Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wątki poboczne i mniej związane z tematem
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
miluti
Zauważyłem że nie wszystkim podoba się gdy rozwijany wątek zaczyna zbaczać z tematu, dlatego chcę wystąpić z propozycją by tworzyć takie "odskocznie" gdzieś obok zakładając nowy wątek np. w dziale Inne.

Staram się w niektórych postach wrzucić trochę humoru, niestety nie wszystkim może się to podobać lub mogą nie wiedzieć co to ironia... dlatego myślę że mój pomysł nie jest taki zły. Główny wątek będzie toczył się tam gdzie trzeba a ten kto będzie chciał się trochę pośmiać czy napisać coś poza tematem wykorzysta do tego wątek poboczny.

I co, spodobało się? smile.gif
Ludwik
Odpowiedzi do postów na innym temacie to by było straaaaaszne zamieszanie.
Flind
tez uwazam ze to by było starsze zamieszanie zreszta ciezko np przeniesc cos takiego ze hao mowi ze ma skopany dysk i zaczyna sie cała debata na ten temat to ciezko by było nagle ten temat ktory zboczył przenosic tu. pozatym zbacza sie z tematu nnie jakos z premedytacja tylko pod wpływem chwili np bo ktos cos powiedział odnosnie jakiegos tematu
case
ja osobiscie bardzo lubie wrzucic gdzie sie da troche humoru (bez przesady oczywiscie i z wyczuciem) ale niektorych i to drazni... :?
cRoMo
QUOTE(case)
ale niektorych i to drazni...  :?

Rowniez zauwazylem, ale to chyba wszystko brak checi spotykania sie na IRCu sad.gifsad.gifsad.gif (tam nikt nie zarzuci 'zbaczania' z tematu)
Przemek
Z tym ircem to jest tak że on w sumie to bezpieczny nie jest i ja np z niego nigdy nie korzystam a chetnie bys porozmawial z innymi uzytkownikami konnekta. Moze lepiej np. bylo by stowrzyc czata? I nie trzeba pobierać dodatkowych programów i bezpieczeństwo jest większe smile.gif
Flind
ja czekam na takiego na prawde oficjalnego czata lub irca ktory bedzie na stronie konnekta bo do tego czasu nie bede sie po zadnym necie lub ircu rozbijał. jak sie pojawi na stonie cos konkkretnego to napewno ja bede tam stałym gosciem i jeszcze kilka ludzikow smile.gif
Przemek
Dokładnie właśnie mi o to chodzi. Żadne irce bo to jest niebezpieczne i wirusów mnóstwo smile.gif
SandmmaN
QUOTE(cRoMo)
Rowniez zauwazylem, ale to chyba wszystko brak checi spotykania sie na IRCu sad.gifsad.gifsad.gif

cRoMo, spróbuj jakoś skonfigurowac swojego klienta ircowego, bo inaczej to nikt tam do nas nie wpadnie :-/
"Cannot join #konnekt, is invite only (+i)" <-- z tego co pamietam to Twoj klient domyślnie dawał m.in. własnie taką flagę na # :-(.
No, chyba że ktoś nam tejknął ten chan, ale w to mimo wszystko narazie nie wierze laugh.gif.
SandmmaN
QUOTE(ajarze)
Dokładnie właśnie mi o to chodzi. Żadne irce bo to jest niebezpieczne i wirusów mnóstwo smile.gif

A dużo miałeś doświadczenia z IRCNet'em ajarze ? Ja obecnie się w to nie bawię, ale swego czasu troche przesiadywałem na IRC'u i jakos nigdy mi sie nie zdarzyła sytuacja, żeby bezpieczeństwo mojego komputera było zagrożone (mowie oczywiscie o rozsadnym korzstaniu z tej sieci).
A jeżeli nawet Twoje obawy są uzasadnione, to uważam, że sprawa bezpieczeństwa na IRC'u jest związana przede wszystkim z tym na jakich kanałach bywasz, a przecież na kanale #konnekt (przynajmniej na tym, na którym siedzimy z cRoMo) nic a nic Ci nie grozi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Flind
a cromo na ktorym wy w koncu serwerze czy jak to sie tam nazywa smile.gif siedzicie --nie chodzi mi o kanal tongue.gif bo ja juz pogłupiałem i dzis wszedłem na ircnet.pl ale to chyba nie tam
hao
Przepraszam... W jaki sposób IRC może być niebezpieczne???
Jeżeli ktoś uruchamia wszystko co mu się podeśle, to każde medium przenoszące pliki jest niebezpieczne...
SandmmaN
QUOTE(Flind)
a cromo na ktorym wy w koncu serwerze czy jak to sie tam nazywa smile.gif siedzicie

