Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: bramka: Plus - Moja Strona (dawne Miasto Plusa)
Konnekt | Forum > Dodatki > Bramki SMS
anb
Bramka działająca na dzień - 14.04.2008



*bramka: Plus - Moja Strona (dawne Miasto Plusa) > wersja działająca dzięki życzliwości i pracy Zbygumiła


Kliknij, aby zobaczyć załącznik (plus_mojastrona.rar)
riddle
Dzięki stary! Nawet nie widziałem, że dzięki MiastoPlusa mogę słać darmowe SMS do starszej i znajomych. Naprawdę dzięki!

Oczywiście działa, bardzo ładnie wysyła i do tego za free. Super. smile.gif

PS: Czy mogę liczyć, że kiedyś dorobisz obsługę wysyłania na inne numery? smile.gif
anb
Cieszę się, że komuś podoba się moja robota. ;-)

QUOTE(riddle @ 2.07.2005 - 23:28)
PS: Czy mogę liczyć, że kiedyś dorobisz obsługę wysyłania na inne numery? smile.gif

W sumie mogę dorobić, jak znajdę trochę czasu.. (i budżet na testowanie biggrin.gif -w końcu na resztę numerów bramka niestety nie jest darmowa :/)

Dodane. Nie trzeba było wiele zmieniać, powinno działać.. ;-) Może kiedyś dodam wyświetlanie stanu konta po wysłaniu SMSa ;-)
ekstro
Dzieki, fajnie ze poprawiłeś skrypt.

Tak btw to jak komuś polecam konnekta to mówi : a po co mi tam inny program jak gadu chodzi. Jak już przekonam to używają i nie wyobrażają sobie powrotu do orginalnego klienta. Dzieki wszystkim za kawał dobrej roboty.
zimaq
Wracam do domu, patrzę a tu na pulpicie wisi mi error z k
Myślę - 'wtf?'
jiobel.
Sprawdź poprawność hasła i loginu. U mnie wpisane jeszcze raz zlikwidowały błąd.
zimaq
Nie chodzi mi tu o samo hasło i login ( które notabene poprawiłem, thx ) ale o sam fakt, że bramka nie była używana od jakiegoś miesiąca, a nie mam włączonych żadnych powiadomień via sms czy też zaplanowanych do wysłania sms'ów.
scoorviel
z tego co zaobserwowałem u siebie - to sie wyświetla tylko wtedy gdy m+ zalicza pada tj nawet normanie na ich strone się nie da wejść...ale moge się mylic smile.gif

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Czajan
wezcie z ta bramka w koncu cos zrobcie za chiny nie chce dzialac albo dajce wasza wersje ktora chodzi jesli taka jest heh//////////////
KriSLee
QUOTE(zimaq @ 4.07.2005 - 22:29) *

-- file is missing --

U mnie mam to samo REGULARNIE i pojawia się tylko przy pierwszej-drugiej próbie wysłania SMS przy trzeciej zazwyczaj idzie już normalnie (tak jakby musiał kilka razy 'zaskoczć' ) huh.gif
szczypior88
QUOTE(KriSLee @ 3.05.2006 - 13:24) *

pojawia się tylko przy pierwszej-drugiej próbie wysłania SMS


u mnie tak samo
olesiaa
nom u mnie jest dokładnie to samo dry.gif http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=7753&hl=
Elpie
dokładnie ten sam problem i u mnie
zbygumil
Ja także długo miałem taki problem, aż niedoczekawszy się poprawki sam zabrałem się do dzieła.
Posiedziałem trochę nad skryptem i znalazłem rozwiązanie:

1. Otworzyć plik skryptu dla bramki Miasto Plusa: \sms\new_mplus.lua

2. Przed wierszem 156-tym z tekstem --- wysyłanie smsa
wstawić:
CODE
    --- Odwiedzenie strony /sms/send_sms.jsp
    hRequest = HttpOpenRequest(hConnect, "GET", "/sms/send_sms.jsp", "");
    HttpSendRequest(hRequest, "", "");
    InternetCloseHandle(hRequest);



Poniżej przedstawiam poprawioną wersję skryptu wysyłającego SMSy przez miastoplusa.pl (oryginalne autorstwo: mls).

Changelog:
2.3
* Usunięcie błędu (String required! <[C]: line -1>) przy pierwszej próbie wysłania SMSa po uruchomieniu Konnekta

