Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: alertowa rozmowa
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
shw
znajac gg, to sie sypie, a czasem podczas waznej rozmowy, a osoba moze np. nie miec konta na icq lub innym komunikatorze.
tak wiec (ja tam sie nie znam do konca), ale jak powstana juz rozmowy glosowe i przesylanie plikow moznaby zrobic alertowa rozmowe.
tzn. w czasie rozmowy na gg, serw siada - rozmowa nieskonczona - problem! - ale nieeeee, bo mamy przeciez wielkiego K'ya biggrin.gif - a on ma taka ladna ikonke w oknie rozmowy. my ja naciskamy i mamy bez posrednie polaczenie z userem z ktorym gadalismy (on oczywiscie tez ma K'ya) i mozemy kontynouwac rozmowe na polaczeniu p2p...
case
jesli byloby cos takiego, to uzytkownicy K kozystaliby z tej opcji caly czas, bo po co by im wtedy bylo gg... (tez sie nie znam za dobrze, ale jesli jest tak jak z przesylaniem plikow i rozmowami glosowymi, to uzytkownicy posiadajacy wewnetrzny numer IP nie skozystaliby za bardzo z tego wynalazku...sad.gif - ale jesli jest inaczej to prosze mnie uswiadomic wink.gif)
---------------------------
rap4u.prv.pl
hao
To może po prostu poczekajmy na obsługę Jabbera... Na nim nie powinno być takich problemów jak na GG biggrin.gif
case
...i z uzytkownikami K bedziemy sie po prostu komunikowac Jabberem wink.gif

szybko, latwo i przyjemnie smile.gif

mi sie podoba 8)
---------------------------
rap4u.prv.pl
jstarzak
Tyle ze wtedy wtyka Jabber musi obslugiwac wiele serwerow a takze wiele sieci/JID dla jednego kontaktu. Serwery jabbera tez sie sypia, wiem cos o tym (pisalem klienta Jabbera i do testow musialem miec 3 konta na roznych serwerach)
shw
tylko, ze mi chodzi o cos co nie potrzebuje serwera centralnego.
polaczenie p2p (jak kazaa, ktora dziala bez zewnetrznego ip!) - do rozmowy.
hao
Jest coraz bardziej prawdopodobne, że jeden kontakt będzie miał kilka sieci... Zmiany w API jakie mam głowie są straszliwie duże, ale dadzą ogromne możliwości...
jstarzak
shw: KaZaA ma serwer centralny na ktorym przechowywane sa informacje nt. SuperNode's oraz przez ktory przechodzi wyszukiwanie. Nie ma go np. OverNet czy np. siec Gnutella 2, gdzie polaczenia sa ustanawiane bez serwera centralnego. Systemy bez serwerowe mozna poznac po dlugim czasie przeszukiwania.

Hao: to dobrze, bo to rozwiazuje przy okazji problem zasobow w Jabberze.
shw
aha... pisalem, ze sie za bardzo nie znam smile.gif
teraz juz wiem - senkju za uswiadomienie!

dobrze, ze juz kilka osob zajelo sie pisaniem na rzecz konnekta -przynajmniej co jakis czas wpadnie w rece jakis plugin to i na konnekta mozna spokojniej czekac biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.