Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: transport ICQ
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
michalk
Czesc
Konto jabbera mam na chrome.pl. do wczoraj uzywalem tez transportu ICQ na tym serwerze.

Od zawsze mialem wlasciwie nastepujacy problem.
Po wlaczeniu konnekta, mimo ze Jabber sie logowal do sieci od razu, transport ICQ wlasciwie nigdy (wlasciwie bo bardzo kilka razy sie zdarzylo ze tez sie zalogowal od razu).
Czyli za kazdym razem po wlaczeniu konnekta musialem wedrowac do uslug i sie tam recznie logowac. Sprawdzilem to na 3 roznych komputerach (dom, notebook i praca) - rezultat wszedzie podobny.

Od dwoch dni cos chrome.pl mial problemy i ze soba i z transportem ICQ (przede wszystkim) wiec postanowilem zmienic serwer transportu na nedbsd.nl.
Sprobowalem w pracy - wygladalo na to ze dziala.
W domu za to jakis koszmar.
- Najpierw kontakt z ktorym rozmawiam przez ICQ otrzymywal komunikat ze nie ma go u mnie na liscie kontaktow (mimo ze byl) - opcja igorowania przychodzacych wiadomosci od nieznajomych
- na drugi dzien to co ta osoba do mnie pisala dochodzilo, ale to co ja pisalem do niej nie dochodzilo. Co ciekawe nie moglem ustawic 'wysylaj statusy'.
- usunalem ta osobe, po czym oddalem jeszcze raz. tym razem nic juz nie przychodzilo ani nie wychodzilo (UIDa nie pomylilem bo to bylo copy/paste)

Poniewaz jestem na 100% pewien ze nie popelnilem zadnego bledu przy wpisywaniu danych etc, pytanie, gdzie szukac przyczyny. moze jakis plik konfiguracji sie uszkodzil albo co...

Dzis przyszedlem do pracy, i ICQ na nedbsd tez sie nie zalogowal oautomatycznie po wlaczeniu komunikatora. Pytanie: dlaczego? jakbym mial 10 transportow to do kazdego musialbym sie recznie logowac?

Te walki z jakby nie bylo swietnym komunikatorem, bo prostu zaczynaja mnie irytowac.

Prosze o pomoc.

PS. przegladalem logi konnekta... to bardzo milo ze hasla sa tam jawnie podawane. Moze powinny one byc gdzies wystawione na jakiejs stronie www jeszcze...
skolima
@logi : w logach zapisywane są rzeczywiście hasła wysyłane do transportu przy rejestracji. Jabber wysyła je plaintextem, i tak też loguje je kJabber. Nie jest to raczej dodatkowe zagrożenie, skoro hasło idzie przez sieć otwarte, dostępne dla każdego nasłuchującego pakietów... Jedyny problem to udostepnianie logów.
michalk
Wszystko rozumiem.
Ale skoro sama sesja jest szyfrowana (z tego co wiem) a to znaczy ze postawiono na bezpieczenstwo, to czemu hasla sa wysylane plain txtem.

No ale to pytanie akurat nie dotyczy tego forum.
Dzieki za odpowiedz.
czekam jeszcze na wyjasnienie sprawy z transportem ICQ.
lhs
Ja od pewnego czasu mam problem z transportem ICQ na nedbsd.nl, który do tej pory działał bez zarzutu. Za każdym razem, gdy łączę się z serwerem, dostaję wiadomość od icq.nedbsd.nl/registered:

QUOTE
Sorry. You do not appear to be registered with this transport. Please register and try again. If you are having trouble registering please contact your Jabber administrator.

Zarejestrowany, oczywiście, jestem. Po wyrejestrowaniu i ponownym zarejestrowaniu - dokładnie to samo... Any ideas?
MaXyM
Po paru latach uzywania konnekta w koncu musze napisac to co mnie trapi. A to dlatego ze zwiekszyla sie moja potrzeba uzywania transportu ICQ.

Oto co zdolalem zauwazyc:
- po zalogowaniu sie do Jabbera, transport do icq pozostaje niezalogowany. musze wybrac dla niego opcje "wyslij status". po tej operacji juz jestem na ICQ (moge pisac i odbierac wiadomosci) ale ludzie nie widza mojego statusu. Musze wyslac status jeszcze raz i dopiero po tej operacji moj status jest widoczny w sieci ICQ. da sie to jakos zautomatyzowac? zapomnialem cos ustawic?

- podobnie, zmiana opisu textowego czy statusu podczas uzywania ICQ nie przenosi tych zmian do sieci ICQ. trzeba za kazdym razem uzyc opcji "wyslij status" dla "uzytkonika transportu"

- jak odznacze "ptaszka" przy opcji "wysylaj status", to juz potem nie mozna tego zaptaszkowac znowu. trzeba usunac uzytkownika i dodac jeszcze raz.

- ogolnie wystepuja losowe przypadki problemu z zezwoleniem kontaktom na widzenie statusu (w obie strony). tzn czasem poproszony o akceptacje, akceptuje a ktos nadal nie widzi mego statusu. ja czasem nie widze statusow innych.

Moze mi ktos wyjasnic czemu to wszystko sie dzieje? czy to wina pluginu jabbera, transportu ICQ w ogole czy konkretnej implementacji na danym serwerze.

Dlatego tez ciagle marzy mi sie natywna wtyczka do ICQ. ktora mam nadzieje rozwiazala by te wszystkie problemy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.