Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Refleksje na temat SMS-Expres i GG
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
cRoMo
Zastanawiam sie jakim cudem wciaz przybywa GG uzytkownikow. Jakosc uslug firmy SMS-Express, ich nastawienie do klienta (bajerki w stylu zakladka z logo do sciagniecia na komorke) oraz to, ze potrafia osiagnac zysk (slyszalem, ze za rok zarobili na czysto 100.000 PLN) ma dla mnie tylko jedno wytlumaczenie: ich 'target' to mlodziez, w wieku 13-20 lat, niezbyt inteligenta, na tyle, zeby nie widziec alternatywy .... Oczywiscie nie mam tutaj na mysl iwszystkich, duza czesc osob zarejestrowala sie na poczatku powstania systemu i to wlasnie chyba oni teraz poszukuja alternatywy... i to wlasnie nie oni stanowia wspomniany 'target'

Po co to pisze? Bo jestem coraz wiekszym zwolennikiem uslug typu Jabber, a ostatnie informacje o polaczeniu serwerow WP z ta wlasnie siecia jest IMHO swietna wiadomoscia. Mam nadzieje, ze po raz kolejny wygra otwarty, ogolnodostepny standard, w ktorym mamy mozliwosc wyboru alternatywnego klienta i w ktorym mozemy czuc sie wolni. Jedyne, czego mozna teraz zapragnac, to pojscia Tlen'u w slady WP...
Dlatego IMHO trzeba jak najpredzej napisac wtyczke Jabber. Wiem, ze to niezbyt uprzejmie brzmi (sorx hao), ale chyba wszyscy sie zgodza, ze trzeba szukac alternetywy smile.gif
Flind
GG wygrywa bo to był pierwszy tego typu u nas komunikator i wszyscy go poprostu uzywaja przezco nowi uzytkownicy i posiadacze neta sa poprostu skazani na GG bo w inny sposob sie nie poruzumieja ze swoimi znajomymi. Pozatym znaczna czesc uzytkownikow GG jest popostu leniwa---ja widze nieraz po swych znajomych jak reklamuje konnekta to przewaznie spotykam si z odpowiedza ze "nieche mio sie bawic w cos czego nie znamm". Podobnie jest z epk czy tlenem wsrod gronaznajomych nie ma nikogo kto by uzywał wpk a tlena to dosłownie kilka osdsopb i t w ostatecznosci gdy padnie GG. Jak jakis czas spytałem sie w klasie o jabbera jakos w tym roku to znaczna czesc nawet nie wiedziała z czym to sie je. Wiec nie ma szans by w szybkim czasie GG zeszło na drugi plan na rynku polskim
jstarzak
Tak, pan Foltyn byl po prostu w dobrym czasie, w dobrym miejscu. Nie liczylbym jednak na szybkie wprowadzenie XMPP jako czegos typowego. Linux pojawil sie w 93 i nadal jeszcze nie wszedzie traktowany jest serio. Pamietajmy ze rozgrywka nie toczy sie u nas i Jabber nie walczy tylko z GG. Rozgrywka toczy sie teraz miedzy gigantami takimi jak Yahoo, AOL i Microsoft (MSN). Na rynku ogolnoswiatowym, oprocz srodowisk akademickich i niektorych firm Jabber jest zupelnie nie znany - tak samo w polsce (szef marketingu JabberPL.org wychodzi ze skory, zeby na kazdej stronie byl napis "Jabber jest najwspanialszy", ale nie do konca mu to wychodzi - chyba bardziej odstrasza niz zacheca). Troche potrwa zanim wszyscy o nim uslysza i troche potrwa zanim zacznie sie go traktowac serio.
misiu98
To może z trochę innej beczki-- w końcu od czego to forum? - co to jest ten cały Jabber i czym on się różni od pozostałych komunikatorów? (bo wnioskuję, że jest to komunikator, skoro ma być w K biggrin.gif)
kox
QUOTE(misiu98)
co to jest ten cały Jabber i czym on się różni od pozostałych komunikatorów?