Załączony plik:
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (MiastoPlusa2.3.zip)
hutu
Dzięki wielkie! To była bardzo męczące...
Elpie
o yeah! wielkie dzięki smile.gif
miet55
Brawo zbygumil, działa na 100%
zbygumil
Cieszę się bardzo, że u wszystkich jak na razie działa. Myślę, że można uznać skrypt za zwalidowany smile.gif
Nie wiem tylko jak sprawić, aby wszyscy ściągający konnekta mogli mieć już poprawioną wersję skryptu. Przecież umieszczenie go na tym forum nie wystarczy...
zhvir
skontaktuj się z którymś z moderatorów bądź z samym Hao smile.gif
piotrek575
bramka nie wysyła smsów na numery zaczynające się od 781... (plus gsm) czy mógłby się ktoś tym zająć i to poprawić????
zbygumil
Zmodyfikuj plik \Konnekt\sms\new_mplus.xml w linii 11:
z
CODE
<acceptNumber>(\+48)?0?[568]\d{8}</acceptNumber>

na
CODE
<acceptNumber>(\+48)?0?[5678]\d{8}</acceptNumber>

i zrestartuj Konnekta.
Skrypt wtedy będzie do wykorzystania także dla numerów 7xxxxxxxx
piotrek575
zbygumil jesteś wielki wink.gif wszystko działa jak trzeba smile.gif
keeveek
mimo wgrania Twojej wersji skryptu nadal mam błąd string requied i to nie tylko za pierwszą próbą wysłania smsa, ale za każdym razem..
zbygumil
Zarówno przed poprawką jak i po poprawce błąd ten jest powodowany tym, że w 180-tej linii skryptu lua bramki
CODE
preg_match("#<tr><td colspan=\"2\" bgcolor=\"#F4C8B6\">   ([^<]+)<\/td>#", txt, succTab);

wyszukiwane są ciągi odpowiadające ciągowi podanemu w cudzysłowiu i bywa tak, że taki ciąg nie zostaje odnaleziony w ogóle i wtedy w 187-ej linii skryptu
CODE
setSuccess("Serwer zwrócił: "..iso2cp(succTab[1]));

występuje ten błąd. Myślę, że jest może to być spowodowane tym, że succTab[1] nie ma wartości, gdyż nie został taki ciąg odnaleziony w treści strony. To są tylko moje przypuszczenia, bo nie jestem fachowcem od lua.
Moja poprawka spowodowała, że strona z odpowiedzią się ładowała także za pierwszym razem po zalogowaniu, aczkolwiek pozostawiłem bez zmian niezabezpieczony kod na sytuację gdy odpowiadający ciąg nie zostanie odnaleziony.

Może niedziałanie skryptu było związane z jakimiś chwilowymi problemami związanymi np. z niedziałaniem bramki operatora albo czymś podobnym... Czy niedziałanie było związane z wysyłaniem na numer w sieci Plus czy poza sieć (płatny)? Proszę dać znać jeśli już działa.
Dopytuję, gdyż jest to pierwsze zgłoszenie o braku poprawy (na 172 ściągnięcia) po skorzystaniu z poprawki...
keeveek
właśnie o dziwo okazało się, że już od jakiegoś czasu działa bezawaryjnie i nie odnotowałem problemów.. dziwne to, wazne, że działa i od jakichś 2 tygodni nie odnotowałem żadnego takiego błędu
Konrado
QUOTE(zbygumil @ 31.08.2006 - 13:15) *

Zmodyfikuj plik \Konnekt\sms\new_mplus.xml w linii 11:
z
CODE
<acceptNumber>(\+48)?0?[568]\d{8}</acceptNumber>

na
CODE
<acceptNumber>(\+48)?0?[5678]\d{8}</acceptNumber>

i zrestartuj Konnekta.
Skrypt wtedy będzie do wykorzystania także dla numerów 7xxxxxxxx


Czy możliwe jest dodanie takich numerów do plugina sms.dll do bramki plusa bezpłatniej nie przez miasto plusa?
zbygumil
Numerów nie dodaje się do plugina sms.dll, tylko do pliku xml - dla bezpłatnej bramki plusa jest to plik plus.xml w katalogu sms.
Aby możliwe było wysyłanie smsów także na nowe numery Plusa
zmodyfikuj plik \Konnekt\sms\plus.xml w linii 11:
z
CODE
  <acceptNumber>(\+48)?0?(887|6[069][13579])\d{6}</acceptNumber>

na
CODE
  <acceptNumber>(\+48)?0?(88[57]|78[135]|6[069][13579])\d{6}</acceptNumber>

Wtedy akceptowane będą numery zaczynające się od:
601, 603, 605, 607, 609
691, 693, 695, 697
661, 663, 665, 667, 669
885, 887 (używane przez podsieć Sami Swoi)
781, 783, 785 UMTS
(źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Numery_telefoniczne_w_Polsce )

Do niektórych, tych co zmieniali operatora z zachowaniem numeru telefonu i których numer nie wskazuje na przynależność do sieci Plus, prawdopodobnie także można z tej bramki wysyłać smsy.
Wtedy można dodać te szczególne numery - dla przykładowego numeru 602602602, na który także chcielibyśmy wysyłać smsy z tej bramki, ta 11 linia mogłaby wyglądać np. tak:
CODE
  <acceptNumber>(\+48)?0?((88[57]|78[135]|6[069][13579])\d{6}|602602602)</acceptNumber>
Bo$s
W związku ze zmianą strony MiastoPlusa bramka SMS nie działa tak jak powinna sad.gif Można prosić o poprawkę ?
smash
Nie wysyla z bramek - plus gsm by stamina (poprawki adk) i miastoplusa.pl

przychylam sie do prosby o poprawke.
z gory dzieki.
zbygumil
W mieście plusa zaszły spore zmiany. Widać jak się wejdzie na stronę Miasto plusa.
Teraz smsy wysyła się ze strony Plus naciskając po prawej stronie "Moja Strona - Bramka SMS".
Trzeba założyć od nowa użytkownika.
Trzeba będzie dostosować kod skryptu, który będzie korzystał z nowej strony. Chętnie się tym zajmę jak znajdę wolną chwilę.
Zanim jednak nowy skrypt zacznie działać, to wcześniej będzie trzeba użytkownika na nowej stronie założyć.
one2one
QUOTE(zbygumil @ 31.10.2007 - 18:01) *

ednak nowy skrypt zacznie działać, to wcześniej będzie trzeba użytkownika na nowej stronie założyć.


