Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czytająca wtyka !!!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
KOSMOS
Może mogłby ktoś napisać wtyczke która by czytała treść okna rozmów, itp.
case
WRRRRRRRRRRRR
po co piszesz dwa razy to samo?!?
( http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=365 )

wystarczy raz napisac... :?

qrna, trzeba sie wziac za jakis pozadek na tym forum :evil: (Miluti! where R U??? :wink: )
Puma
To zepełnie zbyteczna wtyka. Masz coś takiego w WPkontakt i marnie to działa.
SandmmaN
QUOTE(KOSMOS)
Może mogłby ktoś napisać wtyczke która by czytała treść okna rozmów, itp.

A używałbys czegoś takiego ? Moja opinia na ten temat jest taka, ze byłby to tylko taki niepotrzebny bajer, który jest tylko poto żeby był, bo i tak mało kto by z tego korzystał - jeżeli wogóle.
Jeszcze raz zaznaczam, że zaprezentowałem jedynie to co o tej propozycji myśle.
hao
Jak ktoś chce, to w2K i wXP dostarczane są z takim czytaczem. Męczy się potwornie, czyta chyba tylko po angielsku (w każdym bądź razie nie pamiętam, żebym go kiedyś zmusił do czytania po polsku), a swego czasu napisałem nawet program, który zamieniał polski tekst na taki, który on byłby w stanie w miarę przeczytać...

Nie jest to trudno, więc może ktoś się skusi wink.gif
KOSMOS
Mam tu też na myśli, aby mówiła kto zrobił się aktywny, czy też zmienił status (nie opis). Można tą funksją zastąpiś migotanie ikony w tray'u, oraz zbędnych dzwięków.
case
QUOTE(KOSMOS)
Można tą funksją zastąpiś migotanie ikony w tray'u, oraz zbędnych dzwięków.

Watpie czy jest cos, czym mozna zastapic ikonke nadchodzacej wiadomosci i dostepnosci uzytkownika, oraz odpowiadajace tym zdarzeniom dzwieki. :?
Nawiazujac do WPKontaktu i jego Syntezatora Mowy sprawdza sie to raczej srednio.

...ale jesli koniecznie chcesz, aby Konnekt sygnalizowal ludzkim glosem dostepnosc osob z listy kontaktow, jest na to inny sposob -> :idea: mozesz przypozadkowac do kazdego kontaktu odpowiedni plik dzwiekowy, a tu na przyklad: http://www.scansoft.com/realspeak/demo/ mozesz je sobie utworzyc 8)

---------------------------
www.case4u.prv.pl
KOSMOS
:cry:
Nie o to mi chodziło.
Chodzi mi o to, aby Konnekt miał ludzki głos. biggrin.gif
Ludwik
Wiemy, ale na razie nie ma nikogo kto chciał by się podjąć napisania takiej wtyczki. Zasygnalizowałeś swoją potrzebę i już więcej na tym forum w tej sprawie nie zdziałasz. Jeśli naprawdę ci zależy możesz zwrócić się z prośbą do autora takiej wtyczki pod PowerGG aby zrobił jej wersję także dla Konnekta.
case
QUOTE(Ludwik)
Jeśli naprawdę ci zależy możesz zwrócić się z prośbą do autora takiej wtyczki pod PowerGG aby zrobił jej wersję także dla Konnekta.