O Jabberze możnaby długo mówić. Proponuję abyś rzucił okiem np. na FAQ na stronce http://jabber.itn.pl.
Informacje możesz znaleźć także tu:
http://jabber.gda.pl
http://jab.moon.net.pl
http://www.jabber.org
Marian
Witam, dzieciaki nazywaja mnie szef od marketingu Jabbera na Polske ;p

Jabber to sieć dla komunikatorów, jej zadaniem jest zapewnić łatwość gadania. Założenie jest takie: masz komunikator taki jaki chcesz, w kropki, z fontanną, bez obsługi joysticka.... a rozmawiasz z całym światem i z każdym człowiekiem niezależnie od tego co on wybrał. Bo to co wybiera nie ma znaczenia - masz swój gust i używasz to co lubisz - my lubimy KONNEKTA smile.gif

Każdy kto pisze swój własny komunikator wymysla własny sposób (protokół) w jaki będzie się odbywała rozmowa, jabber daje przepis, bardzo dobry, bo w XML i takich tam, jak to zrobić, aby nie było problemu z kompatybilnością.

Ludzie robiący Jabberka (wolontariusze i zapaleńcy z całego świata) dobrze wiedzą, że istnieje takie coś jak GG, Tlen czy ICQ, zamknięte, niekompatybilne itd. Dlatego zrobili bramki w jabberze do łączenie się z tymi sieciami. I jest to tak fajne zrobione, ze program musi obsługiwać Jabbera, a serwer mieć te bramki smile.gif Dlatego każdy komunnikator Jabbera ma GG, ICQ, MSN, AIM, YahooIM a nawet SMSy.... wystarczy aby serwer to miał, a w Polsce mają smile.gif

Jabber jest stabilny bo nie jest oparty na jednym serwerze. Jabberek to sieć serwerów, jak jeden padnie to i tak reszta ludzi rozmawia!!! Ba, każdy sobie może postawic własny serwer i założyć sobie na nim własne konto np. janek@kowalski.pl smile.gif Tak, zgadza sie, dokładnie tak jak w mailach - idea JABBERID (czyli JIDów)jest bardzo podobna.

Serwery Jabbera obsługują bezpieczne połączenia SSL! Koniec z podsłuchiwaniem w sieci lokalnej! Ba, nawet jest PGP smile.gif

I wyobraźcie sobie, że na jabberka można wejść przez stronę www (np. jabber.gda.pl) Co to daje? Ma się GG, ICQ i inne na stronie WWW smile.gif To samo na telefonie z javą smile.gif

Teraz jabberowcami są też ludzie z WPKontaktu. Jeśli mamy znajomego z loginem stefek, to jego JID jest stefek@jabber.wp.pl smile.gif Można z nim spokojnie rozmawiać! Jabberowców w Polsce jest ponad 230 000!!!

Od czego zacząć? Konnekt jeszcze nie gada po jabberowemu więc polecam komunikator JAJC, RhymBox, WPKontakt lub Psi smile.gif Jest tego duuużo więcej.

