Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: FavIcon
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Olórin
Nowa wtyczka o nazwie FavIcon. W paczce znajdziecie wtyczkę i przykładowy styl do kStyle. Wtyczka dodaje się we właściwościach kontaktu w zakładce Szczegóły. Mamy tam 2 listy wyboru, można zmienić ikonę która ukaże się w tray'u kiedy odbierzemy od kontaktu wiadomość, oraz zestaw ikon statusów które ukażą się na liście kontaktów (można ustawiać tak ikony dla transportów).

Jak tworzyć style dla FavIcon?
Jeżeli chodzi o ikony statusów to sprawa jest stosunkowo prosta, większość styli ma już wbudowane ikony dla ICQ, AIM, i tak dalej, w przykładowym jest aim - jedyną istotną kwestią jest to że na liście wybieramy po wartości NET z styli.

W przypadku ikon wiadomości sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, aby dodać ikonę należy skopiować do swojego stylu taki kod:

CODE
<ico iml="16"  file="msn_online.png"  type="5" net="306" id="1" />
<ico iml="#201" file="msn_online.png"  type="5" net="306" id="1" />


oczywiście trzeba ustawić odpowiednią dla nas nazwę pliku, type i net zostawiamy w spokoju, a id incrementujemy smile.gif W opcjach kontaktu wybieramy ikony wg. id w stylach (przy type=5 i net=306!).

Pobierz: FavIcon
Instrukcja obsługi: http://olorin.info/favicon
Do nadgorliwych: To wersja beta, nie umieszczać w żadnych serwisach o komunikatorach, itp.
jacekz
FAJNA WTYCZKA TYLKO SZKODA ŻE nie da sie ustawiać zbiorowo smile.gif biore suie za testowanie
Wtyczka domyślnie zostawia ikonki czy tak jak było w moim przypadku restuje je do podstawowego konnkta ?? ze trzba wrzystkie wybierać ??
chdzi oto aby po zainstalowanie wrzystkie inkonki byłu sytawione na domysle a nie tak jak u mnie na 0
Olórin
QUOTE
chdzi oto aby po zainstalowanie wrzystkie inkonki byłu sytawione na domysle a nie tak jak u mnie na 0

Poprawione, niestety Ci którzy już zainstalowali poprzednią wersję muszą we wszystkich kontaktach to zresetować ręcznie...
StRuGi
A jest jakas rada na to zeby kNotify wyswietlalo prawidlowo ikony po wlaczeniu tej wtyczki ?
Olórin
Wymagałoby to modyfikacji w kodzie KNotify, tam jeszcze nie jest tak źle - jest napisane od kogo jest wiadomość smile.gif Sam w KN nie używam powiadamiania o wiadomościach - dlatego powstała ta wtyczka ;-)
StRuGi
user posted image

Obrazek wyjasnia chyba wszystko.
Olórin
U mnie to nie występuje, ale jest to możliwe - FavIcon ma najniższy proiorytet wtyczki (aby inne wtyczki nie zmieniły ikony wiadomości), ale również powoduje to że najpierw info o nowym statusie dostaje knotify (przy nie zaktualizowanej ikonce) a dopiero potem FavIcon i ją aktualizuje....
jacekz
no i jescze by sie przydal mozliwość zmiany dla grup smile.gif zbiorowo
Olórin
API nie udostępnia obecnie takiej możliwości, a implementować od 0 mi się nie chce ;-)
StRuGi
to co mam zrobic zeby to dzialalo normalnie ?
Olórin
Nie zamieniać ikony statusu dla kontaktów.
jacekz
pomysł wtyczki wydaje mi sie dobry ale ppowinien być wbudowany w konnekta smile.gif
zimaq
Ile razy było mówione, ze takie ficzery nie będą wbudowane w k na stałe, bo k ma potenciał ( dobre słowo ? ;P ) ukryty we wtyczkach...
GuZiK
po wylączeniu wtyczki 'zepsuło' mi liste kontaktów, niektóre mają zamiast ikony sieci, ikone konnekta, osoba do kotrej przypisalem inną emotke, dalej ją ma...
Olórin
Guzik - moge co najwyżej dodać opcję "Wyczść ustawienia" którą klikałoby się przed wyłączeniem wtyczki...

