Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyszukiwanie na liscie kontaktów wg. UID,tel.kom.
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
KriSLee
Często jest taka sytuacja, że ktoś pyta się mnie: "czy wiesz czyj to numer GG?", "albo czyj to nr telefonu?"
I ja mozolnie przeglądam listę kontaktów, jeden po drugim - sprawdzając u każdego numer.
Czy jest jakiś sposób, żeby np. po wpisaniu numeru GG albo tel. znajdował na liście odpowiednią osobę (albo nie) ??

A jeśli nie, to myślę, że przydałaby się taka funkcja.

P.S. Najbardziej spodziewałem się znaleźć taką funkcję w kDodatki
Andrzej1307
nie ukrywam ze funkcja sie przyda...
w GG bylo "Find User" albo jakos tak
skolima
tak na szybko.

jeszcze kilka rzeczy trzeba poprawić.

//TODO okienko w sensowniejszym miejscu (na razie jest w Ustawienia->szuKacz)
//TODO przyciski zacznij rozmowę i właściwości
//TODO sortowanie listy
//TODO buforowanie wyników
//TODO mógłby ktoś ikonkę zrobić...
//TODO nie czekać z szukanie do pierwszej zmiany wartości

do nadgorliwych : to jest beta, proszę jej nie reklamować na innych stronach!

[było 25 pobrań]
Spass
spoko wtyczka... chciałoby się powiedzieć "nareszcie!"

wtyczka działa dobrze, ale faktycznie jej umiejscowienie jest raczej beznadziejne.
no i przydałoby sie jeszcze szukanie według miejscowości

nic tylko pogratulować, skolima
GuZiK
Może byś umiejscowił pod "Szukaj znajomego" w menu "kontakty" ?
Kawał dobrej roboty, oby tak dalej ;-)
Rav3N
hmm ikonki to ja zrobilem takie:
moja:
http://img288.echo.cx/img288/1829/icon18nc.jpg
a ta windowsowa:
http://img288.echo.cx/img288/6918/icon29nb.jpg
mgr.Dlugi
skolima dobra robota, licze rozbudujesz swoja betke
Rav3N
jeszcze jedna ^^
http://img210.echo.cx/img210/2351/icon31pg.jpg

windowsowa chyba najlepsza ph34r.gif
dulek000
Ej, dlaczego SzuKacz, a nie SzukaczKa? ;]

A tak poważnie to wielkie dzięki, działa idealnie, przydałoby się jedynie wyszukiwanie według miejscowości i umiejscowienie w menu "kontakty".
lhs
skolima - czy domyślną pozycją na liście mogłoby być "zawiera", a nie "równe" - ?
skolima
sugestie uwzględnione, zanim pójdę spać jeszcze coś wypluję. co do ikon - potrzebne jest 32x32, jako plik *.ico (png rozjeżdżają mi się przy konwersji...). 16x16 zostawię domyslną od wyszukiwania w K.
psota
Zrobiłem 2 ikonki w formacie *.ico najlepsza kompresja z przezroczystością w wielkości 16x16 i 32x32

Załączniki

Spass
psota, dobry pomysł, ale te ikonki źle wyglądają na ciemnym tle (białe obwódki). popełniłem poprawki.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (szukacz_16.ico)
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (szukacz_32.ico)
skolima
Z TODO zostało tylko przeniesienie okienka wyszukiwania. Na razie nie wiem, jak to zrobić, a wymiatacze juz śpią...

Thx za ikonki, w końcu użyłem te od psoty, poprawione przez Spassa.

szukaczKa myliłaby się ze sprzątaczKą

sugestie uwzględnione.

i znów się powtórzę : do nadgorliwych : to jest beta, proszę jej nie reklamować na innych stronach!

//TODO przesunąć okno wyszukiwania w sensowne miejsce
//TODO reagować na zmiany na liście kontaktów
//TODO reagować sensownie na zaznaczenie większej ilosci kontaktów

[było 19 pobrań]
riddle
Ładnie! Działa. smile.gif

Propozycje:
- Dodaj ikonki Więcej / Wyślij wiadomość dla buttonów w konfigu
- Dodaj skrót w menu Kontakty do nowe okienka.. wiele wtyczek tworzy nowe okienka to i ta by mogła.
- Może ustaw więcej niż 1 kryterium wyszukiwania? Zaznaczałoby się w list checkbox.
- Miło jakby kontakty miały ikonki swojej sieci, nie potrafię rozrożnić kontaktu Jabberowego kumpla, jak mam go jeszcze pod GG i Tlena.
lhs
QUOTE(skolima @ 27.06.2005 - 02:16)
sugestie uwzględnione.

Czyżby? sad.gif

Andrzej1307
a moze dorób żeby mozna bylo szukac pod wzgledem kazdej informacji jaka mozna wpisac w menu "wiecej" smile.gif

EDIT:
w menu wtyczek SzuKacz zaznaczony jest jako "SzuKacz Dynamic Link Library".
Wystarczylaby sama nazwa wink.gif

a bedzie menu w trayu? kolo menu wtyczek (tam gdzie kDodatki tez sa)
Olórin
QUOTE(Andrzej1307 @ 27.06.2005 - 08:26)
a bedzie menu w trayu? kolo menu wtyczek (tam gdzie kDodatki tez sa)
*

QUOTE
//TODO przesunąć okno wyszukiwania w sensowne miejsce
dulek000
QUOTE(skolima @ 27.06.2005 - 01:16)
szukaczKa myliłaby się ze sprzątaczKą
*


http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...253&hl=SzukaczK ;-)
skolima
@lhs : jeśli z tego menu wyjdziesz przez ok/zastosuj, zmiany się zapiszą. Przy pierwszym uruchomieniu wtyczki domyślnie użyte jest 'zawiera'.
lhs
Dzięki smile.gif
skolima
Dołożyłem ikonki na liście. Z okienkiem osobnym wyszukiwania mam drobny problem ; w K nie ma takiej opcji, muszę pobabrac się winapi. Którego za bardzo nie znam, więc to troche potrwa.