Dołączcie do nas smile.gif
http://JabberPL.org
Lukas77
Nie chce tu być odebrany jako przeciwnik Jabbera, podoba mi się idea jak i system komunikowania się przez Jabbera, mam tylko zastrzeżenia co do Eksportów. Np. eksport do GG (bo nie da się bez niego żyć - niestety) obsługuje niby status "Niewidoczny", ale trzeba go ustawić z lini poleceń po każdym zalogowaniu się na serwerze GG, czyli w praktyce trzeba stać się widocznynm, żeby móc być niewidocznym, jak dla mnie (a ukrywam się często) jest to nie do przyjęcia, bo zaraz ze 3 osoby bombardują mnie wiadomościami, a ja nie potrafie powiedzieć, "odwal sie, chce mieć spokój", druga rzecz to statusy, nie wiem jak ustawiać, i jak czytać, ale może wynika to z mojej niewiedzy... Trzecia rzecz to komunikatory, najlepsze podobno (Psi i Jajc - oba testowałem) nie grzeszą IMHO estetyką, ale może wynika to z mojego przyzwyczajenia do konnekta wink.gif Poza tym, jak chcę być w danej chwili w sieci Jabber ale nie chce być zalogowany w GG klikam na Wyloguj w ikonke eksportu GG i program wylogowuje mnie na chwile, zaraz potem łączy się znowu... Dla mnie to uciążliwe, bo chce poeksperymentować z eksportem, ale przychodzi czas, że korzystam w tej chwili z konnekta i Jabber mi go rozłącza... Przecież nie usunę całkowicie eksportu na czas korzystania z Konnekta...
Marian jeśli plotę bzdury i można to wszystko pogodzić (statusy na razie mam gdzieś) to proszę oświeć mnie...

P.S. Jeśli tekst jest OffTopic to sorry biggrin.gif

Jooop, tym postem wskoczyłem do szuflady "Zaawansowani", dziękuję za oklaski i kwiaty, szukam już wazonu wink.gif
Marian
U mnie opisy stanu wyglądają tak (szukać Jozka):
http://jabber.itn.pl/modules.php?name=Sect...article&artid=3
(ten komunikator ma auto-emoty, jak gadam z gg, to mamy animowane z gg, jak z icq to animowane z icq, są też dla WPK i Tlenu...)
W Psi aby zobaczyć czyjś stan trzeba otworzyć okno dialogu... Psi jest raczej dla zaawansowanych userów, aczkolwiek niekoniecznie.
Najlepszy będzie Konnekt, ale to dopiero za jakiś czas...

Mówi się Transporty (a nie Eksporty ;p), nie sprawdzałem jak to jest z ta niewidocznością, ale jeśli rzeczywiście nie zapamiętuje stanu, to można poprosić autora o poprawke - napewno nie będzie problemu.

Druga rzecze, to GG nie pozwala na logowanie jednoczesne do dwóch serwerów i nic na to nie poradzę. Albo GG w Jabberze, albo w Konnekcie. W jabberze można logować się z różnych miejsc. Spróbuj jednak zabrać transportowi autoryzację, zamiast wylogowywać, może to pomoże.

Inna ciekawostka jest tutaj: http://jabber.itn.pl/modules.php?name=Web_..._op=visit&lid=6

Pozdrawiam
Jabberujcie z nami!!!
case
mam tylko nadzieje, ze jak juz bedzie gotowa obsluga Jabbera w Konnekcie to uda mi sie namowic znajomych na ta alternatywe, bo w chwili obecnej mam szczatkowe ilosci osob uzywajacych ICQ, a reszta -> gg, natomiast o Jabberze pewnie niewielu z nich wogule slyszalo (samego Konnekta uzywaja moze 2-3 osoby).

ja jestem otwarty na inne rozwiazania (zwlaszcza ze protokol gg nie jest genialny :? )...

Konnekt idzie w bardzo dobrym kierunku i u mnie zastepuje juz (prawie calkowicie) gg (ale to inny temat wiec nie bede sie rozwodzil :wink: )

czekamy na Jabbera... biggrin.gif

--------------------------
www.case4u.prv.pl
shw
hmmm - tak mysle, ze GG to tak jak M$. Poprostu byl pierwszy, ktory sie stalo jako-tako popularny.
Kupe osob ma gg, wiec tak - starzy nie chca zmieniac za bardzo, bo maja na nim innych starych znajomych, nowi nie chca brac czegos co nie jest popularne.
I tak powstaje bledne kolo... a szkoda - trudno z czyms takim walczyc!
A za jabberem jestem jak najbardziej za (tylko te @#&%@#* musze odblokowac porty, bo qrwa nie moge uzywac przez 24/dobe przez to smile.gif)
Cobra
Ja jestem rowniez za jabberem, on rządzi! Po co jakis konnekt, niech ludzie od konnekta sie zabiora za wsparcie Jabbera i jakiegos klienta (PSI najlepszy, wspierajcie PSI!)

