. bo napisalo mi >;dupa>. bardzo to dziwne. tylko ten jeden kontakt. emoty brand new, gg3d.com. zreszta, na kazdych sie sypie. :> nie dziala. <sex> nie dziala. :) :( dziala. teraz sobie mysle, ze wywala mi emoty ktore maja '>' w nazwie. >hahaha> z bledem > wyswietlil normalnie tak jak zostalo napisane. w <> wyswietlil tak samo, czyli bez gifa. tylko jak narazie przy przytul i dupa dopisuje ;. testujac losowo kilkanascie emotow, widze ze sypia sie te w <>. kolejno, testujac emoty nie zawierajace <>, nawet bez :>, okazalo sie ze dzilaja ( :* :) :( itp). jakies pomysly? pozdrawiam!
Bo$s
Przepraszam, że odświeżam, ale mam taki sam problem. Chodzi o to, że u mnie też jest czasem wstawiany średnik przed p i przed d. Używam emot gg3d.com. Co z tym zrobić ?
keeveek
masz wtyczkę koreKtor?

(bosz, nie zauważyłem jaki stary to temat..)
Bo$s
Nie.. nie mam. Włączone wtyczki:
CODE
## [CORE]      --- Core columns set ---
## [CORE]        *  plugin - plugins\update.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\checky.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\gg.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\ggimage.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kTransfer.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\Konnferencja.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\exPIMP.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\DzielniK.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kRadio.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\krss.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kDodatki.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\mejliK.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\tabletka.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\Grupy.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\GetToKnow.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kAway2.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\notify.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\sound.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\linKer.dll
## [0x0093]         Inicjalizacja wtyczki linKer w wersji 1.0.0.0 [ kAPI v. 0.2.0.0 ]
## [CORE]        *  plugin - plugins\TloK.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\sms.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\statuseK.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\szuKacz.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kIEview.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kLock.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kstyle.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\ZniKacz.dll
Thufir
Ja też mam taki problem, pojawia się przy emotach standardowych jak i przy gg3d ale dotyczy on tylko emotki <przytul> pozostałe jak na razie są ok.
Thufir
Sprawdziłem jeszcze na zestawie gg3d.com i też jest taki problem. U mnie jak na razie tylko z emotem <przytul> Zainteresował się ktoś tym może? Albo ma rozwiazanie tego problemu? Zaznaczam, że jak ja wysłam emota to jest ok, a jak dostaję to mam <;przytul>
misia
niestety ja tez to zauwazam,
tylko ze jak ja wysylam <przytul> to jest ok, jak dostaje "<przytul>" to wychodzi z tego <;przytul>

tak samo mam z ";>" ode mnie bez problemy wychodzi emotka, jak dostaje to czasem jest gif a czasem text, nie wiem od czego to zalezy bo w obydwu przypadkach jest pisane tak samo :|

Bo$s
U mnie zaczęło się jeszcze z <;papapa> :/
zgredzik
u mnie tez to wystepuje ;/ wudaje m isie, ze to jest jakas zmiana w wysylaniu emotow w gg, bo jak wysylam z konnekta na konnekta to wszystko dziala bez problemu.
Thufir
misia ja mam dokładnie to co Ty.. Przytul ode mnie dochodzi bez problemów, ale już dostaję jako <;przytul>

Ale widzę developerzy i autorzyy mają nas w... głębokim poważaniu :/
Martaaa
ok tez mam ten problem.. ale czy nikt nie wie jak go naprawic ?! =/
twilight
witam, mam ten sam problem. nie widzialem tego topica i juz napisalem gdzie indziej jak to u mnie wyglada (screen)

http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...ost&p=81665

taka mysl: jak wczesniej to ludzia dzialalo to moze jakis update powoduje to zachowanie??

osobicie jestem konnekt newbie (wczoraj zainstalowalem), wiec u mnie nie dziala od poczatku blink.gif

pozdrawiam
cichywilk
ja dodam że również ostatnimi czasy borykam się z tym problemem. Troszkę siedziałem i bawiłem się na mój chłopski rozum, ale nic to nie dało. Zauważyłem tylko że działa dobrze (przykładowo) kiedy kopiuję zestaw emot z gg 7.0 i nie niewyłączając konnekta daję je do użytku. Niestety przy restarcie problem powraca. Nie chcę rezygnować z konnekta bo już bardzo długo z nim jestem tongue.gif ale mnie to wpienia (po ludzku). Może jakiś mądrzejszy od mnie coś poprawi. Pozdrawiam.