nowy uzytkownik moze byc tozsamy z obecnym w MP,
z wielkim zniecierpliwieniem czekam na poprawiona wtyczke. ;-)
smash
ida swieta
sasquacz
no wlasnie, fajnie by bylo gdyby ktos umiejetny to poprawil smile.gif
zbygumil
Zrobię to smile.gif Myślę, że w weekend. Mam wersję, która wysyła SMS-y, ale nie działa jeszcze opóźnianie wysyłania SMS-a.
Bo$s
Potwierdzam działanie Plus - Moja strona smile.gif Wielkie dzięki smile.gif
Sija
na centralce.
zbygumil
Cieszę się, że Wam też działa smile.gif
Wirone
Zanim tu trafiłem to sam dziś wziąłem się za ta poprawkę i z satysfakcją stwierdzam, że dobrze kombinowałem biggrin.gif bo widzę adresy itd wszystko tak jak ja, ale mi nie działało więc szukałem dalej.... no i okazuje się, że ta też mi nie działa, a dzieje się dokładnie to samo - time out - ale wynika to z tego, że strona plusa strasznie zamula i jak dziś zakładałem konto to się nadenerwowałem strasznie.. Może nocą zadziała? sprawdzę później smile.gif

Tak czy siak dzięki za poprawkę.

-----
Spróbowałem teraz i działa smile.gif ale tak czy siak długo trwa, serwer Plusa jest strasznie marny jeśli chodzi o logowanie i te czynności https, nawet o północy ;]
Exo
mozna by linka reuploda zrobic ? biggrin.gif bo sie wygasl =]
Platini
Re-upload zostal dokonany smile.gif
JAJO
Pojawia sie blad od dluzszego czasu tresci:
CODE
Nie zostal zwrocony status wyslania SMS.

Da sie cos z tym zrobic. Aktualizacja z pierwszego postu w tym temacie jest nieaktualna (na obecna chwile).
pn4265
A co tu jest aktualne? Pochować trupa i szukać następcy konnekta. [*]
JAJO
Ciezko o nastepce. Nie widze innego kandydata poki co. O_o
zbygumil
Zmiany w bramce na stronie plusa nie są małe. Wejdźcie i przekonajcie się.
Sytuacja jednak nie jest beznadziejna - jest przecież tradycyjna bramka plusa.
JAJO
Faktycznie zmiany na Plus moja strona - Bramka SMS sa spore tzn. nie ma juz tej bramki.

Co za leszcze w tym plusie cholernym! Najpierw odebrali mozliwosc wysylania do wszystkich ilus tam SMS'ow dziennie a teraz kaza sobie placic za wszystkie. O_o
Wirone
Bramka wciąż jest, tylko pod innym adresem:
http://www1.plus.pl/bsm/

Jak znajdę chwilę to przejrzę wysyłane pakiety i wyedytuję skrypt tej bramki, bo sam z niej często korzystałem i wnerwia mnie, że muszę wchodzić i się logować żeby wysłać sms.

Jak już zrobię, to się podzielę smile.gif

edit: łohohoho, no nie wiem, nie będzie to takie proste.. przestudiowałem WireSharkiem pakiety wymieniane podczas logowania i wysyłania sms, no i ciężko coś z tego wywnioskować. Logowanie zresztą zdaje się być takie samo jak było, więc do edycji jest "jedynie" wysyłka... Cała strona jest pod innym adresem, jest tworzona dynamicznie więc w kod zajrzeć można inspektorem DOM niby, ale tyyyyyle tam tabel i żeby się dogrzebać chociażby do guzika "Wyślij" to nieźle się trzeba listę narozwijać tongue.gif tak czy siak dogrzebałem się do javascriptu który to chyba wszystko obsługuje, ale jest taki po*** że chyba nic z niego nie wyciągnę.
dla ciekawych: link

Poza tym z tego co widzę, to wysyłane dane są kodowane w md5, a nawet nie wiem czy w lua też można.

Ogólnie chyba wyjdzie z tego lipa tongue.gif
zbygumil
Mówiłem, że zmiany są duże. Gdyby były proste, to sam bym to pochytał...
JAJO
@Wirone
Adres ktory podales tj. bramka www.text.plusgsm.pl po przekierowaniu. Nie ma ona nic wspolnego z Plus Moja Strona czy dawnym Miasto Plusa. Zaloguj sie i zobacz ze za kazdego SMSa z Plus Moja Strona musisz zaplacic - miec jakis kredyt.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.