Zimaq - dokładnie smile.gif
k3mpa
Mi działa świetnie:), ale czy można dodać do tej listy ikonki żeby wybrać ikonie z pliku i by wtyczka automatycznie to dopisywała do thema:)
GuZiK
Kamil: to zrób dla innych, jeżeli to nie jst dużo roboty lub inne osoby tez bedą tak miały ;-) ja przeinstalowałem K i już wszystko normalnie smile.gif
k2mp1: nie można
Olórin
Do pobrania wersja z w/w opcją - znajdziecie ją w Konfig->Interfejs->Lista kontaktów->FavIcon smile.gif
k3mpa
jak nei mozna ? tongue.gif

po pewnym czsie :
wiem że to raczej sprawa do hao ale można było powiększyć obszar wyświetlania ikonki na liście z 16X16 np do 20x20 smile.gif wtedy można by dac emoikonki smile.gif do kontaktu smile.gif znacz tak nornalnei też można ale wygląda to nie za ciekawie .;/
ciolo
Po zmianie ikonki, kontakt w ogóle znikł mi z listy. Musiałem znowu go zapisywać od nowa:(
Swift
przydalby sie jakis tutorial jak dodawac ikony statusu i wiadomosci, nie umiem tego zrozumiec...
probowalem cos robic, ale nie wiem o co chodzi z tymi id...
Spass
Swift, a więc od początku:
- potrzebna jest wtyczka k.Style (zapewne ją już masz)
- wybierz w jej ustawieniach jakiś styl (np. ArkCrystal), kliknij Zastosuj
- i już powinieneś mieć do wyboru ikony sieci w ustawieniach FavIcon

A jeśli chodzi o wybór ikon wiadomości:
- w folderze stylu (np. themes\ArkCrystal) znajduje się plik theme.xml - otwórz go w notatniku i wklej poniższy fragment gdzieś w przedziale między <icons>, a </icons>
CODE
   <!-- FAVIKONY -->
   <ico iml="16"  file="jakaśikona_1.ico"  type="5" net="306" id="1" />
   <ico iml="#201" file="jakaśikona_1.ico"  type="5" net="306" id="1" />
   <ico iml="16"  file="jakaśikona_2.ico"  type="5" net="306" id="2" />
   <ico iml="#201" file="jakaśikona_2.ico"  type="5" net="306" id="2" />
   <ico iml="16"  file="jakaśikona_3.ico"  type="5" net="306" id="3" />
   <ico iml="#201" file="jakaśikona_3.ico"  type="5" net="306" id="3" />
- teraz po prostu zamień nazwy jakaśikona_x.ico na ikony jakie chcesz podmieniać (np. masz ikone rower.ico i chcesz ją podmienić jako ikona wiadomości dla któregoś z kontaktów - po prostu zamień jakaśikona_1.ico na rower.ico i w ustawieniach FavIcon dla kontaktów już powinna być dostępna do wyboru. oczywiście po każdej zmianie w pliku theme.xml należy go zapisać i od nowa wgrać styl w ustawieniach k.Style)

to by było na tyle, mam nadzieje, że nie napisałem jakiś głupot, bo sam sie już w tym poście pogubiłem
Swift
tyle wiedzialem smile.gif, ale dzieki za przyklad z id
ale jeszcze jedno...
jak rozpoznac które id jest do ikony niedostepny-'zwykly' i niedostepny-'ze znakiem zapytania'
albo "Nieosiągalny"

a i o co chodzi z tymi iml=16 i iml=#201? trzeba je zmieniac?
Olórin
CODE
<ico iml="16" file="jabber_offline.png"    type="4" net="12" id="0"/>
   <ico iml="16" file="jabber_xaway.png"      type="4" net="12" id="33"/>
   <ico iml="16" file="jabber_dnd.png"        type="4" net="12" id="34"/>
   <ico iml="16" file="jabber_online.png"     type="4" net="12" id="64"/>
   <ico iml="16" file="jabber_away.png"       type="4" net="12" id="65"/>
   <ico iml="16" file="jabber_hidden.png"     type="4" net="12" id="66"/>
   <ico iml="16" file="jabber_chat.png"       type="4" net="12" id="67"/>
   
