Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kokoart
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
Mikołaj
Nowe okno z dodanymi headerami oraz dla porównania stare:

W tle widać grafikę z komiksu internetowego Kokoart (styl publikowany za zgodą autora).

Styl poprawiony. Stała szerokość bloku send/recv zapobiega występowaniu błędów z poprzedniej wersji. Działa poprawnie w historii i z różnymi rozmiarami okna.

Aby otrzymać efekt widoczny na starym screenie wystarczy usunąć z końca pliku kieview.css fragment:
CODE

.send .header .nick
    {
        background: url(sendbg.gif) left top repeat-x;
        border: 1px solid #94B3DF;
        width : 100%
    }
    
.send .timestamp,
.recv .timestamp
    {
        position: relative;
        top: -15px;
        float: right
    }
.recv .header
    {
        
        border: 1px solid #CCCCCC;
        background: url(recvbg.gif) left top repeat-x;
    }


Styl WindowsXP : RoyalFour 1.2
Ikonki i fonty : Spass_modena minimalnie zmodyfikowany

Styl css+grafika
Stary pobrany 168 razy
-- file is missing --
skolima
eee.. Olórin? o czym Ty ?

Zobacz jak styl wygląda, i co się rozjeżdża przy innej szerokości. Ja z bratem chwilę kombinowałem jak css poprawić, ale brak mi pomysłów...

Problem jest w tym, że lewa i prawa krawędź okienka wiadomości (czarne border'y) nie są częścią cssa, tylko grafiki tła. W css nie udało się takiego efektu uzyskać - brakuje div'a obejmującego całą serię wiadomości od pojedyńczej osoby.
ikari
Co do uzyskania tego efektu w CSS : gdyby kIEView było kMoziViewem albo IE7 już wyszło (i obsługiwało pełnię CSS) to można tam dać background-fixed - wtedy tło byłoby nieruchome i dawało złudzenie przezroczystości całej warstwy... o właśnie - ten sam efekt można uzyskać dając tło pod body i przezroczystość diva z tekstem. Tylko, że wtedy same literki też niestety zrobią się przezroczyste (nie możemy manipulować HTMLem sad.gif)

Dla zainteresowanych IE7 i CSSami smile.gif a także chcących użyć tego w IE6:
ComplexSpiral - demo nieruchomego tła
Strona ze skryptami "IE7"
lhs
To ja jeszcze dorzucę: www.doxdesk.com/software/js/fixed.html
ikari
Wydaje mi sie, że te ze strony 'IE7' dzialaja szybciej smile.gif Zwlaszcza stale pozycjonowanie elementow - u mnie faktycznie jest nieruchomo tam, gdzie ma byc. Na tej stronie ktora podlinkowales wszystko porusza sie skokowo smile.gif
Oliush
Mikołaj jak bys mugl jeszcze dać link do tego pierwszego wygladu (Obrazek po lewej), byłbym wdzięczny ;P

Podzro smile.gif

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
Mikołaj
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (kokoart_fixed.zip)
Styl poprawiony. Stała szerokość bloku send/recv zapobiega występowaniu błędów z poprzedniej wersji. Działa poprawnie w historii i z różnymi rozmiarami okna.

Aby otrzymać efekt widoczny na starym screenie wystarczy usunąć z końca pliku kieview.css fragment:
CODE

.send .header .nick
    {
        background: url(sendbg.gif) left top repeat-x;
        border: 1px solid #94B3DF;
        width : 100%
    }
    
.send .timestamp,
.recv .timestamp
    {
        position: relative;
        top: -15px;
        float: right
    }
.recv .header
    {
        
        border: 1px solid #CCCCCC;
        background: url(recvbg.gif) left top repeat-x;
    }


Nie mogę wyedytować pierwszego posta. Ktoś wie dlaczego?
alberht
ładne, podoba mi się ta wersja bez nagłówków

@Mikołaj: byłeś może niegrzeczny ostatnio?wink.gif
KOWAL1
siemanko wszystkim jako nowy uzytkownik konnekta nie mam pojecia o czym wy piszecie ale spodobal mi sie ten styl i mam go juz wgranego ale te okna sa nie przezroczyste i straznie rozjezzdia mi sie ta animowana laseczka czy ktos mi to moze wytlumaczyc co mam z tym zrobic ale po naszemy czyli krok po kroku plis tongue.gif
Wscieklak
well jestem tu nowy tongue.gif i mam hmm problemik niewielki ...
otoz obraz nie rozciaga mi sie na cale okno rozmowy :/
tzn. mam obraz w rozmiarze standartowym a reszta okna jest biala ...
i teraz pytanie: tak ma byc czy ja cos mam skopane? jesli cos zle to jak to poprawic smile.gif z gory dzieki

no i faktycznie hmm belka tego co do mnie pisza jest nieprzezroczysta ... poza tym miedzy moja belka a odpowiedzia pojawia sie szary pasek sad.gif
moze ktos wyjasnic w miare prosto jak to poprawic?
r0mek
QUOTE(Wscieklak @ 17.04.2007 - 16:49) *

well jestem tu nowy tongue.gif i mam hmm problemik niewielki ...
otoz obraz nie rozciaga mi sie na cale okno rozmowy :/
tzn. mam obraz w rozmiarze standartowym a reszta okna jest biala ...
i teraz pytanie: tak ma byc czy ja cos mam skopane? jesli cos zle to jak to poprawic smile.gif z gory dzieki

no i faktycznie hmm belka tego co do mnie pisza jest nieprzezroczysta ... poza tym miedzy moja belka a odpowiedzia pojawia sie szary pasek sad.gif
moze ktos wyjasnic w miare prosto jak to poprawic?



No mam to samo... czy ktoś wie jak na to zaradzić?? chodzi o to żeby tło powiększało się jak powiększę okno. I żeby pola za wiadomościami były transparentne...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.