...ale watpie czy to odniesie jakikolwiek skutek :wink:
---------------------------
www.case4u.prv.pl
KOSMOS
Napisałem, ale autor musi przestudiować SDK KONNEKT'a, "To zalezy ;-) Jezeli SDK do Konnekta jest takie jak na poczatku ;-) to watpie ;-) Jezeli uleglo zmianie to moge sprobowac. Glownie chodzi o to czy w SDK jest pokazane jak mozna uzyskac tresc wiadomosci wysylanej i odbieranej ;-) ".
hao
Daj no mi namiary na tego człowieka smile.gif ... Wszystko jest napisane, tylko wy jakoś nie potraficie szukać tongue.gif
winthux
Zgadzam się z hao... wysztko jest napisane, tylko że napisane są nazwy funkcji a jak się chce coś konkretnego znaleźć to trzeba się natrudzić. Można by było ten sdk trocę przerobić na cos prostrzego. Jak narazie wszystko jest podzielone na klasy i funkcje. Ale może zrobić prócz tego podział np. Obsługa wiadomości, statusów czy konfiguracja i tutaj wszystko co dotyczy konfiguracji a wieć kontrolki, tablice w konfiguracji itp. Na razie jak ktoś nie przysiądzie do tego sdka to ciężko się nim posługiwać. Każdego kogo prosiłem, aby zainteresował się sdk do konnekta po kilkunastu minutach przeglądania odpowiadał, że jest dość trudne...

Heh... no cóż... ale to nie jest najważniejsza sprawa na teraz. Trzeba poczekać aż hao wszystko pozalicza...
BaGRoS
QUOTE(KOSMOS)
:cry:
Nie o to mi chodziło.
Chodzi mi o to, aby Konnekt miał ludzki głos.  biggrin.gif


system z http://www.scansoft.com/realspeak/demo/
to najbardziej ludzki głos jaki słyszałem...
Do tej pory nie znalazłem FULL wersji do PL sad.gif
winthux
mam pełną wersję realspeak ale ang, ger i fra :(
cRoMo
Opracowalem zestaw dźwięków przy pomocy tego Dema, hao powinien wkróte wrzucic na strone smile.gif
RMK
QUOTE(KOSMOS)
Może mogłby ktoś napisać wtyczke która by czytała treść okna rozmów, itp.


Juz sie pisze.
Dokladniej jest juz dzialajaca [u mnie napewno ;-)] wersja.
torn
QUOTE(RMK)
Juz sie pisze.
Dokladniej jest juz dzialajaca [u mnie napewno ;-)] wersja.

Może troche więcej informacji na ten temat? Jestem ciekawski po prostu tongue.gif
RMK
QUOTE(torn)
QUOTE(RMK)
Juz sie pisze.
Dokladniej jest juz dzialajaca [u mnie napewno ;-)] wersja.

Może troche więcej informacji na ten temat? Jestem ciekawski po prostu tongue.gif


Jest wtyczka, jak narazie obsluguje System Syntezy Mowy WP, UniSpikera/Spikera firmy IVO i SynTalka [czyli dokladnie to samo co Gadacz dla PGG :-)]. Roboczo wtyczka nazywa sie Gadacz^Konnekt [gdzie Konnekt jest w gornym indeksie]. Praktycznie nie ma jeszcze interfejsu uzytkownika. Dodatkowo wyklada sie przy rozmowach przez GaduCrypt :-). Jeszcze nie rozszyfrowalem jak zrobic by wtyczka dostawala odkodowany tekst przychodzacej wiadomosci :-) Ale tlumaczyc mnie moze to, ze to co juz mam to produkt jakichs 3-4 godzin zabawy.
Ludwik
QUOTE(RMK)
Jeszcze nie rozszyfrowalem jak zrobic by wtyczka dostawala odkodowany tekst przychodzacej wiadomosci :-)

Wydaję mi się że wystarczy, aby wtyczka była POD cryptem na liście wtyczek.
KOSMOS
to kiedy wtyka, będzie dostępna dla użytkowników ??? :roll:
hao
Hmmm.. Mogła być dzisiaj ale chyba jej się nie uda... Kuba musi zmusić Crypta do współpracy. Sama wtyka jako taka chodzi bardzo ładnie, znalazłem jednak przy okazji kilka błędów w samym Konnekcie, które wymagają poprawy...