   <ico iml="ico2" file="jabber_offline.png"    type="4" net="12" id="0"/>
   <ico iml="ico2" file="jabber_xaway.png"      type="4" net="12" id="33"/>
   <ico iml="ico2" file="jabber_dnd.png"        type="4" net="12" id="34"/>
   <ico iml="ico2" file="jabber_online.png"     type="4" net="12" id="64"/>
   <ico iml="ico2" file="jabber_away.png"       type="4" net="12" id="65"/>
   <ico iml="ico2" file="jabber_hidden.png"     type="4" net="12" id="66"/>
   <ico iml="ico2" file="jabber_chat.png"       type="4" net="12" id="67"/>

Każdy zestaw tak dodajemy, zmieniając net - nazwy statusów masz w przykladowych nazwach plikow....
Olórin
Czy są z tą wtyczka jakieś problemy? Chciałbym ją oficjalnie wydać (wreszcie tongue.gif)... Może jeszcze jakieś sugestie? Myśle jeszcze nad automatycznym ładowaniem ikon z .ico (tak jak jest to w TemaciKu), musze jeszcze przemyśleć w jaki sposób dokładnie to zrobić (koniecznie musi być obsługa animowanych ikon) wink.gif
StRuGi
Problemow oprocz tamtego mojego nie ma, wiec mozesz smialo wydawac.
zimaq
yyy... no moze jednak nie do końca działa bez zarzutu.
user posted image
Chodzi o zmianę ikonki dostępności. O dziwo owa 'zablokowana' ikonka ( w tym wypadku zaraz wracam ) czasami zostaje nawet po restarcie...
Olórin
Ustaw temu kontaktowi jakis styl, a potem powróć do standardowego. Sposób budowy K wymusza własnie takie działanie...
Olórin
Na becie do pobrania zaktualizowana wersja:

+ Ładowanie ikon z plików
- ikony wiadomości wrzucamy w formacie .ico do katalogu konnekt\data\FavIcon\st\%a_%b.ico, gdzie %a to numer ikony na liście, %b to numer klatki (domyślnie 0). Numery ikon nie musza być po kolei (sprawdzane są od 0 do 255), numery klatki koniecznie musza zaczynać się od 0, a następnie po kolei (aż do 10).
- ikony statusów wrzucamy w formacie .ico do katalogu konnekt\data\FavIcon\%n\%s.ico - %n to numer sieci (od 0 - 255, ważne by nie stworzyć konfliktu z inną wtyczką), %s to numer statusu zapisany w postaci dziesiętnej, zgodnie z numerami z SDK.

W paczce przykładowy zestaw ikonek (te sieci są składane na zasadzie "żeby coś było", nie odwzorowują w żaden sposób statusów).

Tip: Do konwersji z png na ico można użyć: http://www.winterdrache.de/freeware/png2ico/

Oczywiście sposób ładowania ikonek ze styli kStyle nadal działa smile.gif
Olórin
Co kto lubi.... Jak dla mnie to png2ico jest prostsze...
struthio
a ja mam pytanie smile.gif
miałem ową wtyczke .. później z niej zrezygnowałem
i teraz ikonki mam jakieś dziwne dla niektórych osób ...

jak przywrócić normalne ikonki ?
Olórin
Włącz wtyczkę, nie łącz się z żadnymi sieciami! wejdź w opcje wtyki - masz przycisk resetowania ikon. Zresetuj i wyłącz wtyczkę smile.gif
GuZiK
struthio: Widać ktoś nie czytał o wtyczce :>
Ustawienia ->Lista kontaktów -> FavIcon - Wyczyść Ustawienia
struthio
tak to wiem smile.gif myślałem że jest sposób bez wtyczki ...
bo wtyczki już dawno nie mam smile.gif
keeveek
nie znam się na sdk i nie potrafię znaleźc oznaczeń nazw statusów dla sieci gg sad.gif nie może być po prostu online -> brb -> afk i tak dalej? pozdrawiam
Olórin
CODE
01750         #define ST_OFFLINE  0  ///< Niedostępny.
01751         #define ST_BLOCKING 1 ///< Blokujący (GG)
01754         #define ST_NA     0x21       ///< Bardzo away (not-available).
01755         #define ST_DND    0x22      ///< Nie przeszkadzać.
01756         #define ST_OCCUPIED 0x22     ///< Zajęty (ICQ)
01757
01758         #define ST_ONLINE 0x40   ///< Dostępny.
01759         #define ST_AWAY   0x41     ///< Away.
01760         #define ST_AUTOAWAY   0x44     ///< Automatyczny away.
01761         #define ST_HIDDEN 0x42   ///< Ukryty.
01762         #define ST_CHAT 0x43  ///< FreeForChat (ICQ)
keeveek
no więc zrobiłem tak:
w katalogu st stworzyłem katalog 98

