Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: akcja po kliknieciu
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
DawidSOL
witam

mam taka mala propozycje - aby po kliknieciu na okno rozmowy - znacznik automatycznie przechodzil do pisania wiadomosci...

tzn teraz trzeba klikac w miejsce do pisania by tam pojawil sie znacznik.

troszke orientuje sie w borlandzie (c++ i delphi) i to tak mysle ze nie bylo by wiekszego problemu z zaimplementowaniem tego...
skolima
Nie gra. Focus zostaje w ostatnio aktywnej kontrolce. Jeśli otwierałeś link, to focus po powrocie będzie w rozmowie, a nie okiennku pisania.
riddle
Więc powinno się zmusić to do innego zachowania. Jeśli się nie zgadzasz - wytłumacz proszę. Bo jakoś nie widzę siebie skrolującego kursorami okienko rozmowy, jak kliknąłem na link.
skolima
Wywaliłem posty nie na temat, nie poprawiłem włąsnego. Jak najbardziej jest to bug - interfejs zachowuje się nieintuicyjnie, mi samemu kilka razy zdarzyło się pisac w kosmos.
KoSiarzPL
Jest tego tez i zaleta. Np ktos jest przyzwyczajony do zaznaczenia tekstu i klikniecia ctrl+c. Jesli focus byl by wyrzucany po jego przydzieleniu taka operacja by byla niemozliwa.
skolima
@KoSiarzPL : wystarczy przywracać focus przy ustawieniu okna jako aktywne, wtedy i tekst można bez problemu kopiować, i nia de się pomylić przy pisniu.
KoSiarzPL
Masz racje, ale i tak gdy klikniesz w czesc okna w ktorej widac przebieg rozmowy to focus pozostanie w niej. Mozna by oczywiscie obmyslec scenariusze kiedy focus ma wrocic. Np gdy uzytkownik tylko kliknie niech wraca, ale jesli zostal zaznaczony tekst to niech nie wraca itp.
riddle
Da się też kopiować tylko przez zaznaczenie...

Fokus w Konnekcie jest bardzo dziwny. Tak samo jak parę standardowych zachowań, które czasem szwankują. Opiszę to niedługo w dłuższym poście... wszelkie ESC, podwójne/trójne pozycje domyślne... itp
Lwiczek
Grrr... Kopiowanie przez samo zaznaczenie jest strasznie wku...rzające :/ Fakt, moze zdenerwowac brak powracania focusa, ale nie bardziej niz automatyczne zaznaczanie..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.