@kryteria wyszukiwania : nie dodam wszystkich... kontakty są opisane kilkudziesęcioma cechami, w takim combo-boxie ciężko byłoby cokolwiek znaleźć. Jak jeszcze jakiegoś brakuje, to zgłaszać request.

Załączniki

lhs
Ikonki Jabbera dostają dziwnej wysypki - oryginalne (lewy panel) są zdrowe huh.gif ...

Załączniki

skolima
pierwszy strzał - mają cos nie tak z przezroczystością... w okienku wyboru sieci kZmieniacza wyglądają poprawnie?
lhs
Wszędzie indziej wyglądają poprawnie...

Załączniki

skolima
spróbuj teraz...

Załączniki

lhs
skolima - dokładnie to samo.

Zmieniałeś może stopień kompresji .rar-a? Poprzednia wersja ma po rozpakowaniu co do bajta tyle samo, co ostatnia (49152) - a forum pokazuje różne rozmiary załączników...
Olórin
lhs - rozmiar kodu maszynowego jest ten sam (pewnie skolima zmienił jakąś stałą), a inny jest stopień kompresji tego kodu...
skolima
nie stałą, w kodzie nieco się zmieniło, bo zacząłem juz tworzyc okienko osobne. te sam rozmiar na dysku może wynikac z dopełnienia do całego klastra.
lhs
Jeżeli utworzę na dysku jednobajtowy plik tekstowy, to w jego właściwościach będę miał:

Rozmiar: bajtów: 1;
Rozmiar na dysku: bajtów: 4096 (czyli dopełnienie do całego klastra).

Obie wersje wtyczki w obu polach miały 49152. Dziwne, bo 49152 dzieli się przez 4096 bez reszty...
GuZiK
- w menu 'kontakty' popraw 'Szukaj na liscie' ;-)

yeltzyn
Mam pytanie, czy nie prosciej napisac jest wtyczke, która będzie zwykłym xsl'em (szblonem) na pliki xmlowe ExIMPa ?? Ładna tabelka (mozliwosc dodania css) z kolumnami takie jakie mamy w kontaktach (dzieki czemu mozna sortowac). Do tego jakies szukanie (nie wiem jakby to mialo dzialac, jakies zapytania sqlowe czy cuś). Najlepiej jkaby to dzialalo na widokach, wtedy wybieramy, jakie kolumny chcemy. Byloby miodnie.
atol
------------- BUG ------------------

Wtyczka wymusza rozmowe z kontaktem który posiada jedynie telefon lub adres mailowy.

--------------------------------------

Propozycja:
Można by zrobić wyskakujace okienko z wyszukiwaniem
dulek000
Propozycja była już wcześniej i nawet Skolima zaczął ją przygotowywać (jest już okienko, lecz bez kontrolek).
atol
wiem przeoczyłem tego posta. A co do propozycji to jak jest zacznij rozmowe to czemu nie ma wyślij SMS lub maila?
riddle
SMS - Bo najpewniej możesz otwierając okienko rozmowy kliknąć w nim na odpowiednie przyciski
atol
a co jak kontakt ma tylko numer telefonu... wymuszasz otwarcie okna rozmowy co już jest błędem
Aule
Ta, powinna być wywoływana akcja domyślna.
arct!c
2 pytania:

- czemu nie ma tej wtyczki w dziale WTYCZKI
- Jak skolima ida prace nad kontrolkami w oknie?:>
zimaq
Jak wogóle idą prace nad tą, jakże przydatną, wtyczką ? smile.gif
arct!c
chyba jednak stoją a nie idą.
keeveek
ważne, że działa tongue.gif jedyny minus to fatalne położenie okna wyszukiwania
Sad
Najlepiej zeby okienko bylo wywolane po F3 na liscie tongue.gif
ciaastek
Hmmm, odświeże temat... może ktoś tutaj wejdzie, najlepiej skolima, doda jakąś aktualizacje biggrin.gif to okno przede wszystkim. Teraz takie... puste jest, nic tam nie ma sad.gif
Andrzej1307
wlasnie... Skolima w ogole jeszcze zyje? Przydalaby sie nowa wersja...
ciaastek
Ostatnio aktywny Wczoraj, 13:51

żyje :]

No ciekawe jak to będzie z tą wtyczką... bo naprawde by się przydała.
ikari
Słuchajcie, a nie da się zrobić, żeby włączyć toolbar wyszukiwania (a najlepiej żeby włączał się jak tylko naciskam coś z klawierki w liśćie konnektów - zamiast zaznaczać coś), który filtrowałby listę tak jak tradycyjnie dostępne filtry, tylko nie po sieci, a po fragmencie nazwy? (lub danych - znów w opcjach ustawimy, które)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.