są w nim ikony
0.ico -niedostepny
21.ico bardzo away
40.ico dostepny
41.ico away

jednak favicon mimo restartu K nie zauważa żadnej nowej definicji ikonek. Co robię źle?
EDIT: ech.. a jednak nadal nie wykrywa sad.gif
Olórin
Podane numery są w hexie, musisz zamienić na dziesiętny.
zhvir
czy mógłby ktoś dodać tę wtyczke do ktorejs z centralek? robiłem dzisiaj reinstalacje ze względu na wysypywanie sie dwutlenka i gdyby nie ostatnie posty na forum to zapomniałbym o tej wtyczce :/
keeveek
QUOTE(Olórin @ 16.01.2006 - 13:04) *

Podane numery są w hexie, musisz zamienić na dziesiętny.



ale ja GŁUPI jestem tongue.gif ok działa :>
keeveek
niestety, jeśli wyłaczymy komunikator, a osoby po ponownym włączeniu będą miały stan inny niż poprzednio, zostaje im taka sama ikona.

np. kontakt był dostępny, ma ikonę za to odpowiedzialną. wyłączam konnekta, włączam następnego dnia, kontakt jest niedostępny, a ma ikonę dla dostępnego. spory zonk
GuZiK
FavIcon Generator ułatwi nam tworzenie*.ico smile.gif Żadne tam png2ico ;p
ved
1. Link do wtyczki juz nie dziala
2. Czy jest jakis sposob, zeby normalny czlowiek dal sobie z tym rade?
Mam na mysli ikonki do statusow (interesuja mnie ikonki dla np: botow typu slownik na Chrome.pl - czyli niezmienne, niezalezne od statusu jaki dany kontakt ustawia).
Probuje kombinowac, ale za Chiny nie jestem w stanie rozgryzc co to jest SDK, tymbardziej mroczne numery sieci itd...
Czy naprawde tego nie da sie jakos prosciej ustawic - wrzucic wszystkie do jednego katalogu i tylko wybrac dla danych kontaktow.
No nie wierze, ze nie (zwlaszcza jesli ikonka jest niezmienna).

W miare mozliwosci niech ktos sie poswieci i sprobuje to wytlumaczyc/pokazac ludziom normalnym.
Olórin
1. KPlugins leży, wtyczka powinna być na KUpdate.
2. Ta wtyczka była projektowana dla tzw. power-userów.
ved
QUOTE
2. Ta wtyczka była projektowana dla tzw. power-userów.


Dla elyty czyli:P

To tak trudno podac jakis przyklad dodawania tych ikon?
Bo dodawanie do KStyle jest jasne i klarowne, gorzej ze statusami...
zimaq
W Silku są przykładowe ikonki o ile dobrze pamiętam, podpisane - wystarczy podmienić/skopiować_i_zmienić_net'a wink.gif
ved
net.net,net
skad wziac te wartosci?
pokopiowalam, dziala, ale potrzebuje te walsnie nety dla sieci
rozumiem ze kazda siec ma swoj wlasny niepowtarzalny NET:]
gdzie i jak mozna to sprawdzic/znalezc?
Olórin
Net to w przypadku favicon, dowolna liczba w zakresie 1 do 255, z tym że niektóre nety przydzielone są dla sieci, więc można prosto zmienić ikony dla sieci bez edytowania kstyle, oczywiście o ile mamy pliki w .ico wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.