Generalnie na starcie możecie się spodziewać:
- emulacja WinPopup
- statusy (bez opisów na razie)
- przeszukiwanie sieci
- potwierdzanie dostarczenia wiadomości
- współpraca z Cryptem
- przekazywanie informacji o kontakcie

I na razie to wszystko...
winthux
To kolejna wersja konnekta już niedługo ??
A wraz z nią kilka nowych wtyczek:
-k.bot
- poprawiony Crypt
- gadacz
- lanchat ??
hao
yyy... hopla... Moja wiadomość miała być w wątku z LANem... Jak idą prace na Gadaczem to nie mam pojęcia...
RMK
Posuwaja sie ;-)
Znaczy dzis sie posuwaly ;-) wtyczka juz odczytuje statusty, teraz pozostala kwestia stworzenia jakiegos interfejsu coby mozna bylo decydowac dla kogo ma gadac [i jakiego syntezatora uzywac]. Pozniej postaram sie uporac z Cryptem.
RMK
Na mojej stronie http://www.buffypedia.prv.pl w dziale Gadacz znajdziecie testowa wersje Gadacza dla Konnekta. U mnie działa ;-) Wszelkie opinie prosze na maila.
lucjusz
Gadacz sprawuje sie bardzo dobrze (przynajmniej podczas rozmowy). Gratulacje i wielkie dzieki RMK. Mam nadzieje ze projekt bedzie sie rozwijal.

Testowalem Gadacza z SynTalkiem. Na dluzsza mete to troche meczy uszy smile.gif Ale da sie zrozumiec wiekszosc (nawet jak tekst jest bez polskich znakow)
Musze jeszcze zobaczyc jak brzmi syntezator WP smile.gif
shw
no wtyczka dziala - ladnie (chociaz nie wiem o co chodzi z tym 2 syntezatorem WP).
hehe - teraz to by sie przydalo cos co ladnie mowi - taki realspeak... ahhh biggrin.gif
[w trakcie pisania tego textu po wyslaniu ktorejstam wiadomosci na konnekta scielo K'ya... trza bedzie sprawdzic coz sie stalo...]
KOSMOS
U mnie WP chodzi.
W SynTalk'u KONNEKT pada podczas pisania lub wysyłania wiadomości (w oknie "brak odpowiedzi") czyli brak mówienia. Wersja - Neurosoft SynTalk 1.5 SAPI (Build 21 i Build 27).
case
yo RMK

wtyka chodzi ok...

mam tylko problem z Syntezatorem WP, ale to bynajmniej nie wina wtyczki bo po prostu ten syntezator nie chce mi gadac (musze dojsc czemu tak sie dzieje) -> UniSpiker natomist gada jak najety wink.gif

...to co chcialbym jeszcze dodac apropos Gadacza to tylko mozliwosci jej konfiguracji, jakie wystepuja w wersji gadowej ;] - bo w chwili obecnej konfiguracja polega na wyborze syntezatora biggrin.gif heh

swoja droga nie wiem czy bede z Gadacza kozystal bo nie jestem FUN'em wink.gif ale betatester musi przetestowac wszystko tongue.gif heh


pzdr
---------------------------
rap4u.prv.pl
Bora
jak dla mnie jest ok tylko do jednej rzeczy mam zastrzeżenia
do emotionkow
nawet teraz czesto używa sie smile.gif sad.gif wink.gif czy inne a wkurza mnie jak smile.gif))))) czyta jako "dwókropek nawias nawias nawias nawias nawias nawias "
Proponuje dolożyć jakieś wavy do tego żeby np zamiast smile.gif był jakiś śmiech.
case
QUOTE(Bora)
Proponuje dolożyć jakieś wavy do tego żeby np zamiast :) był jakiś śmiech.


...albo prosciej -> zeby po prostu czytal :) jako "usmiech"
i odpowiednio dla innych (tych najpopularniejszych) emotikonek. :]

