Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Fiat
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
riddle
Kolejny styl tworzony dla kIEviewa od podstaw, bazowany na stylu do Adium X.

Nazywa się wdzięcznie Fiat, jest minimalistyczny, nie ma wszystkich ficzerów oryginału, nie trzeba mówić czemu.

Działa na kIEview 0.1.8.3.

Wersja 1.0



Zrzut oryginalnego stylu dla komunikatora Adium X.

Znane błędy.
  1. Grupowanie wiadomości musi być włączone w dwóch polach w ustawieniach, albo wcale. kIEView, jeśli włączymy "Grupowanie od tego samego kontaktu" a wyłączymy "jesli czas sie nie zmienil" potraktuje nastepna wiadomosc nie jako .sendnext / .recvnext tylko .send / .recv - przez to czas wiadomosci nastepnej jest pozycjonowany 20px od gory, zamiast o 0.
  2. Jesli napiszemy cos, osoba w oknie rozmowy zmieni status, a potem cos napiszemy i czas sie nie zmieni, to powstaje brzydka przerwa. Nie potrafie tego usunac, to najprawdopodobniej blad IE. Obazek przedstawia co sie dzieje:
    Kliknij, aby zobaczyć załącznik (screenshot1119269638.jpg)
    Można tego uniknąć, wyłączając grupowanie oczywiście. :-) Podobnie jak inne bledy zwiazane z marginesami.. bez tego jest calkiem niezle. smile.gif
  3. Jeśli nie macie szerokości okna takiego jak ja, to musicie w pliku CSS podmienić wartości right: % ... im więsze okno tym większa wartość - inaczej czas / data się przesuwa w prawo / lewo. Przepraszam za tą niedogodność - jedyne co mogę powiedzieć na swoje usprawiedliwienie to, że domyślna wartość działa przy standardowym rozmiarze okna +/- 30px
  4. Tak, wiem, że data i czas wychodzą poza swoje miejsce, ale jest to lepsze niż zawijanie, bo nie nachodzi na wiadomości w ogóle, ani na inne pola z datą i czasem. Jeśli bardzo Wam zależy aby poznać datę, zaznaczcie wiadomość, skopiujcie i wklejcie poniżej - tam będzie napisane.

Dodam jeszcze, że możecie sobie zrobić "wersja a'la lhs" .. - z .timestamp font-size: 8px; left: 4px; width: 50px; i bez right; oraz bez white-space; .... jak ktoś umie, niech sobie zmodyfikuje, ale pojawi się problem zachodzenia timestampa na następny timestamp.

Licencja: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/pl/

PS: Proszę nie raportować problemów związanych z tym, co opisałem już w tym poście. Proszę.

(71)
Pobierz: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (rid_fiat.rar)
pc24
Mam jedno pytanie. Gdzie powinienm wstawić font-weight: normal; aby moje wiadomości nie były pogrubione?

user posted image
riddle
Wow.. dziwny błąd. Ale już wiem o co chodzi.. po prostu kIEView kopiuje wartości z ustawień Wygląd i aplikuje je do stylu. Jak CSS nie ma wartości, które by override'owały tamto, to robi się kaszana.

QUOTE
.send .body,
.sendnext .body,

.recv .body,
.recvnext .body,
.quickeventnotmal,
.quickeventwarning {
font-weight: normal;
}
shw
dodatkowo jezeli u mnie zmaksymalizuje sie okno, to czas wyslania wiadomsoci wskakuje pod napisanym tekstem.
domyslilem sie, ze to przez ustawienie right w stylu na procenty - przestawilem na left i kilka pixeli i jest dobrze

CODE
.send .header .timestamp,
.recv .header .timestamp,
.sendnext .header .timestamp,
.recvnext .header .timestamp,
.status .timestamp,
.filesend .timestamp,
.filerecv .timestamp {
 text-align: right;
 white-space: nowrap;
 position: absolute;
 left: 4px;
 top: 22px;
 width: 50px;
 margin: 4px 0 0 8px;
 font-weight: bold;
 font-family: "Trebuchet MS", Arial, Helvetica, Tahoma, Verdana, sans-serif;
}

wyglada ok (wczesniej zamiast left bylo bodajze right: 84,5%)

a co do tego bledu nr. 2 - a nie rozwiazuje tego ustawienie kolejnosci? tzn. ustalenie stylu oddzielnie jezeli jest element klasy wysylanie i potem wysylanie i oddzielnie jezeli wystepuje klasa zmiana statusu, a po niej klasa wysylania?
w css takie rzeczy przeciez mozna robic...
riddle
shw Co do pozycjonowania to napisałem wyżej, że możecie zrobić poprawkę by lhs ( font-size: 8px; left: 4px; width: 50px; i bez right; oraz bez white-space; ). A to co zrobiłeś, spowoduje błąd z wyświetlaniem się czasu i daty w przedziale większym jak 24h - napisałem to wyżej.

Co do CSS.. IE nie rozumie selektora >, + czy ~
Devilish
http://img367.imageshack.us/my.php?image=18tr.jpg
Mam taki problem.. jak to naprawic ?
riddle
QUOTE
Jeśli nie macie szerokości okna takiego jak ja, to musicie w pliku CSS podmienić wartości right: % ... im więsze okno tym większa wartość - inaczej czas / data się przesuwa w prawo / lewo. Przepraszam za tą niedogodność - jedyne co mogę powiedzieć na swoje usprawiedliwienie to, że domyślna wartość działa przy standardowym rozmiarze okna +/- 30px


Albo po prostu zmień rozmiar okna tak, żeby było okej. Możesz także zmienić CSS jak pisał shw.
saprot
Na tym screenie widać tresc wyslanego smsa w oknie rozmowy. Ja gdy wysylam ze swojego Konnekta smsy, to wcale mi ich tresci nie pokazuje w oknie. Tak samo wysylanie plikow.

Jak to zrobic?
dulek000
Za pomocą tego wyświetlane są SMS-y w historii. Riddle użył na tym screenie swojego szablonu otwartego w IE.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.