Serwery: poznan.irc.pl, lublin.irc.pl, wroclaw.irc.pl (to nie wszystkie ale te polecam ;-) - na wszystkie serwery można się połączyc na port 6667.
Wszystkie w/w są podpięte pod największą polską sieć IRCNet'u. O kanale na tej sieci pisałem w poście wyżej.
cRoMo
Przepraszam po raz kolejny, tamtym razem zapomnialem przekonfigurowac moje irssi, daltego tez kanal byl invite only. Zmienilem juz, bedzie OK smile.gif
A jesli chodzi o 'niebezpieczenstwo' IRC'a : BZDURA !!! Trzeba umiec odronic pojecie klienta IRC'a od pojecia samej uslugi IRC. Ma to o tyle znaczenie, ze te pierwsze sa dosyc czesto zbyt 'dobajrzone' i jedyne niebezpieczenstwo to wlasna naiwnosc i niewiedza. Historia z mIRC'em, ktory domyslnie uruchamial przeyslane plik i jest juz przeszloscia (opcja ta domyslnie jest wylaczona AFAIK), zatem nie ma sie czego obawiac. bardziej balbym sie uzywac Outlooka jako mojego domyslnego klienta pocztowego, niz IRC'a nawet klientem mIRC :shock: A tak w ogole, to wszystkim, ktorzy maja dostep do linuxa, u siebie na kompie badz shell'u linuxowym, polecam klienta IRC IRSSI. IMHO nie ma sobie rownych ...
Przemek
QUOTE(hao)
Przepraszam... W jaki sposób IRC może być niebezpieczne???
Jeżeli ktoś uruchamia wszystko co mu się podeśle, to każde medium przenoszące pliki jest niebezpieczne...



Dobra Hao co jest bezpieczniejsze Java czy IRC?
cRoMo
QUOTE(ajarze)
Dobra Hao co jest bezpieczniejsze Java czy IRC?

Nawet nie wiesz jak bardzo mylisz pojecia. IRC to usluga, protokol internetowy, podobnie jak e-mail, news, ftp czy gopher. A Java to jezyk programowania. Chyba sam nie wiesz o co chodzi z ta java, bo w rzeczywostosci to wlasnie aplet wykonany w tym jezyku bedzie korzystal z tego wlasnie z protokolu IRC, z tym, ze nie trzeba do tego celu miec wlasnego klienta a wlasnie tylko ten aplet. Bez obrazy, ale to co napisales, jest po prostu komiczne i niekompetentne...
winthux
Popieram cRoMo. Java i IRC to dwie zupełnie różne rzeczy.

Jeśli chodzi o aplet, który znajdowałby się na stronie napisany w Javie, to i tak uważam, że nie byłoby to bezpieczniejsze od IRCa a zwłaszcza, gdyby jeszcze korzystał z tego protokołu. Jest to po prostu kolejny program tzw. klient IRC, dzięki któremu możesz się łączyć i rozmawiać _oraz_ wysyłać pliki! Napisanie takiego apletu jest czasochłonne i tak nie poprawi bezpieczeństwa, a nawet może mieć więcej dziur niż przykładowo mIRC. Uważam, że tworzenie jeszcze jednego bezndziejnego czata jest niepotrzebne (jak już chcecie czaty to lepiej skorzystać z tych z wp czy jakiś innych serwisów). Ja osobiście oponuję za IRC. Jeśli ktoś umiejętnie korzysta to nic nie złapie. IRC jest tak samo bezpiczna i niebezpieczna usługa jak www czy ftp.

Tak na marginesie... czy do was też się po ok. dwóch razy na dzień dobijają popularnymi trojanami ??
Ludwik
Nie trzeba pisać nowego klienta IRCa w Javie - takie już istnieją.
Przypominam, że standartowa (jeśli użytwkonik nie wyrazi zgody, aby było inaczej) Java musi działać w tak zwanej "piaskownicy", która dba o to żeby wszystko co wykonuje aplet Javy było bezpieczne. I choćby nie wiem jak destrukcyjne instrukcje zawierała taka Java nie powinny się one wykonać.
cRoMo
Konczac dodam, ze nie spotkalem jeszcze apletu Javy bedacym klientem IRC, ktory potrafi wysylac i odbierac pliki... a te stanowia jedyne niebezpieczenstwo, a nawet nie same pliki tylko ich nieswiadome uruchamianie.
hao
QUOTE
Tak na marginesie... czy do was też się po ok. dwóch razy na dzień dobijają popularnymi trojanami ??


Nikt się do ciebie nie dobija. "Popularne trojany" same, rezydując na komputerze ofiary, przeszukują sieć w poszukiwaniu kolejnych maszyn z otwartymi portami przez które można się dostać (a najczęściej sprawdzają tylko, czy ktoś nie ma już tego trojana)...

