Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Blokada odczytu wiadomości
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
lukasz-m-1989
Bardzo przydatna (w szczególności dla mnie) była by wtyczka, jaka istnieje w programie AQQ. Jest nią blokowanie odczytu wiadomości. Polega to na tym że użytkownik jest dostępny, ale jeśli dostanie wiadomość to musi podać (ustalone prędzej przez siebie) hasło. Troche skomplikowane, ale bardzo przydatne smile.gif
pi3ciak
No tego wlasnie caly czas szukam smile.gif maly przydatny bajerek by mogl byc. Np. jest taka sytuacja ze odchodze od kompa a niechce zeby ktos czytal wiadomosci jakie do mnie dochodza biggrin.gif ustawaiam haselko i jest po klopocie.. smile.gif AQQ takie cyko ma biggrin.gif ale procz tego nic fajnego w nim nie ma ;/ biggrin.gif

No a ponizej obrazek jak wyglada to w AQQ smile.gif i o co i obrazowo NAM chodzi tongue.gif

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (o.JPG)
riddle
pi3ciak: Ustaw sobie wygaszacz na hasło.
lukasz-m-1989: Jak wyżej. Plus masz wtyczkę olewKa do ignorowania wiadomości od wszystkich w danej chwili.
pi3ciak
no wiesz to tylko propozycja co nie? przydatny byl by taki bajerek ... ;D
saCOOL
Podpisuje się pod pomysłem biggrin.gif chodzi o to że czasem po prostu nie chce wyłączać komunikatora jak gdzieś ide, ale żeby inni mieli możliwość używania w tym momencie kompa. Moja siostra używa WP, jak ktoś do mnie napisze to kNotify zasłania wyskakujące okienko PW (to jest akurat bardzo mało przekonujący przykład biggrin.gif to zły przykład)..
Ok., nie chce wyłączać Konnekta (chociażby dlatego, że monitoruje zmiany statusów) ale nie chce żeby ktoś czytał moje wiadomości, może nawet nie chce żeby ktokolwiek wiedział że je dostaje smile.gif.. powiedzmy wybór taki biggrin.gif ustawiamy hasło przy wychodzeniu i zaznaczamy czy info o nowej wiadomości da się wyświetlać (przykład: zostawiam Konnekta włączonego, wpuszczam na kompa Siostrunie z prośbą – Siostrunia, jak tylko XX napisze do mnie wiadomość to daj mi znać ok.? inna sprawa że Siostrunia nigdy w życiu mi wiadomości nie czyta, ale są jeszcze inni korzystający z kompa biggrin.gif)..

Ja więc propozycje popieram biggrin.gif najlepiej jakby można było ustawić totalną minimalizacje (tylko ikonka w traju i tyle) pod hasłem ofkozz biggrin.gif z możliwością określenia czy info o nowej wiadomości ma być dostarczone..
jiobel.
A nie lepsze są profile w Windowsie?
Szybkie Win+L i z głowy problem.
pi3ciak
A po co zmieniac itd. sie logowac smile.gif wtedy komp sie troszke napewno przytnie bo jak na jednym proflimu mam odpalone programy to jak ktos inny przelaczy sie na inny profil to juz tak nie chodzi system lajtowo smile.gif a tak np.w MENU konnekta klikasz "zablokuj" i sobie mozesz spokojnie isc na browarka, bedac oczywiscie na GG np.i wiadomosci beda do ciebie dochodzily,system nie bedzie obciazony,inni beda mogli spokojnie korzystac etc. :> no mowie zainstalujcie sobie AQQ i tam macie w menu taki maly bajerek wink.gif
A tu w jaki prosty sposob sie to wlacza dla tych co nie kumaja o co chodzi smile.gif

Potem oczywiscie sie progz minimalizuje,a gdy ktos chce ga wlaczyc wyskakuje okienko zeby wpisac haselko smile.gif

Pomyslcie ludzie pomyslcie...
saCOOL
No i właśnie tutaj leży problem Konnekta, który już od długiego czasu obserwuje tongue.gif jak ktoś podda ciekawy pomysł warty rozpatrzenia i wcielenia w życie, kilka osób w koło zaczyna nawijać o alternatywnych możliwościach rozwinięcia tego zagadnienie tongue.gif biggrin.gif..

Nie chce zmieniać profilów, ustawiać wygaszacza pod hasłem ani ignorować wszystkich wiadomości.. Chciałbym mieć możliwość włączenia opcji zablokuj, która spowodowałaby zminimalizowanie okna programu (z zabezpieczeniem powrotu: hasłem) tongue.gif biggrin.gif.

