Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: lan plugin
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
case
yo. sciagnalem wczoraj najnowsza mirande (z czystej ciekawosci jak co tam oni wymyslaja) i zaciekawila mnei standardowo montowana (od tej wersji ktora sciagnalem -> 0.2) wtyczka do komunikowania sie po sieci (bez potrzeby polaczenia z internetem).
jest to moim zdaniem bardzo ciekawy pomysl, zwlaszcza przy czestych padach serwerow gg, lub jesli ktos ma sredniej jakosci lacze, ale nie tylko (rowniez wieksza stabilnosc dzialania na pewno - pewnosc dotarcia wiadomosci itd...).
podziela ktos moje zdanie :?: :?:
...i czy jest ktos w stanie popelnic taka wtyczke dla Konnekta :wink: :?: (byla mowa o lanchat'cie juz na forum, ale jakos potem ucichl ten temat, natomiast nie musi byc ta wtyczka oparta wcale o lanchat'a) :wink: .
-------------------------------
greetz 4 y'all :twisted:
-------------------------------
rap4u.prv.pl
Puma
To był by odlot smile.gif) Ja chcę taką wtyczkę ! tongue.gif
Ja mogę zrobić takie coś w Delphi nie ma problemu, to jest jeden dzień i takie coś jest gotowe. Tylko jak to zaimplementowac w Konnekcie ;]...
case
jak dasz rade to... czekamy biggrin.gif

ja Ci duzo nie pomoge bo jesli chodzi o programowanie to stanalem na pascalu ;]~ heh
---------------------------
rap4u.prv.pl
hao
Sad, może zainteresujesz się Borland C++ Builderem? Potrafi bez problemu wykorzystywać kod Delphi... Cała jego biblioteka VCL jest w Delphi...

Jak ktoś jest bardziej ambitny (a jak przypadkiem znajdę gdzieś taką bibliotekę, to mogę to raz-dwa machnąć) możnaby zaimplementować obsługę standardowych wiadomości, tak jak chodzą przez WinPopup (żeby były zgodne)... Na maxa prosto, ale w sumie bardzo funkcjonalnie... Co Wy na to?
hao
OK, no to znalazłem bardzo prosty sposób zaimplementowania rozmów po LANie. Nie wiem czy jest z nim kompatybilny WPopup, ale jest to sposób na tyle prosty, że chyba zaraz napiszę sobie wtyczkę tak dla rozluźnienia biggrin.gif
Flind
jak na loto my na to. jasne z checia kazdy z pewnoscia ujzy taka wtyczke .


sad mam nadzieje ze bedzie inaczej niz jak z tym ircem. trzymamy za ciebie kciuki jesli sie za to zabierzesz. smile.gif
hao
No i proszę.... Pierwsza gadająca wersja gotowa... Do tego zgodna z WinPopupem biggrin.gif . Jeszcze jutro potestuję czy działa i mogę wrzucać na sieć...
QUOTE(hao)
Sad, może zainteresujesz się Borland C++ Builderem?

heh jak widze kawałek jakiegoś kodu Cpp to mnie oczy tydzien bolą biggrin.gif, ale może jakoś z odpowiednim kursem coś napisze. A tak apropo ten kompilator Borlanda jest darmowy?
daten
:arrow: Możesz wykorzystać AlMailSlot
:arrow: Skąd ściągnąć Wpopupa??
Puma
Jezu - jak to takie proste to dlaczego tego nie było już dawno ?! Taka wtyczka to poprostu wybawienie dla tych co mają LAN laugh.gif My mamy GG (ja mam naturalnie K) i program do komunikacji w lan a tak to będzie wszystko w jednym.
hao
QUOTE
A tak apropo ten kompilator Borlanda jest darmowy?

Nie

QUOTE
Możesz wykorzystać AlMailSlot

Tak, korzystam z mailslotów, jak WPopup
QUOTE
Skąd ściągnąć Wpopupa??

Jest razem z windami 95/98/ME. Run -> WinPopup. Na NT'kach to sie jakos inaczej nazywa, ale tez jest...

QUOTE
Jezu - jak to takie proste to dlaczego tego nie było już dawno ?! Taka wtyczka to poprostu wybawienie dla tych co mają LAN

Uh, tradycyjnie uniosłem się honorem i skomplikowałem smile.gif Zrobię jakąś okrojoną wersję na jak najszybciej i wystawię do testowania bo mi coś w domu w ogóle LAN nie chodzi (chodzi tylko w jedną stronę smile.gif)
case
no nie!! co ja widze! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

dzien mnie nie bylo na forum a to takie prace trwaja smile.gif

jak wtyka bedzie gotowa to dajcie znac wink.gif bo juz sie slinie

---------------------------
pozdroo i dzieki 8)
---------------------------
rap4u.prv.pl
kox
QUOTE(hao)
QUOTE
A tak apropo ten kompilator Borlanda jest darmowy?

Nie

Można jednak ściągnąć wersję Trial. Zdaje się, że jest 40-dniowa czy coś około tego. Najlepiej wersję Enterprise, która jest najbogatsza. Jak Ci dobrze pójdzie to wystarczy Ci 40 dni, a jak nie to zawsze możesz znaleźć... a nie powiem co możesz znaleźć wink.gif
W nowym Komputer Świat Ekspert jest chyba Borland C++ Builder 6 Personal. Wie coś ktoś o tym? bo na stronie ks-ekspert nie pisze, za dużo.
daten
Jest borland builder i jakieś updaty biggrin.gif
shw
ja tam nie jestem pewien, ale chyba personal tzn. ze nie mozesz zadnych komercyjnych produktow robic, czyli do uzytku domowego. no i odpada tam jakies pewnie wsparcie techniczne i inne bajery.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.