Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przycinanie się Konnekta
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
kox
Ostatnio zaobserwowałem dziwne zjawisko. W momencie kiedy Konnektowi udaje się nawiązać połączenie z serwerem następuje całkowite przycięcie się systemu. Nawet wskaźnik myszki przestaje reagować. Trwa to czasem z 2 sekundy. Wygląda to tak jakby w tym czasie Konnekt odbierał informacje o statusach osób z listy kontaktów, bo statusy wyskakują dokładnie w tym samym momencie kiedy "zwis puszcza".
Zauważył ktoś coś takiego czy to mój system lub moje łącze tak reaguje ?
Ja też takie cos mam, lecz nie skojarzylem tego z Konnektem, ale faktycznie to chyba wina konnekta. I jeszcze jedno nie wiem czy tylko u mnie 5 na 10 razy Konnekt przy wyłączeniu się wiesza i pojawia się okienko z "zamknij i debuguj"?
Ludwik
Kiedy restartowałem co chwile program (korzystając z propozycji restartu w panelu wtyczek) bawiąc się skryptami do SMSów, mniej więcej 8 na 10 restartów tak wyglądało. Przy normalnych zamknięciach jest dużo lepiej, ale też się zdarza.
Nie wiem za bardzo od czego to zależy, może program powinnien pod 'Zamknij' wyładowywać wszystkie wtyczki i dopiero po tym się zamykać. Oczywiście pytanie kieruję do Hao, jako głównego programiste.
torn
CODE
## [GG]   !!! GG - przerwanie połączenia !!!
## [GG]   --- GGThread finished ---
## [GG]   GG - disconnected
## [GG]     # Czekam na koniec wątku GG
## [GG]     # Zakończony po 0
## [wXP UI]   --- Shuting down UI ---
## [wXP UI]   !!! UI shut down !!!
## [CORE]   --- IM_END broadcasted ---
## [CORE]   --- Usuwam ST_NOTINLIST z CNT ---
## [CORE]   --- profile saved ---
## [CORE]   --- plugs unpluged ---
## [CORE]   --- tables cleaned ---

______________________

Terminate


Gracefull Exit

jak widać wtyczki są wyładowywane. czytaj loga.
hao
Z przycinaniem to nie wiem za bardzo co to może być... Najpewniej macie system z serii nie-NT i występują jakieś problemy z wielowątkowością (K w baardzo wielu miejscach nie sprawdza zwracanych kodów błędów, nie zabezpiecza się przed nieoprawnymi wskaźnikami i z tego mogą wynikać problemy...)

Co do zamykania, to ja już się gubię powoli czym to może być spowodowane... Trezba się będzie przyjrzeć. Co najważniejsze, u mnie te błędy nie wystepują, więc trudno jest mi je namierzyć...
kox
Apropos systemów to z tego co widzę chłopaki rzeczywiście mają nie-NT, ale ja mam Win2000 więc ta teza odpada.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.