Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: szukanie
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
mateuszn0
może ktoś pomóc ? jak chcę pobrać imie osoby której nie mam na liście, znaleźć osobę po numerze i wyświetlić jej imię i miasto naprzykład to jak to zrobić ? wiem że trzeba chyba użyć struktry sCNTSEARCH ale jak dalej ? może ktoś podać przykład ?
skolima
Mmusisz ją tymczasowo dodać do listy AFAIK... dane od wtyczki pobierasz po numerze kontaktu na liście.
Olórin
Jeżeli chodzi o GG to można by się podpiąć pod libGadu....
mateuszn0
okej to ja się podepne chyba, bo jak tymczasowo dodam do listy to mi pokaże dane które wpisałem a nie ktore są oryginalnie tak ?
hao
QUOTE
jak tymczasowo dodam do listy to mi pokaże dane które wpisałem a nie ktore są oryginalnie tak ?


Generalnie tak... Chyba że dodasz kontakt tymczasowo do listy i wywołasz IMessage(IM_CNT_DOWNLOAD, NET_GG, IMT_PROTOCOL, id_kontaktu) [sprawdz w SDK bo pisze z pamieci]... To spowoduje pobranie informacji o kontakcie z serwera GG i zapisanie jej w danych kontaktu....


Możesz oczywiście skorzystać bezpośrednio z libgadu pobierając wskaźniki do potrzebnych struktur sesji przy pomocy api wtyczki GG.
mateuszn0
ok dzięki, skorzystam z libgadu, podłącze się do libgadu bo nie widzę innego sposobu na pobranie "dokładniejszych" danych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.