Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pulpit w konnekcie ?
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
LamBerT
wpadłem na coś takiego, zeby zrobic zakladke "Pulpit" i tam w jakis magiczny sposob przeniesc pulpit (z pomniejszonymi ikonkami rzecz jasna no i w formie listy), a na pulpicie wlaczyc opcje "hide desktop icons" i wtedy np. jak cos sciagasz na pulpit to bezposrednio na nim tego nie widac bo ikony sa schowane, ale w zakladce w konnekcie jest biggrin.gif i mozna kazdy plik odpalic, rozpakowac czy co tam chcesz
pulpit w komunikatorze

co o tym myslicie? da sie zrobic ?
GuZiK
Nie myślimy. Podpatrz wtyczke Faworki, może Ci sie choć troche spodoba smile.gif
bakerss
W faworkach da sie dodać pulpit, ale potem każdy kolejny ściągnięty plik trzeba recznie dodawać ;] Wiec to nie o to mu raczej chodziło ;] chyba ze dodać folder pulpit ;]
Lwiczek
Ale po co To miescić w konnekcie? :> Nie prościej - PPM na taskbarze, potem wybieramy paski narzedzi i pulpit - potem tylko dosuwamy to do krawędzi tak żeby bylo widac tylko napis pulpit i juz - mamy cala zawartosc pulpitu po kliknieciu strzalki rozwijajacej menu... a po kliknieciu dowolnej pozycji na tej liscie LPM wykonuje sie normalna domyslna akcja zas pod PPM mamy normalne windowsowe menu... wink.gif
skolima
Pomysł Lwiczka jak najbardziej sensowny. W Faworkach wymagało by to dołożenia funkcjonalności. Można by to zrobić na zasadzie wskazania katalogu, który wtyczka ma skanować co powiedzmy 500ms, i na bieżąco uaktualniać kontakty...
GuZiK
Wiem, że Faworki tego nie potrafią, jednak na okrętke może sobie dodac folder pulpitu tongue.gif
LamBerT
ale mnie chodzi z pelna fnkcjonalnoscia pulpitu (tzn. PPM click+slide do rozpakowywania winrarem np.) biggrin.gif

lwiczek -> pomysł nie nowy, ale ja myslalem o rozbudowanie konnekta o nowa opcje biggrin.gif

guzik -> owszem wlasnie przy uzyciu wtyczki faworki pomysl ten przyszedl mi do glowy biggrin.gif
skolima
Hem... to wymaga już większej ilości pracy. Poszukaj gotowych kontrolek, to powinno się w jakimś sensownym czasie dać zrobić... tongue.gif

Już jedną znalazłem : Folder View. Shareware... ale kod udostepniają, gdyby tak "pożyczyć sobie kawałek".... Skompilowane do dll'ki .net . Mój błąd. Kodu brak.. ale to w końcu .net, sa śliczne dekompilatory.
Lwiczek
Ale jak już pisałem - wspomniane przeze mnie rozwiazanie umożliwia na przykład rozpakowanie czegoś winrarem... tongue.gif
user posted image

A co do rozbudowywania Konnekta... to ma być komunikator a nie nowy system operacyjny tongue.gif
riddle
Można też

Win + R -> . (wpisać kropkę) -> Enter

W systemach NT odpali katalog profilu, więc trzeba jeszcze 1 katalog dalej browse'ować, ale na starszych systemach to odpala Pulpit.
Lwiczek
Wogóle sposobów na dostanie się do elementów pulpitu jest wiele [można jeszcze Win+E wink.gif] no ale po co sobie życie utrudniać skoro można je wszystkie mieć na pulpicie i taka jest chyba jego idea wink.gif
Olórin
WIN+M, WIN+D...
.nomis
Ja to mam w ogóle taką wizję żeby Konnekt był zintegrowany z pulpitem. Żeby nie było tradycyjnej listy kontaktów, tylko żeby kontakty były widoczne na pulpicie jako tradycyjne pliki. Za ikonki mogłyby robić choćby avatary smile.gif. Możnaby wywoływać najwyżej małe okienko z opcjami.
Ktoś wie o co mi kaman? Byłoby boskie, ale pewnie nawet nie w wersji 7.0...
Lwiczek
Hmmm... Miranda i wtapianie listy w pulpit?
.nomis
Nie korzystałem, nie wiem smile.gif Ma ktoś screena? Tak żebym nie musiał się babrać smile.gif
Lwiczek
Hmm... Akurat zrzutu ekranu nie mam pod ręką, ale często widywałem właśnie mirande jako element pulpitu... IMHO - srednio praktyczne rozwiazanie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.