Po co kolejny komunikator? Wesprzyjcie jeden z masy juz istniejacych, niech ktorys bedzie dokonczony.

To sa moje przemyslenia, zaden atak czy cos w tym rodzaju.
Marian
A ja tam jest za Konnektem, niech to będzie najlepszy klient Jabbera na świecie smile.gif Facet od Psi się za bardzo opiernicza.... ;p
Ludwik
Cobra: przypominam ci, że Konnekt NIE tworzy nowego standartu - chce tylko jak najlepiej obsługiwać te istniejące. Narazie jest to gadu-gadu, ale już niedługo Konnekt będzie miał obsługę Jabbera. Z tego względu wydaję mi się, że twoje zażuty są bezpodstawne.
kox
Widać Cobra nawet nie pofatygował się aby zapoznać się z Konnektem na tyle by dowiedzieć się czym on jest i co go od innych tego typu programów odróżnia. Najlepiej wpaść i od razu z grubej rury.
A to są moje przemyślenia:
- Zainstalowałem nową Mirandę w wersji Alpha i stwierdziłem, że jest świetna. Po ściągnięciu paru wtyk, jest świetna. Dalej postanowiłem zrezygnować z Konnekt'a, Tlen.pl i RhymBox. Tak więc moja Miranda obsługiwała już Jabber, GG, Tlen, ICQ. Wszystko było fajnie, lecz do czasu, sama Miranda jest świetnie napisana, jest bardzo szybka i stabilna (wersja alpha 2), lecz obsługa statusów opisowych tak mnie wqrzylo, że zrezygnowałem z Mirandy. W dzisiejszym stanie rzeczy Konnekt jest komunikatorem, który najbardziej mnie zaspokaja biggrin.gif. Takie opcje jak zmiana języka programy, mogą uczynić z Konnekta komunikatorem światowym. Już widzę jak Konnekt obsługuje ICQ, Tlen, MSN, Jabber, Yahoo i przenośny mikser ;]]. Wszystkie komunikatory z serii Jabber są jak dla mnie zbyt 'maślane'. Większość z nich posiada bardzo dziwny interfejs, ale jak ktoś powiedział "Konnekt to zlepka pomysłów"... Mam nadzieję, że tworcy wtyczek będą je tworzyć z rozwagą.

Pzdrw
ara
W skrocie : jezeli w Konnekcie zaistnieje wrescie pelna obsluga Jabbera bedzie on klientem icq, gg, tlen w jednym ?? Cos jak uniwersalny klient ? smile.gif

fajnie biggrin.gif
hao
Dokładnie...
Olórin
jak założysz sobie konto na dobrym serwerze jabbera(np. jabber.cz, jabber.gda.pl, chrome.pl) który ma wiele transportów to bedziemy mieli:
:arrow: icq
:arrow: msn
:arrow: yahoo
:arrow: aim
:arrow: ...

:]
Lukas77
SMS Express się czepia, zresztą przeczytajcie:
http://www.jabberpl.org/modules.php?name=N...article&sid=283
case
QUOTE(Lukas77)
SMS Express się czepia, zresztą przeczytajcie:
http://www.jabberpl.org/modules.php?name=N...article&sid=283

my nie "paplamy" to nam to zwisa, ale zeby ta govniarska plaga sie na konnekta nie przerzucila