Taka była propozycja początkowa, taką popieram i jak najbardziej się zgadzam z pomysłodawcą. Wiem że każdy by coś chciał tongue.gif i wiem że jak jestem taki mądry to powinienem samemu się zabrać do takiej wtyczki tongue.gif ale została zapodana propozycja, więc się pod nią podpisuje biggrin.gif..

Pozdrowienia dla wszystkich, piwo dla tego kto pomysł zrealizuje biggrin.gif..
Aule
Eee. Powstało SDK do Delphi, grono osób mogących pisać wtyczki wzrosło, więc, do dzieła...
NelQ
saCOOL - coś takiego było proponowane już daaaaawno temu, ale nie było odezwu: KLIK
pi3ciak
To moze teraz bedzie jakis odezw smile.gif co sie odwlecze to nie uciecze nie biggrin.gif
saCOOL
Może i było, ale skoro dawno temu, to jest szansa biggrin.gif czasy się zmieniają szybciej niż myślimy biggrin.gif

Zbiorę teraz pomysły:

--> Opcja minimalizowania programu do traya (menu / przycisk na panelu głównym / skrót klawiszowy, lub któryś z F’ów [F2 – F12] / a najlepiej to po prostu opcjonalność biggrin.gif czyli do wyboru tak jak przy innych wtyczkach biggrin.gif wybierasz co i gdzie chcesz biggrin.gif)

--> Powrót programu (Konnekta) za podaniem hasła

--> możliwość określenia rodzaju ZABLOKOWANIA (tak nazwę tę opcje biggrin.gif):
1) Pozbawienie Niepowołanych Osób możliwości czytania wiadomości
2) Pozbawienie NO możliwości dowiedzenia się, że w ogóle jakiekolwiek wiadomości do nas docierają (wyłączenie powiadomienia o wiadomości podczas ZABLOKOWANIA)
3) Pozbawienie NO informacji o tym, że Konnekt jest w ogóle włączony (minimalizacja i zniknięcie z paska i menadżera zadań – jeśli to możliwe jest biggrin.gif bo jeśli nie to niekoniecznie biggrin.gif wystarczy z traya, ale jeśli się da, to bardzo fajnie biggrin.gif)
NelQ
Mam nadzieję, że pomysł ruszy, bo bardzo bym się ucieszył na taką możliwość.
pi3ciak
Teraz tylko pozostaje nam czekac i prosic tych co robia wtyczki ... smile.gif zlitujcie sie nad nami ;p w sumie to ICQ takie popularne duzo osob pisze a tez niechce nikt sie tego podjac. Podjac sie robienia wtyczki - troche dziwne ale moze nasza wtyczka bedzie wyjatkowa tongue.gif
kBlok <- moja propozycja na nazwe wink.gif

hehe czyli wszystko juz jest aby wtyczki brakuje takiej blink.gif
arct!c
pozostaje czekac, a nadzieja matka głupcow smile.gif A jedyne co pozostaje to nauczyc sie jakiegos jezyka programowania i samemu realizowac swoje pomysly. A co do tego iz wiele pomyslow pozostalo bez realizacji, to powiem tylko ze 'piszacy' to nie tylko 'maniacy' ktorzy siedza przed C++ 24/h i pisza wtyczki, maja inne sprawy, a konnekt to dla nich hobby, wiec nie wymagajmy Bóg wie czego od nich, i ze wszystko co sobie 'zapragniemy' to oni robic beda.

Sama idea pomyslu nie jest najgorsza, ale mogla by sie stac na dluzsza mete meczaca, wiec ja wybieram WIN+L
pi3ciak
nie wymagajmy nie wymajagmy.. a kto tu wymaga?? jaki jest temat tego dzialu forum?? "PROPOZYCJE" sie zdaje wiec zdajemy razem tutaj z chlopakami propozycje ;D
lookasz20
Pozwolilem sobie odswiezyc ten temat. Moze ktos podjal jakies proby napisania czegos takiego?
gilek
będzie w nowej wersji tabletKi tongue.gif
saCOOL
Taaa.. A ja Kocham Walentynki.. tongue.gif tongue.gif tongue.gif..
tomaszmarek
Kurde a była by możliwość zrobinia histori na hasełko?
Olórin
Będzie zintegrowane z tą samą funkcją, w przyszłości wydzielę to do osobnej wtyczki i blokowanie histori będzie można włączyć osobno. Tak na prawde w tej chwili jedyne co nie jest blokowane to toolbar w oknie głównym wink.gif
Hunter67
Hm.. temat znów ucichł. A ja nie widze możliwości ustawienia hasła w tabletce wink.gif
Chyba, że mnie ktoś oświeci smile.gif
saCOOL
A kLock to co?
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...45&hl=kLock

EDIT @up: Wyprzedziłeś mnie o sekundy biggrin.gif
Hunter67
O kurcze, nie wiedziałem, dzięki wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.