Wtedy ktoś jak przejmie kontrolę nad takim trojankiem, ma od razu dostęp do pięknej listy IPek następnych wystawionych maszyn...
Przemek
QUOTE(cRoMo)
QUOTE(ajarze)
Dobra Hao co jest bezpieczniejsze Java czy IRC?

Nawet nie wiesz jak bardzo mylisz pojecia. IRC to usluga, protokol internetowy, podobnie jak e-mail, news, ftp czy gopher. A Java to jezyk programowania. Chyba sam nie wiesz o co chodzi z ta java, bo w rzeczywostosci to wlasnie aplet wykonany w tym jezyku bedzie korzystal z tego wlasnie z protokolu IRC, z tym, ze nie trzeba do tego celu miec wlasnego klienta a wlasnie tylko ten aplet. Bez obrazy, ale to co napisales, jest po prostu komiczne i niekompetentne...



Sorki i tu się myslisz smile.gif Wiem co to jest Java a Irc. Z javy miałem zaliczenie na 4 roku smile.gif tak więc chociażby podstawy mam i dokładnie wiem co to jest. Może napisałem niezrozumiale za co sorki smile.gif
cRoMo
QUOTE(ajarze)
Z javy miałem zaliczenie na 4 roku smile.gif tak więc chociażby podstawy mam i dokładnie wiem co to jest.
Ja mam kolege ktory jest na drugim roku informatyki, a ktory to pyta sie mnie 'jak to sie robi zeby zobaczyc pliki na sieci', przy czym ma na mysli FTP... To nie jest ironiczna uwaga, chodzi o to, ze dzisiejszych czasach niestety "wyksztalcenie" rzadko rowna sie "kompetencji", a coraz czesciej tylko "papierkowi"...
QUOTE
Może napisałem niezrozumiale za co sorki smile.gif
Kazdemu sie zdarza smile.gif
Przemek
Nie no aż taki ciemny to nie jestem na pewno smile.gif Trochę (przynajmniej tak myślę) znam sie.

Pozdr
Lukas77
Jezu po co sie rozwodzić... Będzie wtyka do IRC dla konnekta to nikt nie będzie miał wątpliwosci gdzie ma wejsc pogadac, Sad tylko troche chyba przysnął wink.gif Ale może ktos przetłumaczy Delphi na C++ ???
miluti
Wszedłem dziś na forum, patrzę... mam 23 posty w wątku, no dobra albo się pomysł spodobał albo krytyka aż miło...
Wchodzę, zaczynam czytać i krew mnie zalewa :evil:
UWAGA!!! W tym momencie co wrażliwści lub młodsi beta-testerzy powinni zakończyć lekturę mojej wypowiedzi...




I co to piiip ma znaczyć? Zakładam wątek o tym jak by tu piiip rozwiązać problem schodzenia rozmowy z tematu, oczywiście mój pomysł nie zyskał aprobaty (z małym wyjątkiem, dzięki chłopaki )no bo po co tworzyć nowe tematy jeśli wątek może piiiiip wyglądać jak ten. Dwadzieścia trzy wypowiedzi a do wątku odnosiło się AŻ 5 wliczając mój rozpoczynający temat.
Ja już piiiiip was nie rozumiem, z jednej strony chciałoby się czasem napisać coś "luźniejszego", z drugiej strony powinniśmy się trzymać głównego wątku bo niektórzy (od dzisiaj także ja) krzywym okiem patrzą na zbaczanie z tematu. Podsunąłem wam pomysł na rozwiązanie problemu ale komu by się piiiiip chciało tworzyć jakieś tam wątki poboczne, przecież można sobie poczytać 5 odpowiedzi na temat a dalej sprawdzać w kolejnych dwudziestu czy czasem ktoś nie napisał czegoś co byłoby związane z tematem...
Tak się piiiip zaczynam zastanawiać kto czyta i pisze na tym forum, najwidoczniej tacy jak przedstawieni w tym wątku.
Myślę że od tej pory będę baaardzo ostro podchodził do takich rzeczy, oczywiście nie aż tak jak teraz ale na pewno coś będzie :twisted:
A jeśli nie chce wam się otworzyć nowego wątku to nie miejcie piiiip do kogoś pretensji że napisze coś spoza tematu.

To by było na tyle.
Oby wasz dzisiejszy dzień wyglądał lepiej od mojego...
Pozdrawiam,
Mariusz.