...bo momo ze K ich nie obsluguje, ludzie z GG nadal z nich kozystaja (i wqrzaja). heh ;)
---------------------------
rap4u.prv.pl
shw
teoretycznie ktos moglby sie pokusic o napisanie syntezatora uzywajac np. glosu agaty z realspeaka - wystarczy pozgrywac z dema wszystkie gloski i co tam jeszcze potrzeba i zrobic programik.
no ale pewnie nikt sie nie pokusi :?
KOSMOS
Niestety SHW agata nie obsługuje polskich znaków sad.gif
przynajmniej czytałem to na jkiejś stronie o syntezatorach.
hao
Obsługuje. Nie obsługuje ich demo na stronie bo ma zwalone kodowanie polskich znaków...
Ludwik
Mi demo obsługuje polskie znaki. Jeśli coś jest nie tak wystarczy przestawić kodowanie polskich znaków na stronie z formularzem.
shw
dupa... znaczy sie, nieprawda!
pamietam jak nagrywalem text:
'oh! guli! pieprz mnie! pieprz mnie natychmiast - płonę z pożądania'
i jakos nagralo dobrze biggrin.gif
case
heh. shw smile.gif

dobry przyklad wink.gif

u mnie podobnie: Agatka ładnie po polskiemu sie produkuje smile.gif
---------------------------
rap4u.prv.pl
hao
U mnie miała problemy z 'ś', 'ń' i chyba czymś jeszcze...
Ludwik
A dlaczego na stronie konnekta w "pluginy" nie ma gadacza (a moze raczej kodacza ;)?
BTW: Wydaję mi się że w menu "pluginy" nie powinny się już rozwijać - bo umieszczenie tam tylko dwóch pluginów może być mylące, poza tym dlaczego właśnie te są ważniejsze od innych?
hao
Bo mi nawet nikt go nie wysłał, ani nie poprosił o umieszczenie...

Te dwa są tam dlatego, bo tylko te dwa mają swoje podstrony...
Ludwik
To trzeba złożyć podanie? :twisted:
Autor poinformował całe grono Konnektowców o wtyczce na tymże forum. To nie wystarczy?
hao
Uh, nawet nie wiedziałem że jest gotowa jakaś w miarę finalna wersja.
Na prawdę wolę, żeby ktoś kontaktował się ze mną bezpośrednio. Mam na prawdę dużo do roboty i bynajmniej nie chce mi się dodatkowo przygotowywać stron czy miejsca na pliki. Dopóki nie ma systemu do wrzucania takich rzeczy na serwer TRZEBA się z nami kontaktować bezpośrednio...
Ludwik
Wersja finalna jak finalna - oznaczona jest numer 0.1. Ale jak rozumiem jest tylko przebudowaniem Gadacza dla gg (wersja 0.9.1), wiec jest dość rozwinięte. Obsługuje 5 systemów syntezy.
Jednak muszę przyznać że posiada bardzo ważny błąd (choć myślę, że nie trudny do usunięcia?) - w momencie gdy wtyczka zaczyna czytanie (przynajmniej u mnie, z włączonym Syntezatorem WP) czyszczone jest pole do wpisywania wypowiedzi. Czyli - gdy ktoś do mnie napisze usuwane jest to co właśnie pisałem do niego.. Jest to błąd integracji z konnektem - całość programu jest całkiem rozwinięta.
Ludwik
Przeaszam - przy dalszym testowaniu stierdziłem, ze wyżej opny błąd przedstawia się troche inaczej. Gdy syntezator rozpoczyna czytanie tekst, który właśnie wpisuję ZAZNACZA SIĘ. A to ja po naciśnięciu kolejnej litery kasuję (to zaznaczone). Ale bug pozostaje bugiem.
thade
wiem, że odgrzewam stary temat, ale nie chcę zakładać nowego, żeby nie śmiecić niepotrzebnie... wtyczka Gadacz w wersji 0.1, podobnie jak ksl i kStatus wywala mi konnekta przy starcie wypisując Błąd Krytyczny i mnóstwo niezrozumiałych cyferek... da sie coś z tym zrobić?
Olórin
Bez kstatusa/ksl'a też ? Podaj te niezrozumiałe cyferki smile.gif
MiLKA
Najpierw zacznij od upgradu do 0.2 Gadacza, jesli dalej sie powtorzy to logi logi logi ;]
thade
wersja 0.2 działa, dzięki... nie wiedziałem że wyszła, bo korzystałem z linka umieszczonego w tym topicu (pod nim jest wersja 0.1) i myślałem że to oficjalna strona wtyczki... jeszcze raz dzięki!!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.