Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Tłumaczenie nagłówków
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
dulek000
Z tego co pamiętam to jedyną przeszkodą dla pisania wtyczek w Delphi są nagłówki w C++, więc może poprosićby na jakimś forum (np. http://forum.4programmers.net/) o przetłumaczenie nagłówków do delphi? Tymczasowo na pewno brakowałoby SDK, ale byłby to pierwszy krok w stronę innych języków. Może doszłoby kilku wtyczkopisarzy.
Sad
Jestem za. Tylko, że.. aplikacje w delphi = masa kb.
dulek000
Ja się specjalnie tym nie przejmował, IMHO im więcej wtyczkopisarzy, tym lepiej.
Sad
No.. w koncu moglbym napisac ten plugin do ogladania golych bab. ;PP
Ours
QUOTE(Sad @ 29.06.2005 - 20:43)
Jestem za. Tylko, że.. aplikacje w delphi = masa kb.
*


pisząc w czystym winapi można urwać trochę kilobajtow (przykład: wtyczki Bankruta do Mirandy),a sam pomysł jest bardzo dobry. Delphi jest łatwe w nauce także ci którzy nigdy nic nie pisali, a bardzo by chcieli będą mieli łatwiej zacząć
atol
może wreście mityczny toster zostanie obsługiwany wink.gif
dulek000
No to czekamy na wypowiedź jednego z developerów tongue.gif
winthux
Tłumaczenie aktualnej wersji SDK nie ma sensu:), chyba, że z tym nie będzie dużo kłopotów...
Olórin
Hao kiedyś mówił że do odpalenia wtyki trzeba pprzeportowac tylko pare struktur i klase Ctrl....
winthux
do odpalenia wtyki wystarczy przeportować struct sIMessage_base, class Ctrl i kilka define'ów smile.gif
skolima
dla zdolnego delphi'na to raptem parę godzin roboty... lajcik ;]
dulek000
No to kto prosi? :>
hao
Myślę że możnaby zastanowić się nad pomysłem ustalenia konkretnego formatu komentarzy i definicji w nagłówkach i napisania parsera, który tłumaczyłby to na inne języki.

Miałoby to zwłaszcza sens przy planowanej obsłudze COM, ale przy okazji możnaby zrobić przynajmniej podstawy dla Delphi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.