PS. Za "piiiiip" możecie wstawić co wam się żywnie podoba :twisted:
hao
Myślę że niegłupim rozwiązaniem byłoby przenoszenie części rozmowy odchodzącej od wątku do nowego tematu... hmm? [do wykonania przez moderatora]
torn
jakiego moderatora? ja nie wiem o co chodzi.... Hao... czy ja mam tu na forum 24h/dobe siedzieć? jak na razie staram sie jak moge ubijać bezsensowne tematy.
hao
ale ja nie mówię o Tobie smile.gif Piszę tylko, że jest to wykonalne...
kox
A może kogoś solidnego dać jako trzeciego moderatora ? Wiadomo, że każdy poza siecią ma też inne zajęcia, forum się rozrasta a panowie ze Staminy się nie rozdwoją.
miluti
Wydaje mi się że można to rozwiązać bez udziału moderatora.
Schemat jest prosty: zaczyna rozwijać się wątek poboczny więc tworzę w dziale Inne topic z tematem "Poboczny od Support->Tytuł głównego wątku". W tekście wstawiam linka do wątku głównego razem z tymi wypowiedziami które są początkiem nowego wątku pobocznego tak by było wiadomo do czego to się odnosi i jaki jest temat tego wątku, wysyłam wiadomość na serwer. Teraz pozostaje mi skopiowanie linka do powstałego wątku pobocznego i wstawienie go do wątku głównego z odpowiednim komentarzem.
W ten sposób unikniemy czytania tego co nie jest bezpośrednio związane z głównym wątkiem.

Myślę że jest dużo osób na forum które bez problemu poradzą sobie z czymś takim, poprawcie mnie jeśli się mylę :wink:
Ludwik
Zwykle wątek poboczny nie tworzy się jednym wpisem i autor pierwszego wpisu nie zdaje sobie sprawy ze taki wątek tworzy.
Każdy post jest logicznym odniesieniem do poprzedniego postu i autor tego odniesienia nie zdaje sobie sprawy że jego mała dygresja (często dodana jako mała wstawka do postu jak najbardziej dotyczącego tematu) rozpocznie dłuugą dyskusje. O takich rzeczach dowiaduje się dopiero PO fakcie i jeśli ktoś ma w ten sposób porządkować wątki to właśnie moderator gdy wątek poboczny powstanie, a nie użytkownik-wróżka zanim jeszcze postanie. Chociaż takie dzielenie wątków wogle nie do końca mi się podoba.
torn
co do przenoszenia off-topic'ów do działu Inne to mogę spróbować, tylko będe potrzebował współpracy: jako, że nie mam czasu śledzić wszystkich wątków, to jeżeli komuś się wydaje że temat robi się OT to prosze o maila na torn@go2.pl (lepsza opcja) lub PW (gorsza opcja) z linkiem do tematu i ewentualnym wskazaniem postów do przeniesienia. Oczywiście, nie gwarantuję szybkiej reakcji, ani tego, że te posty nie zostaną po prostu skasowane.
Ludwik
Jeśli mamy prowadzić takie działania (nie jestem do nich za bardzo przekonany, ale to już moja sprawa) to może rzeczywiście należało by dać prawa moderatora jakiemuś "konnekted people", który czyta wszystko.
[Osobiście proponował bym cRoMo]
miluti
QUOTE(Ludwik)
Zwykle wątek poboczny nie tworzy się jednym wpisem i autor pierwszego wpisu nie zdaje sobie sprawy ze taki wątek tworzy. [...]O takich rzeczach dowiaduje się dopiero PO fakcie i jeśli ktoś ma w ten sposób porządkować wątki to właśnie moderator gdy wątek poboczny powstanie, a nie użytkownik-wróżka zanim jeszcze postanie.

Chyba nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem:
QUOTE
[...]W tekście wstawiam linka do wątku głównego razem z tymi wypowiedziami które są początkiem nowego wątku pobocznego[...]
Nie pisałem o zakładaniu pobocznego przy każdej dygresji lecz w momencie gdy są już dwa, trzy wpisy odbiegające od tematu, domyślnie miałby to robić autor drugiego lub trzeciego wpisu.
QUOTE(Ludwik)
Chociaż takie dzielenie wątków wogle nie do końca mi się podoba.
A mi nie do końca podoba się czytanie wątków w których ilość off-topików jest większa od wpisów odnoszących się do tematu rozmowy.

Torn, byłoby super gdybyś chciał się tym zająć, myślę że nie będziesz miał za wiele pracy smile.gif
Ludwik
QUOTE(miluti)
Chyba nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem

Teraz zrozumiałem i uważam, że nowe tematy z których 2-3 posty rozpoczynające są... w innym temacie są zupełnie bez sensu. Nawet jeśli na początku danego tematu byłby link do poprzedniego.
Poza tym mój poprzedni post jest nadal aktualny, bo ktoś kto pisze 2-3 post odbiegający od tematu nadal nie wie czy jego post nie będzie ostatnim (zwykle uważa że odniósł się w sposób na tyle mądry, że nikt nie będzie miał nic do dodania ;p). Takimi czynnościami powinien zajmować się moderator - łącznie z przeniesieniem WSZYSTKICH pobocznych postów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.