...chociaz - bylby konkretny powod zeby olac gg, hEh, moze to i dobre posuniecie :wink:
hao
Konnekt jest raczej w tej chwili znikomym zagrożeniem SMS Express, więc możemy raczej spać spokojnie
Przemekc1
QUOTE(cRoMo)
Zastanawiam sie jakim cudem wciaz przybywa GG uzytkownikow. Jakosc uslug firmy SMS-Express, ich nastawienie do klienta (bajerki w stylu zakladka z logo do sciagniecia na komorke) oraz to, ze potrafia osiagnac zysk (slyszalem, ze za rok zarobili na czysto 100.000 PLN) ma dla mnie tylko jedno wytlumaczenie: ich 'target' to mlodziez, w wieku 13-20 lat, niezbyt inteligenta, na tyle, zeby nie widziec alternatywy .... Oczywiscie nie mam tutaj na mysl iwszystkich, duza czesc osob zarejestrowala sie na poczatku powstania systemu i to wlasnie chyba oni teraz poszukuja alternatywy... i to wlasnie nie oni stanowia wspomniany 'target'


Ja mam 13 lat. laugh.gif Używam mozilli, n!kuriera poczty, Open Offica, konnekta.
A jedyne co trzyma mnie przy windowsie to... konnekt.
lhs
Wczoraj wybuchła burza w związku z nową "aktualizacją" GG (dodanie nowego bannera reklamowego i uruchomienie od wielu miesięcy nieruchomego przycisku zmiany dzwonka przychodzącej wiadomości :mrgreen: ) - a wiecie, jak często autoupdate z GG sprawdza, czy są jakieś nowości?? CO GODZINĘ!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jasno to mój firewall pokazał... Cóż - zablokowałem...
MiLKA
Mnie nie tylko trzyma Konnekt, ale także M$ Visual C++ (jak to kolega powiedział grając 5h dziennie w CSa "Skilla musze se podbić") oraz Borland Delphi (no i Photoshop, ale tu juz powoli przyzwaczajam sie do Gimpa). Jednak nie powstrzymało mnie to przed instalką Linuxa, małe dyski (= 10gb) idealnie sie do tego nadaja. Jak czegos nie potrzebuje zrobic na w/w programach to z mila checia sie przelaczam na "mojego" Gentoo ;]

update: argh.. zamiast podglad dalem wyslij

Specjalnie sobie pobralem tą "nową" wersje GG, zanim pojawił sie ChangeLog na wiadomosc.info. Szok ;];];] Ostatnio była konferencja w Angli na temat przyszłosci linuxa na desktopach (chyba tak sie nazywala) i pewien Pan z firmy ktora "bardzo lubie" - Novell (tak naprawde to lubie, ale egsam jaki mialem na zakonczenie 3 semestru z novella mnie troszke zdenerwował), wypowiedział się ze konkurencja dla windowsa w postaci linuxa odbija mu (windowsowi) sie pozytywnie na wzroscie jakosci. Nastepnie wypowiedzial sie jakis tam szef czegostam z Microsofta, potwierdzajac slowa gostka z Novella. Hmm... Do czego zmierzam, mianowicie to najbardziej zdrowego pojecia slowa "zdrowa konkurancja". Moze Microsoft i spolecznosc Linuxowa nie jest idealnym tego przykladem, ale dzieki temu, ze istnieje alteranatywa dla windowsa, ten staje sie lepszy i bardziej stabilny. Co nie mozna powiedziec o GG. Pomimo tego, ze GG jest "monopolista" (czy to nie jest za mocne slowo?!?) na polskim rynku IM i posiada w miare sensowna konkurencje (tj. Tlen, bo Konnekt niestety jest niszowym produktem jak narazie) ktora wprowadza nowe "ficzery" oraz polepsza jakosc swoich uslug, autor GG nic sobie z tego faktu nie robi. Sytuacja musi sie zmienic i nie tylko ja tak uwazam, dopoki zaden z konkurentow nie wzial sie powaznie za zdetronizowanie "króla" (powoli robi to Tlen) do Foltyna ta "idea zmiany polityki" nie trafi (bo przeciez po co?) i bedziemy musieli (retorycznie rzecz biorac) byc skazani na takie updajty jak w przypadku tego z przed paru dni.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.