Dodam ze zmiany w pliku emot.txt z () "" i innymi nic nie dają.
Nawet po kopiowanie plików 2 raz i po nazywanie ich tam samo tylko z końcówką "_na" w moim zestawie ikon nic nie dało.
Sija
gdzies chyba czytalem na forum, ze jest to zachowanie nowych wersji gg (7.1 bodajze)
daroc
Mam znajomego, który używa konnekta i po prostu w niektórych rozmowach nie zamienia np. <hahaha>
Bardzo dziwne toto...
Orion90
Wygląda na to, że błędy w przysyłaniu emotów od poszczególnych kontaktów są zależne od wersji komunikatora GG jakiej używa rozmówca.
Mam podobny problem tylko z jednym kontaktem. Niepoprawnie działają emotikony w znacznikach <> które ja dostaje. Wysyłane przeze mnie są ok.
Radek
Dolączam swój głos o pomoc, mam ten sam problem i wyglada identycznie jak u przedmówców sad.gif
D_I
ja również proszę o jakąś pomoc
adka
Zrobiłam mały eksperyment: zepsute emotki dostaję od osób ktorzy używaja gg 7.7.0 no i ... Viste;/ Na Xp'eku nie ma tego porblemu wiec moze w tym tkwi porblem.
nowako84
fajnie by było gdyby jakiś spec w końcu zrobił porządek z tymi emotkami z gg7 blink.gif
zukers
mam taki problem ze swoimi emotsami ze nieraz w oknie rozmowy jak klikne "emotikony" to w ogole nie ma zdnej reakcji nic sie nie wyswietla, pomaga tylko restart calego konnekta, nie czesto sie tak robie ale jednak wersja 6.22.137 a emotsy tylko jakies defaultowe z GG sa.
Bo$s
Piszcie czy używacie kIEView czy kDuoView... Z tego co wiem to w kDuo można tak pogrzebać w pliku z emotami (jeśli dobrze pamiętam to trzeba ustawić, tak że działa tylko ;D, a np ;d już nie, analogicznie z ;P), że unikniemy takich rzeczy.
Radek
Z desperacji jeszcze raz zapytam, czy ktoś jest w stanie "rozpracować" ten problem? Naprawdę jest to męczące bo u mnie większość emotikon się kaszani sad.gif . Dodam, że przekopiowałem cały folder z buźkami z oryginalnego GG i zaznaczyłem w opcjach wyświetlania emot aby brało tą lokalizację pod uwagę... i niestety nie pomaga mad.gif . Przychodzące emoty są całkowicie popierniczone. G... jedno!

Pzdr.
keeveek
może tak zwróć uwagę na to, że plik emots.txt w konnekcie się prawdopodobnie różni od plików z GG? więc samo przekopiowanie Ci da tyle co nic smile.gif
Radek
Przekopiowałem wszystko więc także i emots.txt, który znajduje się w każdym z trzech oryginalnych folderów z GG dry.gif . I kopa...
keeveek
przekopiuj taki plik z jakiegoś zestawu emot do konnekta...
Radek
Czy chodzi Ci o to żeby zastąpić oryginalne emots.txt z GG odpowiednikiem z jakiegoś zestawu, który można dodatkowo ściągnąć? Troszkę to nielogiczne, bo który byłby lepszy od oryginału biorąc pod uwagę, że jak wysyłam to do kogoś z GG nie ma problemu z wyświetlaniem a ma to samo w folderze emots.
syriusm
sprawa prosta smile.gif
w pliku txt emotikon trzeba edytować tą linijke

"<przytul>","przytul.gif"

zmienić na

("<;przytul>","<przytul>"),"przytul.gif"

analogicznie z innymi:)
i zrestratować konnekta
proste:D czyż nie?wink.gif
Radek
Niestety u mnie bez zmian sad.gif . Np "usta" wyświetla się bez dziwnych znaków a jednak zamiast emoty wyskakuje <usta>. Załamka...

Pzdr.
Murnik
Oo trzeba pobrać odpowiedni zestaw emotek tez tak miałem pozdro
Radek
Odpowiedni? Tzn. który? Możesz przybliżyć szczegóły?
Pytam choć w sumie dobrze wiem, że zmiana samych zestawów emotikon nie zda się na nic sad.gif .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.